Együtt egy jobb internetért
A Biztonságos Internet Nap – Safer Internet Day (SID) – célja, hogy az Európai Unió Safer Internet Program (SIP) akciótervének keretein belül több mint 150 országban minden évben ugyanazon a napon hívja fel a figyelmet az internet előnyeire és veszélyeire, lehetőséget teremtsen és buzdítsa a gyerekeket olyan pozitív tartalmak létrehozására, melyeket később a családban, iskolában, barátokkal is tudnak használni.
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, mint a Safer Internet Program (SIP) magyarországi konzorciumvezetője, minden évben igyekszik változatos formában kedvet csinálni és ösztönözni a gyerekeket és fiatalokat, hogy kreatív módon fejezzék ki elképzelésüket az olyan internetről, ahol biztonságban érzik magukat.
A 2021-es Biztonságosabb Internet Nap alkalmából a Gyermekmentő Szolgálat KÉPREGÉNY-KÉSZÍTŐ, MÉMKÉSZÍTŐ és HŐSÉPÍTŐ versenyt hirdet általános és középiskolások számára.
Verseny leírása
1. Képregénypályázat
Feladat: Készíts képregényt fiktív vagy megtörtént eset alapján!
Téma: Tanulságos történetek, netes kalandok – gyerekektől gyerekeknek.
Egyéni munkával lehet pályázni, egy pályázó akár több képregényt is beküldhet.
A játék szövegét és grafikáját is a gyerekeknek kell megírniuk, megtervezniük, megrajzolniuk. A rajzok készülhetnek hagyományos vagy digitális technikával, fekete-fehérben vagy színesben.
Terjedelem: min. 2 oldal (A4)
Beküldési mód: postán (1066 Budapest, Teréz krt. 24. I/1) vagy elektronikusan (minden oldalát befotózva/szkennelve) a SID2021@gyermekmento.hu e-mail címre.
Beküldési / postára adási határidő: 2021. január 25., éjfél
2. Az internet Hőse – Építsd meg a Hősödet legóból vagy bármilyen más anyagból!
Feladat: Építsd meg kedvenc legódból vagy bármilyen más anyagból az internet Hősét, aki mindig segít neked, ha elakadsz a világhálón. Örökítsd meg time-lapse videón, ahogy elkészül a hősöd, és küldd be a videót egy rövid leírással, hogy milyen szuperképességei vannak.
Terjedelem: a videó max. 90 másodperces legyen, a hős rövid bemutatása max. 1 oldal (A4).
Ajánlott time-lapse ingyenes applikációk:
- Lapse It
- Frames lapse: Time Lapse camera, Fast Motion Videos
-Time Lapse Slow Motion Video Editor Pro
Beküldési mód: a videókat és a rövid leírást a SID2021@gyermekmento.hu e-mail címre várjuk.
Beküldési határidő: 2021. január 25., éjfél
3. Mémkészítő verseny
Feladat: Készíts vicces mémet
Téma: Szabadon választható
Egyéni munkával lehet pályázni, egy pályázó akár több mémet is beküldhet.
A mémek készülhetnek szabad kézzel vagy digitális technikával (mémgenerátorral is!), fekete-fehérben vagy színesben.
Beküldési mód: Elektronikusan, a SID2021@gyermekmento.hu e-mail címre.
Beküldési határidő: 2021. január 25., éjfél
Kik jelentkezhetnek?
1. Általános iskola alsó tagozatos tanulói (1-4. évfolyam)
2. Általános iskola felső tagozatos tanulói (5-8. évfolyam)
3. Középiskolai tanulók (9-12. évfolyam)
Díjazás: A beérkezett munkákat szakmai zsűri bírálja el. A győztesek pénzjutalomban részesülnek és értékes nyereményeket kapnak, valamint meghívást a Biztonságosabb Internet Nap online rendezvényére, ahol egy interaktív internetbiztonsági előadáson is részt vehetnek. Ekkor fogják kihirdetni a verseny végeredményét is! Az online rendezvény időpontja 2021. február 9. A részletekről a győzteseket időben értesíteni fogják!
Képregény és hősépítés kategóriákban korcsoportonként díjazzák a pályamunkákat.
I. díj: 50.000 Ft
II. díj: 40.000 Ft
III. díj: 30.000 Ft
IV- VII. díj: 10.000-10.000 Ft
A mémkészítő verseny pályamunkáit korcsoportonként díjazzák.
I. díj: 5.000 Ft
II. díj: 4.000 Ft
III. díj: 3.000 Ft
IV- VII. díj: 1.000-1.000 Ft
A legjobb pályamunkákat később a Safer Internet Program keretében felvilágosító, figyelemfelkeltő céllal szeretnék használni, terjeszteni, erről beleegyező nyilatkozatot fognak aláíratni az alkotókkal.
A jelentkezési lapon kívül kérik, hogy minden pályázó küldje vissza a hozzájárulási nyomtatványt is!
Kapcsolódó cikkek
- Biztonságos Internethasználat Kérdőív
- Netezz biztonságosan Te is! – Pályázati felhívás
- Véget ért a VI. Internetkonferencia
- VI. Safer Internet konferencia
- Pályázati felhívást hirdetett a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat
- Nyári táborozás hátrányos helyzetű gyerekeknek
- Szülői felelősség és tanári elvárások az online oktatásban
- III. Internetbiztonsági kibeszélő
- Adatvédelem az online oktatási időszakban
- Csak a tudatos nethasználattal védhetők meg a gyerekek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.