Összemérik tudásukat a hazai informatikus szakemberek
Elindult a regisztráció a legnagyobb hazai IT versenyre, ahol 21+1 kategóriában mérettetik meg magukat az informatika szerelmesei. A többek között fejlesztési, IT biztonsági, tesztelési, üzemeltetési kihívásra vágyók mellett azok számára is érdekes lehet a verseny, akik egyelőre csak gondolkodnak a karrierváltáson IT irányba. Újdonság, hogy külön kategóriával várják azokat, akik informatikai érdeklődésük mellett gazdasági ismeretekkel is rendelkeznek. Szeptember 30-ig pedig ingyenesen lehet nevezni a versenyre.
Idén 4. alkalommal kerül megrendezésre az Országos IT Megmérettetés, ahol október 22-től hét héten át hazai informatikai vállalatok szakértői által összeállított kérdéssorokat oldanak meg az online versenyen résztvevők. Az idén teljesen új versenyzői felülettel készülnek a szervezők, ahonnan elérhetőek lesznek a forduló feladatlapjai, illetve az eredmények is nyomon követhetőek lesznek. A könnyen használható platform létrehozásakor a biztonságra is kiemelt hangsúlyt fektettek. Emellett a még magasabb színvonal érdekében független szakmai lektorálók is nyomon követik a versenyt és ellenőrzik a feladatsorokat.
Elindult az ingyenes előregisztráció, 2020. szeptember 30-ig nevezési díj megfizetése nélkül tudnak regisztrálni az érdeklődők. A résztvevők nevezhetnek egy, de akár mind a 21 + 1 kategóriában.
A legrangosabb elismerést, azaz “Magyarország legsokoldalúbb informatikusa” címet az a versenyző kapja, aki a legtöbb kategóriában összesítve a legjobb eredményt éri el. Természetesen az élmény és a saját tudás felmérése mellett, valamennyi kategória győztese díjazásban részesül. A fődíjat idén is a Huawei Technologies Hungary Kft. biztosítja: a Huawei Matebook 13 2020 laptop, 10. generációs Intel processzorral, 2160 x 1440 felbontású, 2K-s érintőképernyővel, 42Wh akkumulátorával, akár 10 órás üzemidővel és ultravékony kialakításával támogatja a legsokoldalúbb informatikust.
“A verseny azért is különleges, mert nem egy programnyelv vagy irány köré épül, hanem igyekszünk az informatika széles palettáján mozogni, így a fejlesztés, tesztelés, üzemeltetés, adatbázisok, DevOps, IT biztonság stb. témakörében is megmérettetik a tudásukat a szakemberek. Tavaly átlagosan egy versenyző 4 kategóriában is kipróbálta magát” - mondta Pulay Gellért, a versenyt szervező Human Priority Kft. ügyvezetője.
A megmérettetés remek lehetőség az IT szakembereknek, hogy objektív képet kapjanak a jelenlegi tudásukról, hogy összemérhessék magukat szakmailag, és a visszajelzések alapján fejlődhessenek. Emellett találkozhatnak a legújabb technológiai újdonságokkal, és olyan megközelítés módokat láthatnak, amire saját maguk nem is gondoltak volna. “Ez egy valódi inspiratív lezárása lehet az évnek, hiszen a versenyben résztvevők láthatják, mely területeken kell még fejlődniük, és a jövő évi versenyen lehetőségük van ezt ellenőrizni is” - tette hozzá Pulay Gellért.
Az Országos IT Megmérettetésre jelentkezni 2020. október 21. éjfélig van lehetőség, és az alábbi kategóriákban tudnak nevezni a versenyzők:
- .NET fejlesztés C# nyelven
- A jövő üzleti elemzője
- Adattárház elemző
- Angular Front-end fejlesztés
- Beágyazott rendszerek (C)
- Cloud Engineering
- DevOps
- Hálózati ismeretek
- IT Biztonság
- JAVA - Spring - Hibernate
- JAVA EE
- Linux rendszerfejlesztés és üzemeltetés
- Microsoft SQL (MS BI)
- Modern Microsoft webfejlesztés
- Nyelvfüggetlen programozás és adatbáziskezelés
- Probléma-analízis enterprise rendszerekben
- Python
- Térinformatika
- Tesztautomatizálás
- Webfejlesztés modern hagyományos eszközökkel
- Windows Server üzemeltetés
- Akadálymentes weboldalak
Kapcsolódó cikkek
- Melyik lesz 2020 legjobb gyára?
- Az egész országból jelentkezhetnek az érdeklődő diáklányok a Morgan Stanley foglalkozásaira
- Év Informatikai Vezetője díj 2020
- 250 új, kereskedelmi, logisztikai és informatikai munkahelyet létesít az ALDI Magyarországon
- Early Bird kedvezménnyel indul ‘Az Év Honlapja’ pályázat
- Debrecenben nyitott regionális központot a 4iG
- Stylers Group: A hibrid munkavégzésé a jövő a techcégeknél
- Egyre többen és egyre többféle csatornán érkeznek a programozás világába
- Startup ötletgyár épül a válság ellen
- Újabb lehetőség az oktatás színvonalának emelésére
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.