Válságinkubátorral segíti a magyar innovátorokat az új szuperszervezet
Reload Hungary néven indít globális startup inkubációs programot a HU.B nevű platformszervezet, amely a megváltozott körülményekre reagáló és a gazdaság újraindítását ösztönző magyar innovatív ötleteket keres. A júniusban induló, 6 hetes virtuális programra bárki jelentkezhet a világ minden tájáról, akár középiskolás kortól. A 12 tagú platform az innovatív vállalkozások életúját az ötlettől a nemzetközi validációig támogatja, emellett 20 millió forintos befektetést is nyújt az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures és a Startup Campus Inkubátor jóvoltából.
A 12 tagot számláló a HU.B (Hungarian Bridges) a Startup Campus, a HEPA (Magyar Exportfejlesztési Ügynökség), a Tungsram, az NKFIH (Nemzeti Kutatási és Fejlesztési Hivatal), az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures, az MVM Smart Future Lab, a Valor Hungariae, a Hello Tomorrow Hungary, az SZTNH (Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala), az Eximbank, a Millenáris és a Kézmű együttműködésében valósul meg, a Reload Hungary Inkubációs Program pedig a szuperszervezet első közös kezdeményezése.
A 6 hetes, virtuális program célja, hogy felkarolja és pályára állítsa a megváltozott körülményekre gyorsan reagáló és a gazdaság újraindítását ösztönző magyar innovatív ötleteket, a világ bármely tájáról. Az inkubátor egyszerre segíti kibontakoztatni az új generációban (középiskolás kortól) rejlő potenciált, és támogatja a kkv-kat, illetve a kényszerűségből újrakezdőket innovatív ötleteik megvalósításában.
A program résztvevői a HU.B platform nemzetközi tapasztalattal bíró mentorainak és szakembereinek segítségével sajátíthatják el a vállalkozásindításhoz szükséges elméleti és gyakorlati alapokat, illetve fejleszthetik tovább már meglévő, a válságra választ adó ötleteiket. A legjobb projektek a program végén a Hiventures és a Startup Campus Inkubátor nyílt befektetési ülésén, digitális Demo Day-en mutathatják be ötletüket, ahol azonnali döntés születik arról, hogy megkapják-e az induláshoz szükséges első körös, 20 millió forintos befektetésüket.
A programra június 18-ig várják a csapatok jelentkezését a szervezők, illetve a felhívás nyitott azon nagyvállalatok, partnerek, szakmai mentorok számára is, akik támogatnák az inkubátor szakmai munkáját.
Részletek a Reload Hungary honlapján: https://www.hungarianbridges.com/reload-hungary
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.