Az ESET az egyetlen kihívó a végpontvédelem területén

forrás: Prím Online, 2019. szeptember 3. 13:26

A Gartner kutatói immár két egymást követő évben is az ESET vállalatát nevezték meg az egyetlen kihívó (Challenger) cégként (a Magic Quadrant for Endpoint Platforms című) éves jelentésükben. A kiberbiztonsági céget végrehajtási képessége és technológiai víziója alapján értékelték a jelentésben. 

A díj elnyeréséhez a piaci állapotok teljes megértése, a nagyvállalati stratégiák (marketing, eladási, termék, iparági, földrajzi) professzionális kidolgozása és alkalmazása, a megfelelő vállalati modell valamint a folyamatos innovációs törekvések szükségesek. 

 

A Gartner Magic Quadrant elemzésében alkalmazott értékelési paraméterek és a hozzájuk tartozó kritériumok:

  • Végrehajtási képesség
       – A termékek és szolgáltatások, általános működési képesség, kereskedelmi tevékenység és árazás, piaci reagáló-képesség, marketing tevékenység végrehajtása, ügyfelek (felhasználók) tapasztalatai és az üzletmenet összessége
  • Technológiai vízió
       – Piac megértése, a marketing-, eladási-, termék-, iparági- és földrajzi stratégiák, a vállalati modell, és az innovációs képesség

 

„Véleményünk szerint hatalmas eredmény az ESET számára, hogy tavaly egyedüli kihívóként jelentünk meg a Gartner Magic Quadrant elemzésében. Az idei ismételt elismerés pedig azt bizonyítja, hogy továbbra is elkötelezetten a legjobbra törekszünk a végpontok védelme, illetve a fertőzések és támadások felderítése és elhárítása terén is” – mondta Ignacio Sbampato, az ESET üzleti igazgatója. "Büszkék vagyunk arra, hogy fejlett kutatásaink eredményeinek köszönhetően olyan megoldásokat dolgozhatunk ki, amelyek folyamatos és átfogó védelmet nyújtanak a vállalatok számára.  Véleményünk szerint az elért helyezésünk híven tükrözi folyamatos növekedésünket globális szereplőként az információbiztonság világában.”

 

„Tavaly óta az ESET megerősítette vállalati termékkínálatát az ESET Enterprise Inspector végponti felderítő és reagáló eszközzel valamint az ESET Dynamic Threat Defense felhő-alapú szimulációs (sandbox) megoldással, amelyek így teljes végpontvédelmi platformot biztosítanak vállalati ügyfeleinknek a világ minden táján. Ez az ESET növekedési stratégiájának része, amelynek célja, hogy jobban kiterjeszthessük jelenlétünket a vállalati szegmensben” – tette hozzá a szakember.

 

Az ESET szerint a második évben is megszerzett Challenger pozíció bizonyítja, hogy termékei egyszerűen használható, folyamatos és átfogó végpontvédelmet biztosítanak a vállalkozások számára, valamint tükrözi a cég növekvő piaci részesedését az olyan kiemelt szegmensekben, mint a nagyvállalatok, kis- és középvállalatok és az otthoni felhasználók. Az ESET büszke termékeinek magas felismerési arányára és alacsony rendszerterhelésére, valamint a terméktámogatási szolgáltatásaik minőségi színvonalára, és úgy véli, hogy a Gartner Magic Quadrant elemzésében elért helyezése jól mutatja, hogy mennyire elkötelezett a lehető legmagasabb szintű szolgáltatás nyújtása iránt.

 

 

Az ESET számos egyedi technológiát alkalmaz a fenyegetések felderítésére és az ellenük való védekezésre, amelyek közvetve hatással vannak a piaci elemzők értékeléseire is:

 

  • ESET Multilayer technológia – Napjaink összetett kibertámadásaira már nem elegendő egyetlen védelmi megoldás alkalmazása. A támadások teljes spektrumát kezelnie kell a védelmi programnak, ezért szükség van folyamatosan működő, futást megelőző és futást követő védelemi modulokra is ugyanabban a védelmi megoldásban, egyidőben.
  • ESET Augur – Az ESET régóta alkalmazza és fejleszti a gépi tanuláshoz kapcsolódó megoldásait, hiszen gépi tanuláson alapuló algoritmusokat és neurális hálókat már 90-es évek óta használ. Ez a rendszer az Augur, amely képes együttműködni a viselkedés-alapú észleléssel, a sandboxing technológiával vagy a memória analízissel is. A megoldás neurális hálók (mint mély tanulás vagy kiterjesztett rövidtávú memória), illetve 6, nagy körültekintéssel kiválasztott osztályozó algoritmus erőforrásait kombinálva működik, amely magasabb észlelési arányt és kevesebb téves riasztást biztosít.
  • ESET felhő alapú védelmi modul – A felhő alapú megoldások és magának a felhőnek a használata egyre inkább megkerülhetetlen az IT és az IT biztonság világában. A modul feladata az ismeretlen, potenciálisan rosszindulatú alkalmazások és veszélyforrások megfigyelése és továbbítása az ESET felhő-rendszerébe. A begyűjtött mintákat számos tesztnek és viselkedési analízisnek vetik alá, a kártékony állományokra utaló eredményeket a végponti alkalmazások azonnal átveszik, nem kell megvárni a frissítést. A rendszer reakcióideje általában kevesebb mint 20 perc, ezért kiemelkedően gyors védelmet képes nyújtani az újonnan felbukkanó fenyegetések ellen.
  • ESET exploit blokkoló – A fenyegetésekkel szembeni előrelátás képességének többek között a 0. napi támadások esetén lehet hasznát venni, ahol egy még kijavítatlan biztonsági rést kihasználva lehet megfertőzni egy számítógépet egy még nem ismert, előre nem látható fertőzéssel. Az ESET exploit blokkoló az ilyen jellegű folyamatokat és a kihasználásra irányuló technikákat is figyeli, blokkolja. Ez a modul azokat a programokat figyeli, amelyeknek gyakran kihasználják a sebezhetőségeit (pl. böngészők, PDF-olvasók, levelezőprogramok, Flash Player stb.). Az ilyen alkalmazások normálistól eltérő működése esetén az exploit blokkoló „figyelme” olyan eltérésekre összpontosul, amelyek egy sérülékenységet kihasználó technika alkalmazását sejtetik. Az ilyen jellegű folyamatok észlelésekor, blokkoláson felül a fertőzés mintája is elküldésre kerül az ESET Cloud rendszerébe. Az így elküldött, majd feldolgozott adatoknak köszönhetően könnyebben felismerhetővé válnak a korábban még nem ismert 0. napi támadások is. 

Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Indul az Azonnali Fizetési Rendszer 2.0

2024. szeptember 1-étől minden Magyarországon működő kereskedelmi banknak, amely rendelkezik mobilbanki alkalmazással, elérhetővé kell tennie az Azonnali Fizetési Rendszer 2.0 által előírt tranzakciós lehetőségeket. A tesztidőszak infrastruktúráját egyetlen hazai cég tudja biztosítani, amely elkötelezett abban, hogy az elsők között általa megálmodott grandiózus projektet hosszútávon a köz szolgálatába állítsa.

2024. augusztus 14. 10:27

Már több, mint 1,2 milliót lopnak el egy-egy család számlájáról a csalók

Minden egyes nap 60 millió forintot, átlagosan 1,2 millió forintot lopnak el a csalók bankszámláinkról. A bankkártyás csalásokban érintett átlagösszeg egy év alatt 10 ezer forinttal, átlagosan 43 ezer forintra emelkedett. Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu szakértője szerint vannak már kedvező jelek, számos intézkedés is segíti az embereket, de attól senki nem fog tudni megvédeni minket, ha mi magunk segítjük a csalókat adataink kiadásával, pénzünk hozzájuk utalásával.

2024. augusztus 13. 12:03

Hogyan védhetjük ki a gyakori Booking.com átveréseket?

A Booking.com a szálláshelyeket kereső utazók egyik legfontosabb platformja, de mára olyan szolgáltatások, mint az autóbérlés és a repülőjegy vásárlás is elérhetővé váltak az oldalon keresztül. Ez a világ leglátogatottabb utazási és turisztikai honlapja, amely 2023-ban több mint egymilliárd foglalást bonyolított le, ami kétszerese a 2016-ban regisztrált számnak. Az ESET kiberbiztonsági szakértői most megmutatják, hogyan vadásznak ránk a csalók az adathalász e-mailek küldésétől a hamis hirdetések közzétételéig, miközben a megérdemelt nyaralásunkat tervezzük – és ahhoz is tanácsokat kapunk, miként lehet védekezni ez ellen a csalásforma ellen.

2024. augusztus 7. 10:33

A feltöltőkártyásoknak is bevezeti az eSIM technológiát a Telekom

A Magyar Telekom idei fejlesztései közé tartozik az eSIM technológia bevezetése a feltöltőkártyás szolgáltatással rendelkező szegmensnek. Az ügyfelek számára lehetővé vált, hogy fizikai SIM-kártya nélkül használhassák mobil eszközeiket és a telekommunikációs vállalat szolgáltatásait.  

2024. augusztus 1. 18:31

A kék halál képernyőn túl: miért ne hagyjuk figyelmen kívül a szoftverfrissítéseket?

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne? Az ESET kiberbiztonsági szakértői most elmondják, miért fontosak a hibajavítások, és miért nem jó megoldás, ha ezeket elmulasztjuk.

2024. július 26. 13:59

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban

2024. szeptember 17. 11:37

Techóriások özönlöttek a Városligetbe

2024. szeptember 13. 17:00

Belföldön az elmúlt 2 évben megduplázódott a nyári adatforgalom

2024. szeptember 9. 13:10

Megújult fizetési felülettel erősíti tovább pozícióját az online fizetési piacon a Barion

2024. augusztus 25. 15:34