Elsők lettek a PROGmasters diákjai az Ericsson Programozó Bajnokságon
A napokban ért véget a 2020-ban 10. alkalommal megrendezett Ericsson Programozó Bajnokság, amelyben idén 198 csapat közel hatszáz versenyzője mérhette össze szakmai tudását. A versenyt a szervező többek között tapasztalt szenior programozók számára hirdette meg. A verseny feltételei szerint a 10. Ericsson Programozó Bajnokság döntőbe jutott résztvevői egyúttal az Ericsson K+F Központ szakmai felvételi tesztjét is teljesítették.
Az idei bajnokság résztvevőit egy igen aktuális és izgalmas szakmai kihívás elé állították a szervezők: a versenyzőknek a GAIA fiktív világában megjelenő vírus elleni – korlátozott mennyiségben elérhető – vakcina leghatékonyabb elosztását kellett biztosítaniuk egy mesterséges intelligencia alapú megoldással. Az indulóknak a versenyen egy sok számítást elvégző algoritmust kellett leprogramozniuk úgy, hogy a program minden játékkörben két másodpercen belül válaszoljon.
A Cloudberries csapatban a PROGmasters full-stack fejlesztő képzésének egy korábbi diákja, a Stratis Kft-nél már medior fejlesztőként dolgozó Bámer Teodóra, valamint a PROGmasters egy jelenlegi hallgatója, Péterfalvi Ferenc indult harmadik társukkal, Tajti Virággal.
„Partnercégeink visszajelzéseiből eddig is tudtuk, hogy végzettjeink felveszik a versenyt a tapasztalt programozókkal, ám újabb hatalmas elismerés és nagy büszkeség számunkra, hogy a 10. Ericsson Programozó Bajnokságot a Cloudberries nyerte, hiszen ezen a rangos szakmai versenyen számos szenior szoftverfejlesztőkből álló csapat is elindult” - mondja Filep Szabolcs, a PROGmasters alapítója és vezetője.
Kapcsolódó cikkek
- Vírusjárvánnyal kapcsolatos feladatot kellett megoldani a programozó bajnokságon
- Ericsson Programozó Bajnokság 2020
- Lezárult az Accenture Java Competition programozóverseny
- Pályaváltás: 2 hetes, ingyenes IT-karrier alapozó képzés indul
- Karrierváltás állami támogatással
- A Codecool marketingigazgatója a PROGmasters vezetője lett
- Felveszik a versenyt a programozóiskolák diákjai a diplomás szoftverfejlesztőkkel
- Intelligens adatmozgatás - Ericsson Programozó Bajnokság 9.0
- Három szakma, ami 10 év múlva is sokat fizet majd
- Karrierváltás: a vendéglátós, a marketinges és a katona is programozóként kezdett új életet
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.