Az iTOLC már készen áll az otthonról végezhető, akkreditált nyelvvizsgára
A kialakult járványügyi helyzetre reflektálva az Oktatási Hivatal Nyelvvizsga Akkreditációs Központja lehetővé tette a számítógépes vizsgaközpontok számára az otthoni nyelvvizsgáztatás akkreditációját. A kérelmeket 2020. április 14-től fogadta a Hivatal, amelyet az iTOLC Nyelvvizsgaközpont az elsők között nyújtott be.
Akkreditált nyelvvizsga online, otthonról
A koronavírus járvány és a megelőzésre irányuló intézkedések nagy mértékben forgatták fel a fiatalok terveit is, hiszen a felsőoktatásba vágyók közül többen a közeljövőben készültek nyelvvizsgázni. A vészhelyzetre reflektálva az Oktatási Hivatal 2020. április 14-től lehetővé tette a számítógépes vizsgaközpontok számára, hogy akkreditációs kérelmet adjanak be otthoni, online nyelvvizsgáztatásra.
Addig is, amíg az iTOLC által benyújtott kérelem zöld utat kap, az érdeklődők az itolc.hu oldalon jelentkezhetnek és akár teljesen ingyenesen kipróbálhatják, hogy zajlik egy iTOLC nyelvvizsga, egyelőre próbavizsga formájában. Az iTOLC szombat délután meghirdetett országos online próbavizsgája néhány óra leforgása alatt betelt, ezért a vizsgaközpont újabb alkalmat hirdet a mai napon.
„Nyelvvizsgaközpontunk a kezdetektől fogva hitt az innovációban, nálunk a jelentkezők már hosszú idő óta próbavizsgázhatnak online, a technikai feltételek adottak. Éppen ezért tudtunk ilyen gyorsan reagálni a törvényi változásokra és szabályozásokra, így ahogy lehetett, beadtuk az engedélyt az otthonról végezhető, akkreditált online nyelvvizsga elindítására. Bízunk benne, hogy ezzel a lehetőséggel sok tízezer érintettnek tudunk majd valós segítséget és kézzelfogható megoldást adni ebben a kihívásokkal teli helyzetben” - mondta Egyed Bernadett, az iTOLC Digitális Nyelvvizsgaközpont vezetője.
Az iTOLC Nyelvvizsgaközpontról:
Az iTOLC Magyarország első teljes mértékben digitális, akkreditált nyelvvizsgaközpontja. A digitális alapon történő vizsgáztatás szuper gyors eredményközlést tesz lehetővé, amellett, hogy a vizsga feladatai aktuálisak és a mindennapi életben használt helyzeteken alapulnak. A számítógép segítségével így olyan hétköznapi helyzeteket is szimulálni tud a nyelvvizsga, mint egy chat-es beszélgetéses vagy egy blogposzt megírása.
A több évtizedes nyelvvizsgáztatási tapasztalat, a modern technológia és a fiatalos csapat tette lehetővé, hogy az iTOLC Magyarországon egy új, modernebb alternatívát kínáljon a nyelvvizsgára készülőknek.
Az érdeklődők a vizsgaközpont www.itolc.hu címen elérhető honlapján és iTOLC Nyelvvizsga elnevezésű Facebook oldalán további információkat is elérnek. Az iTOLC csapata a hét minden napján szinte 0-24 órában elérhető a honlapon is elérhetővé tett iTOLC Facebook chat-en.
Kapcsolódó cikkek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Az SAP a Joule felturbózásával magasabb sebességre kapcsolja a vállalati AI-forradalmat
Az SAP rendszerei immár a globális kereskedelem 87%-áért felelnek, így a TechEd 2024 konferencián bemutatott innovációk, különösen a generatív AI-t használó Joule asszisztens újításai valódi áttörést hozhatnak az üzleti élet mindennapi gyakorlatában.
Sürgető helyzet: Gazdasági hátrányt okozhat a digitális készségek hiánya
Az uniós átlag alatt teljesít Magyarország az Európai Unió legutóbbi jelentése szerint a digitális készségek terén: a honi lakosság mindössze fele rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, ami valamivel elmarad az uniós átlagtól és messzi célnak tűnik az évtized végére kitűzött 80 százalék. A megoldás azonban sürgető, hisz gazdasági hátrányt okozhat a lemaradás.