Magyarok pörgetik fel az eurázsiai startup ökoszisztémákat
A magyarországi MeOut Csoport szervezi az eurázsiai régió legjelentősebb startup eseményét november 28-29. között Tbilisziben. Georgia fővárosában 20 kategóriában adják át az EuroAsian Startup Awards győzteseinek az elismeréseket; szerveznek emellett iparági találkozót edukációs céllal és kiemelkedő hazai startupok bevonásával HackMeOut néven 100 fős hackathont. A mintegy 40 fős magyar delegáció jelenléte új lendületet adhat a magyar és az eurázsiai startup ökoszisztémák közti együttműködéseknek. A kétnapos eseményre több mint 14 országból mintegy 400 iparági szereplőt várnak.
A MeOut Csoport által elindított EuroAsian Startup Awards az első szervezet, amely Budapest központtal egy olyan gazdasági hidat hozott létre, amely egységes régióba szervezi Örményország, Azerbajdzsán, Fehéroroszország, Georgia, Moldova, az Orosz Föderáció, Ukrajna és Törökország startup ökoszisztémáit; valamint lehetőséget teremt ezen országok szereplői, illetve Magyarország és az Európai Unió közti innovációs együttműködések fokozására.
“A MeOut Csoport az EuroAsian Startup Awards létrehozásával nem csupán útjára indította a régió legjelentősebb startup versenyét, hanem egy 300 millió fős gazdasági régiót kovácsolt össze. Célunk, hogy ezt a jelentős potenciállal rendelkező piacot és szereplőit becsatornázzuk a magyar és az európai uniós piacokon keresztül a nemzetközi vérkeringésbe. Ennek egyik lépéseként Magyarországon egyedülálló módon egy közel 50 főből álló innovációs csapatot delegálunk a EuroAsian Startup Awards regionális döntőjére, Tbiliszibe. Így biztosítjuk, hogy a résztvevők minőségi szakmai tartalomhoz kapjanak hozzáférést és lehetőséget teremtünk a további kapcsolatépítésére, konkrét együttműködések kialakítására” - fogalmazott Sándor Attila, a MeOut Csoport alapítója és elnöke.
A EuroAsian Startup Awards döntőjét 8 helyi díjátadó előzte meg, amelyekre közel 3000 startup és ökoszisztéma szereplő (szabadúszók, befektetők, inkubátorok, közösségi irodák stb.) nevezett. Közülük került ki a több mint 100 helyi győztes. Őket olyan kategóriákban ismerték el, mint például “az év alapítója”, “az év női vállalkozója”, vagy “az év legjobb adat alapú startupja”. Közülük kerül ki a 20 regionális győztes november 29-én.
A díjátadó lehetőséget kínál arra, hogy a régió már meghatározó vagy még csak feltörekvő szereplőit összehozza. Ezzel egy olyan platform jön létre, amely kiváló lehetőséget biztosít a startup ökoszisztéma szereplőinek a kapcsolatépítésre, konkrét együttműködések kialakítására.
Különösen azért is, mert a regionális győztesek bejelentésén túl számos kísérőeseményre is sor kerül. HackMeOut néven egy 24 órás hackathon részeként 12 ország mintegy 80 fiatalja keres konkrét IT megoldásokat előre meghatározott üzleti kihívásokra, továbbá panelbeszélgetések részeként regionális és globális ökoszisztéma szereplők beszélgetnek innovációs trendekről, együttműködési lehetőségekről, kihívásokról.
A magyar delegációt a MeOut Csoport csapatán kívül a Global Startup Awards, a TechEmbassy, az INPUT program, a Start It Up, a MindTech, a Rendi, a RocketShepherd, a HubHub, a Capturly, a Cyex és a GYEEK Club képviseli.
Kapcsolódó cikkek
- Vállalkozási ötletek kerestetnek
- Sikeresen mutatkoztak be a magyar startupok az ázsiai fintech csúcstalálkozón
- A Hiventures ismét felrázta a régiós startup ökoszisztémát
- Elindult az innovatív egyetemisták startup képzése
- A startupok jelentős része már prototípussal is rendelkezik
- Harmadik alkalommal is megrendezik a régió legnagyobb startup eseményét Budapesten
- A Fujitsu startup-akcelerátor programot indít Európában
- Egy ígéretes startup a fejlesztők kiválasztásának mestere
- Nemzetközi piacra lépési lehetőséghez jutnak magyar tudományos technológiai vállalkozások
- Újabb két magyar startup került az európai egészségügyi innováció élvonalába
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Top Employer 2025 elismerést kapott az Egis
Nemzetközi megmérettetésen kapott elismerést az Egis Gyógyszergyár Zrt., amely most első alkalommal pályázott a rangos Top Employer Hungary minősítésre. A vállalat így – az idén egyedüli hazai gyógyszergyártó cégként – bekerült azon társaságok körébe, amelyek globális szinten is kiemelkedő munkáltatói gyakorlattal rendelkeznek.
A napelemek energiájának kihasználásához nyújt útmutatást egy új jelentés
Egyre több figyelmet fordítanak a fenntarthatósági célok elérésére a kereskedelmi ingatlanpiac szereplői, ezért a megoldásokat kereső ingatlantulajdonosok és bérlők számára kulcsfontosságúvá válnak a napelemes rendszerek. Az energiahatékonysággal kapcsolatos növekvő igények és a szén-dioxid-mentesítésre való törekvések fényében a napelemes megoldások jelentős környezeti, gazdasági és stratégiai előnyöket biztosítanak az ingatlanszektor számára.
Az LG vezérigazgatója bemutatta a vállalat 2025-ös versenyképességi és növekedési stratégiáját
William Cho, az LG Electronics (LG) vezérigazgatója, valamint a vállalat kulcsfontosságú vezetői egy Las Vegasban (Nevada, USA) tartott sajtótájékoztatón ismertették a vállalat 2025-ös üzleti stratégiáját. A vezérigazgató elmondta, hogy a gyorsan változó globális piaci környezethez igazodó megvalósítási stratégiákkal kell kiépíteni a strukturális versenyképességet és felgyorsítani a minőségi növekedést.
Az ESG a MAGE Fenntarthatósági Fórumának központi témája
Szalóczy Miklós, a Magyar Gépjárműipari Egyesület (MAGE) Fenntarthatósági Szakmai Fórumának vezetője, a Robert Bosch Kft. GST Energy energiakérdésekkel foglalkozó globális munkacsoportjának vezetője adott betekintést a Fórum működésének elmúlt egy évébe.
ViennaBusiness – Bécs új innovációs platformja
Bécs városa új, nemzetközi üzleti weboldalt indított el "ViennaBusiness" néven, amelynek célja, hogy a város gazdasági központként is vonzóbbá válhasson a világ számára. Emellett a program nemzetközi cégeket, startupokat és szakembereket karol fel és többek közt abban is segít nekik, hogy könnyebben letelepedhessenek Bécsben.