Koronavírus leküzdése országhatárok nélkül

forrás: Prím Online, 2020. május 23. 12:12

A HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség Zrt., a hazai Enterprise Europe Network (EEN) konzorciumvezetője az elsők között csatlakozott  a „Care & Industry together against CORONA” elnevezésű platformhoz. Az oldal az egészségügy nemzetközi megsegítésére jött létre, célja, hogy országhatárok nélkül összehozza a koronavírus elleni küzdelmet támogató szolgáltatásokat és termékeket kínáló cégeket valamint az innovatív megoldásokat kereső egészségügyi intézményeket. A koronavírus-válság globális kezelésében magyar innovációk is szerepet vállalhatnak.

A koronavírus-válság miatt regionális szinten számos kezdeményezés indult világszerte a rászorulók támogatására. A kihívások azonban mindenhol ugyanazok, ezért a Flanders' Care, a flamand Innovációs és Vállalkozási Központ és az EEN vállalkozásfejlesztési hálózat olyan nemzetközi B2B platformot hozott létre, amely a világ minden pontján, komplexen segítheti az egészségügyi ágazatot. A dinamikusan bővülő platformra eddig 32 országból 615 cég regisztrált, Magyarországról 20 cég és szervezet található jelenleg meg – tájékoztatott a HEPA Enterprise Europe Network irodája, az oldal hazai felelőse. 

 

A nemzetközi cégvilágot összefogó kezdeményezés lehetőséget biztosít arra, hogy az egészségügyi cégek bemutassák innovatív eljárásaikat, eszközeiket, az egészségügyi intézmények, szervezetek (pl. kórházak, klinikák, állami szolgáltatók, minisztériumok, gondozó otthonok) pedig megjeleníthetik aktuális igényeiket. A folyamatosan frissülő oldalon megtalálhatók az Európai Bizottság és más nemzetközi szervezetek kezdeményezései és K+F pályázati felhívásai, melyek a jelenlegi válsághelyzetben regionálisan célzott támogatást nyújtanak. Mindezeken felül lehetőség van az egészségügyi, az ipari, a tudományos élet és a kormányzati szektor szereplőinek célzott kapcsolatok kialakítására, online tárgyalások lebonyolítására is. 

 

 

Magyar innovációk a koronavírus leküzdésében

A magyar jelentkezők szakterülete széles skálán mozog: a biotechnológiától a klinikai kutatások szervezésén át az egészségügyet segítő informatikai megoldásokig. A koronavírus-járvány leküzdését olyan hazai cégek innovációi támogathatják nemzetközi szinten, mint a molekuláris diagnosztikával foglalkozó Omixon, a Semmelweis Scannert megalkotó HandInScan vagy a kinetikus röntgentechnológiát alkalmazó Kinepict Health. Az orvostechnikai eszközöket, megoldásokat kínáló, már piacon levő cégek ajánlatai mellett pedig olyan startup cégek is megjelenhetnek, amelyek megoldásai még kísérleti fázisban vannak, és ehhez fejlesztő társat keresnek.

 

A platformra 2020. december 31-ig lehet jelentkezni: https://care-industry-together-against-corona.b2match.io/

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36