Biztonságot adó képességek és tudás a koronavírus utáni munkaerőpiacon

forrás: Prím Online, 2020. június 27. 11:27

A mindennapokat alapjaiban felforgató és minden kétséget kizáróan hosszútávú hatásokat is kifejtő járványidőszak új helyzetet teremtett a munkaerőpiacon is. Bár a bizonytalanság korában élünk, jól meghatározható néhány olyan képesség és mentalitásbeli hozzáállás, melyek a következő években a munkavállalók számára biztonságot nyújthatnak, főleg, ha olyan képzéseken is részt vesznek a karrierválasztás és karrierváltás előtt állók vagy éppen arra kényszerülők, melyeken sok munkaadó által áhított tudást szerezhetnek.

Alkalmazkodóképesség, nyitottság az új ismeretek és kiemelten a technológia világa iránt – a magyar top vállalatok 90%-a számára informatikai eszközöket és megoldásokat biztosító Hewlett Packard Enterprise (HPE) szerint ezek azok a főbb ismérvek, amelyek sikert jelenthetnek a jövőben a munkaerő piacon.

 

Az utóbbi években egyébként is rendkívüli sebességgel változott a világ, a koronavírus hatásai pedig még inkább gyorsítottak a tempón. Kevés olyan munkakör van, amiről kijelenthetjük, hogy évtizedek múlva is létezni fog – a jövő a folyamatos változásé, melyben akkor tudunk érvényesülni, ha rugalmasak vagyunk és képesek az alkalmazkodásra. 

 

A járvány miatt nehéz helyzetbe kerülő vállalkozások egész sorának kellett már rövid távon is módosítani a profilját vagy új alapokra helyezni a működését. A koronavírus utáni időszakban a munkaadók jelentős része olyan alkalmazottakat keres, akik kreatívak és közel áll hozzájuk az innovatív szemlélet.

 

 

A fake news és félreértelmezések korában – mely a járvány időszakában új dimenziókba lépett – elengedhetetlen a kritikus gondolkozás képessége. A vállalatok vezetői azokat a munkatársakat keresik majd, akik objektíven szemlélik a világot, ki tudják szűrni a hiteles információkat és képesek az önálló problémamegoldásra.

 

A karanténidőszak otthoni munkavégzéssel töltött napjai alatt mindenki egy kicsit a saját maga főnökévé vált. A munkavállaló szükségszerűen nagyobb szabadságot kapott az időmenedzsmentben és a feladatok elvégzésének módjában is. Ezzel párhuzamosan – a megváltozott körülmények és kommunikációs lehetőségek miatt – változások történhettek a csoportdinamikában is, és nagyobb szerep juthatott az jó vezetési képességgel bíró, kollégákat motiválni képes, magas érzelmi intelligenciával rendelkező munkatársaknak. Az otthoni munkavégzés intézménye szinte biztosan velünk marad hosszabbtávon is, így ezek a képességek is elvártak lesznek a jövőben.

 

Az utóbbi hónapok egyedülálló lehetőséget biztosítottak a technológiai vállalatoknak arra, hogy bebizonyítsák, hogy otthonunkból is szinte teljes értékűen menedzselhető az életünk. A minden napi életet egyszerűbbé tevő látható és láthatatlan technológiai megoldások és platformok egyszerre váltak rohamosan népszerűbbé és elfogadottabbá az elmúlt hónapokban, és a fejlődésük biztos, hogy nem fog megállni a járvány utáni időszakban sem. A jövőjét tekintve felelősen gondolkozó munkavállaló egyszerűen nem teheti meg, hogy nem igazodik el a technika világában.

 

Minden jel arra mutat, hogy a jövőben az élethosszig tartó tanulás útjára kell lépnie mindenkinek, aki biztos egzisztenciát szeretne teremteni magának és érdemes kiemelt figyelmet fordítania a technikai megoldásokra és munkakeresőként a jövő világát meghatározó technológiai szektorra. Ma már gyakorlatilag már nem létezik olyan sikeres vállalkozás, amely ne támaszkodna valamilyen technológiai megoldásra vagy ne jelenne meg a digitális térben. A cégek döntő többsége számára ma az adatok jelentik az legfontosabb értéket és azok kezelése az egyik legfontosabb feladat. Megfelelő adatmenedzseléssel a vállalatok előre jelezhetik a trendeket és vevői igényeket, továbbá a mostani helyzethez hasonló szituációkban sem csak az intuícióikra hagyatkozhatnak a döntéshozók.

 

A konstans növekedés miatt állandó munkaerőhiánnyal küzdő technológiai szektor tárt karokkal várja az új karrierlehetőséget keresőket. Az elhelyezkedésükhöz szükséges ismertek megszerzéséhez számos képzési program közül választhatnak, a nagylétszámú, az egyéni fejlődésre kisebb hangsúlyt helyezni képes ingyenes tömegképzésektől kezdve a kiscsoportos, gyakorlatorientált és sokrétűbb tudást adó költségtérítéses képzésekig. A megoldásaival egész Magyarországot behálózó Hewlett Packard Enterprise és a Braining Hub őszi féléves kiscsoportos adatközponti rendszermérnök képzésére is – mely konkrét állásajánlattal zárul – már várják a jelentkezőket. 

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat

Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.

2024. november 22. 14:58

A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán

A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.

2024. november 22. 13:17

Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz

Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére. 

2024. november 22. 11:39

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01