Online konferenciát tartott az Okos Jövő Innovációs Klaszter

forrás: Prím Online, 2020. december 9. 13:20

A tavaszi sikeres együttműködés folytatásaként november 25-én újabb közös konferenciát tartott a budapesti Brit Nagykövetség, az Innovációs és Technológiai Minisztérium és az Okos Jövő Innovációs Klaszter. Az esemény egyedülálló lehetőséget kínált a brit energetikai ökoszisztéma megismerésére, a résztvevők első kézből értesülhettek a hidrogén területét érintő legújabb technológiai fejlesztésekről, valamint az innovatív megoldások közlekedésben történő alkalmazásáról.

Dr. Kaderják Péter, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkár, Paul Fox, magyarországi brit nagykövet és Bertalan Zsolt, az Okos Jövő Innovációs Klaszter elnöke "Second Energy Innovation Conference. Focus: hydrogen – Második energetikai innovációs konferencia, fókuszban a hidrogén” címmel szervezett exkluzív konferenciát az energetikában érdekelt vállalatok részére. Az angol nyelvű, online eseményen ismét számos előadó prezentációit hallgathatták meg az érdeklődők.

 

Szó volt többek között a hidrogéngazdaság különböző területeit érintő folyamatokról, legyen szó termelésről, felhasználásról vagy tárolásról.

 

A konferencián bemutatásra került a HydroFLEX, az első hidrogénüzemű vonat az Egyesült Királyság fővonali vasúthálózatán, amelyben az áramellátás egy akkumulátorral kombinált hidrogén üzemanyagcellából származik.

 

Az előadók a rendkívül alacsony károsanyag-kibocsátású haszongépjárművekhez kapcsolódó gyakorlati megoldásokról is beszámoltak. Tapasztalatok szerint a hidrogén a legjobb ár-érték arányú, és – nem utolsó sorban – már ismert módszer a széndioxid-kibocsátás csökkentésére, amely kompromisszumok nélküli eredményt hozhat a városi vezetésben.

 

Nem csupán a közlekedést érintő témákat járták körbe, hiszen a hidrogén a közeljövőben minden szektorban fontos szerepet kap, az okos rendszerektől kezdve, az energiatároláson át, a dekarbonizációs ütemtervekig. Kijelenthetjük, hogy a hidrogén fontos szerepet fog betölteni az Egyesült Királyságban a 2050-es nettó nulla cél elérésében. Az elhangzottak szerint a dekarbonizált energiarendszerekre való áttéréshez a hidrogént mind üzemanyagként, mind energiahordozóként kell használni.

 

Az Egyesült Királyság innovációs programjának célja, hogy 2030-ra felgyorsítsa az innovatív tiszta energiatechnológiák forgalmazását. A hidrogén segíti a villamosenergia- és a hőhálózatok egyetlen kombinált hálózatba történő integrálását, így a telekommunikációs hálózatokkal való további integráció végül „intelligens energiahálózatot” hozhat létre.

 

2020 bevált formulája: az online konferencia

Az áprilisi eseményhez hasonlóan a második konferencia is Microsoft Teams-en keresztül zajlott. „Míg a tavasszal a koronavírus-járvány miatt hozott szigorító korlátozások miatt komoly szervezést igényelt az esemény online térbe ültetése, az őszi konferenciát a kezdetektől fogva így terveztük. Az Okos Jövő Innovációs Klaszter célja, hogy egy olyan információs porondot biztosítson, amely összehozza az energetikában érdekelt állami, piaci és a magánszektor szakmai szereplőit. Idén számunkra is új kihívást jelentett, hogy a személyes kapcsolatépítést szinte teljes mértékben felváltotta az online világ, de a budapesti Brit Nagykövetséggel és az Innovációs és Technológiai Minisztériummal közösen szervezett konferenciáink remek alkalmat teremtettek arra, hogy a résztvevők megosszák egymással a legújabb technológia fejlesztéseket” – mondta el Bertalan Zsolt, az Okos Jövő Innovációs Klaszter elnöke.

 

A konferencián az alábbi előadók vettek részt:

  •     Richard Shackleton – Brit Nagykövetség, misszióvezető-helyettes
  •     Dr. Kaderják Péter – Energia- és Klímapolitikáért felelős államtitkár
  •     Wendy Morton – Európai Szomszédságért és Amerikáért felelős miniszter
  •     Jash Rughani – Ryse Hydrogen (Wrightbus), Üzletfejlesztési és stratégiai szövetségek
  •     Alex Burrows – Birmingham Vasúti Kutatóközpont és Oktatóközpont, igazgató
  •     Kevin Kinsella – ERM, vezető partner (Energy Transition)
  •     Nicola Smith – ULEMCo, üzletfejlesztési vezetője
  •     Mark Neller – UKIMEA, energiaügyi vezető, Arup
  •     Nill Ireland – Logan Energy, vezérigazgató
  •     Dr. Prem Mahi – Mott MacDonald, fejlesztési és innovációs igazgató (energiaügy)
  •     Andrew Barroso – Deloitte, energia, erőforrások és ipari igazgató
  •     Kriston Ákos – Magyar Földgáztároló Zrt., igazgató
  •     Bertalan Zsolt – Okos Jövő Innovációs Klaszter, elnök
  •     Lengyel András – Okos Jövő Innovációs Klaszter, titkár

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01