Az OnRobot útjára indítja plug-and-play intelligens Screwdriverét
Az új OnRobot Screwdriver perceken belül üzembe helyezhető, illetve funkcióváltást követően átállítható. A beépített intelligens funkciók, többek között a pontos nyomatékbeállítás és beágyazott tengelyvezérlés, leegyszerűsítik a programozást, valamint növelik a termelékenységet és a megtérülést, miközben javítják a minőséget.
Az OnRobot, az együttműködő alkalmazások eszközeinek gyártója, bejelenti intelligens, azonnal használható Screwdriverének kiadását, amellyel a gyártók az összeszerelési folyamatok széles skáláját automatizálhatják gyorsan, egyszerűen és rugalmasan. Ez régen várt könnyítés a gyártók számára, akik szívesen automatizálnák az ismétlődő, nem ergonomikus és gyakran következetlen manuális csavarhúzási folyamatokat, akik számára azonban gondot okoz a tipikus, több darabból összeálló csavarhúzási rendszerek integrálása és programozása.
OnRobot Screwdriver
Az OnRobot Screwdriver programozása rendkívül egyszerű, hiszen csak a megfelelő csavarhosszt és nyomatékot kell megadni a bármely fejlett robot betanító távvezérlőjén megtalálható felhasználói felületen. A pontos nyomatékvezérlővel és a beágyazott tengellyel az OnRobot Screwdriver automatikusan kiszámítja a következetes, pontos csavarhúzáshoz szükséges sebességet és erőt. A Screwdriver képes felismerni a helytelen csavarhosszt, ami által javulhat az általános minőség és csökkenhet a selejtek száma. A Screwdriver egyedi „z-tengelyének“ segítségével a szerszám a csavarokat magába húzza és automatikusan behajtja, amint a robotkar a megfelelő helyzetbe kerül, ezzel csökkentve a robotkar mozgását és egyszerűsítve a programozást. Az akár 35 mm hosszú csavarokat mozgás közben a Screwdriver teljes egészében visszahúzza, amíg a csavarozási művelet biztonságosan el nem kezdhető, tovább növelve a szerszám együttműködési képességeit.
A Screwdriver csavarméretek széles körét kezeli M1,6-től M6-ig, akár 50 mm csavarhosszig. Egyszerű programozásával és könnyen cserélhető fúróhegy rendszerével a Screwdriver gyorsan, perceken belül átváltható másik csavarméretre, -hosszra vagy gyártósorra, ezzel csökkentve az állásidőt és javítva a termelékenységet.
Enrico Krog Iversen, az OnRobot elnök-vezérigazgatója szerint „Jelenleg ez az egyik legfejlettebb termékünk. Egy olyan automatizált csavarhúzó szerszámot terveztünk, amely felhasználóink számára leegyszerűsít egy rendkívül bonyolult eljárást, ezáltal költséghatékonyabbá és könnyebbé téve a gyártók számára az előrelépést a jól kihasznált üzemidő, a termelési eredmények, a következetesség és a minőség terén.”
A Screwdriver a következő megbízható és intuitív funkciókat tartalmazza:
- Beágyazott tengely a pontosság és könnyebb programozás érdekében
- Precíz nyomatékszabályozás 0,15 Nm és 5 Nm között
- Kezelt csavarméretek M1,6-től M6-ig, akár 50 mm csavarhosszig
- Elérhető csavaradagolók
- ESD-védelem az elektronikai szerelvényekhez
- Rögzítés az OnRobot Quick Changerrel
A Screwdriver kompatibilis az OnRobot díjnyertes egyrendszeres megoldásával, azaz a legfejlettebb robotkarok és egyéb OnRobot termékek között egyesített mechanikai és elektronikai interfészt biztosító platformmal. Legújabb bővítésének köszönhetően a One System Solution már az ABB Robotics és a Hanwha Precision Machinery robotjaival is integrálható. Ezeknek a robotoknak a felhasználói már kihasználhatják bármely OnRobot-termék egységesített mechanikai és elektronikai interfészét az egyszerűbb integráció és gyorsabb megtérülés érdekében.
Kapcsolódó cikkek
- Universal Robots - új kezelőfelület a gyorsabb integrálás érdekében
- Mi a különbség az AMR-ek és AGV-k között?
- Nemzetközi sikert ért el a HSN Lab csapata
- A robotikai gripperek segítik az automatizálást az élelmiszeriparban
- Vállalati hírek a Universal Robots-tól
- Hogyan válasszunk robotot?
- Automatizált megoldások az egészségügyi szektorban
- Globális válság és a robotika helyzete
- Az együttműködő robot alkalmazások típusai
- Hatalmas megtakarítást hozhat az épületek automatizálása
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.