Ausztria történetének eddigi legnagyobb hálózatbővítésében vesz részt az ABB
Az ABB ötéves, várhatóan 100 millió dollárnál is nagyobb értékű keretszerződést írt alá az ausztriai villamosenergia-rendszer üzemeltetőjével, az Austrian Power Griddel (APG) gázszigetelésű kapcsolóberendezések (GIS) szállításáról. E projekt lesz Ausztria történetének eddigi legnagyobb villamosenergia-hálózati bővítése. Az ABB a GIS kapcsolóberendezéseket egy olyan villamosenergia-hálózat kiépítéséhez biztosítja, ami segít felkészíteni az infrastruktúrát a fokozatosan növekvő mennyiségű, megújuló forrásból származó villamos energia fogadására.
A megújuló energia esetében nehéz feladat az előrejelzés, ami terhelésingadozásokhoz vezethet. Ahhoz, hogy a villamosenergia-hálózat meg tudjon ezzel birkózni, erős, rugalmas áramátviteli infrastruktúra szükséges. A hálózat a kelet-ausztriai szélerőműveket összeköti az ország nyugati részén működő szivattyús energiatározókkal, emellett a fölös nap- és szélenergiát is az Alpok szivattyús energiatározóihoz szállítja, amelyek így „zöld akkumulátor” -ként működve tárolhatják az energiát mindaddig, amíg a magasabb fogyasztású időszakokban szükség nem lesz rá.
A #mission2030 terv keretében Ausztria 2030-ig energiafogyasztásának 100 százalékát megújuló energiából tervezi fedezni, és teljesen szénmentes országgá kíván válni. Ez a célkitűzés jól illeszkedik az Európai Unió megújuló energia részarányára vonatkozó célszámaihoz* is, amelyek 2030-ra 32 százalékot, 2050-re pedig 75 százalékot tesznek ki. Az ABB technológiai megoldásai katalizátorként működnek az intelligensebb, biztonságosabb és zöldebb villamosenergia-hálózat megvalósításában.
„Fenntartható energiagazdálkodást lehetővé tevő innovatív technológiáinak köszönhetően az ABB Power Grids úttörő szerepet vállal a megújuló energiák integrálásában és szállításában” – jelentette ki Claudio Facchin, az ABB Power Grids üzletágának elnöke.
„Az ABB már régóta jó kapcsolatot ápol az APG-vel, megbízható GIS technológiánk pedig kulcsszerepet játszik majd ebben az áramátviteli infrastruktúra bővítésére irányuló fontos projektben” – mondta Markus Heimbach, az ABB Power Grids nagyfeszültségű üzletágának ügyvezető igazgatója. „Az ABB kompakt GIS kapcsolóberendezései elősegítik a megújuló energiák integrálását, hozzájárulva ezzel ahhoz, hogy Ausztria megvalósíthassa ambiciózus energia- és klímacéljait.”
„A #mission2030 terv a megújuló energia előállításának, valamint a szükséges hálózati infrastruktúra kialakításának koordinált megvalósítását jelenti” – nyilatkozta Gerhard Christiner, az APG igazgatója.
2019 végétől 2024-ig az ABB GIS rendszereit országszerte számos alállomáson fogják telepíteni. A GIS kompakt, fém-tokozású kapcsolóberendezés, melynek nyomás alatti gázból álló szigetelése zárt térben is lehetővé teszi a biztonságos üzemeltetést. Ez a megoldás jelentősen lecsökkenti a technológia helyigényét, ugyanis a légszigetelésű alállomási kapcsolóberendezések helyigényének csak 10 százalékát foglalja el. Ennek köszönhetően városi telepítése is jelentősen egyszerűbb.
_____________
* Európai Bizottság, 2030 climate & energy framework
Kapcsolódó cikkek
- Díjat nyert az E.ON EnergiaKaland programja
- Immár ötödik éve hirdeti meg az ABB egyetemi női mentorprogramját
- Néhány másodperc alatt feltölthető e-buszt fejleszt az ABB és a King Long Group
- Fintech megoldások a villamosenergia-kereskedelemben
- Az ABB úszó apartmanból alakított ki űrkorszaki kabint
- Az ABB a világ legkorszerűbb robotikai gyárát építi Sanghajban
- A tiszta energia, valamint a hálózati és digitális transzformáció a jövő kulcsa
- Az ABB technológiája segít az olasz jégkrémtárolásban
- Fenntarthatóság a tengerhajózásban
- Az első nagyfeszültségű egyenáramú kapcsolat Nagy-Britannia és Dánia között
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.