Sulinyugi karácsonyi adománygyűjtés a gyerekek és tanárok lelki egészségéért
Mind jól tudjuk, hogy a világjárvány miatt egyre több stressz éri a gyerekeket és a pedagógusokat, így egyre nagyobb a szükség az iskolai stressz kezelésére. A Sulinyugi program ezekben a rendkívüli időkben is eljutott a tanárokhoz, gyerekekhez, és pedagógusokhoz élő, online vagy hibrid formában, mikor mire volt lehetőség.
Tevékenységeikre egyre nagyobb az igény, jelenleg országszerte 47 osztály, azaz több mint 1200 gyerek vár arra, hogy „sulinyugizni” tudjon, és elsajátíthassa velük a stresszkezelés alapjait. Ehhez keresnek most karácsonyi kampányuk alatt támogatókat. Szigeti Réka, egészségfejlesztő szakpszichológus, a Sulinyugi vezetője részletezi, hogy ebben a bizonytalan időszakban, amikor olyan sok minden kérdőjeleződik meg, még fontosabb, hogy biztonságot nyújtsunk, koncentráljunk arra, amit tudunk, és hogy szülőként, tanárként is figyeljünk a saját pszichés jóllétünkre is.
Miért pont most kérnek segítséget?
- A válság minket is nagyon érzékenyen érintett, hiszen a stabil bevételünket jelentő forprofit rész is jelentősen lecsökkent, és az adományozás helyzete is bizonytalanabb. Ezzel együtt nagyon büszkék vagyunk rá, hogy fenn tudtunk maradni a legnehezebb hónapokban, és a válságot mi magunk is megújulásra, innovációra használtuk. Szeptemberben az újabb önkéntes képzésünknek hála még növekedni is tudtunk! Saját forrásainkat azonban minden szinten elhasználtuk, miközben azt tapasztaljuk, hogy az igény egyre nagyobb a csoportos együttlétek során átadott nyugi üzenetekre, mind a tanárokat, mind a gyerekeket, mind a szülőket tekintve. Ezért indítottuk el a karácsonyi nyugi kampányunkat, ahol a várólistán lévő iskolák ellátására gyűjtünk pénzt.
Miről is szól az, amit csinálnak? Mire gyűjtenek most forrásokat?
- A Sulinyugi órák a gyerekeknek, a tanári workshopok a tanári karnak alapozzák meg a nyugodt iskolai légkört! A játékos Sulinyugi foglalkozáson abban erősítjük meg a gyerekeket, hogy képesek saját feszültségük kezelésére, és a közös megbeszélés után ki is próbálunk sok jó feszültséglevezetési módot. Ismétlő alkalom során fenntartható tudásról gondoskodunk, játékosan ráerősítünk a tudásukra, elmélyítjük a gyakorlást. Ezekről a tippekről és kipróbált módszerekről a szülők is kapnak információs lapot, így otthon is használhatják a nyugi eszköztárat. Ezt a tudást átadjuk a tanároknak is, bevonva őket az iskolai stresszkezelés jó módszereinek terjesztésébe. Tanári workshop formájában egy nyugis délelőtti programon az iskola tanári kara is kipróbálja a Sulinyugit, megkapja a tanári nyugi eszköztárat is. Így fenntarthatóvá tesszük a stresszkezelés módszereit az iskolákban. Ez a program csomag biztosítja az osztály hatékonyabb együttműködését a tanórán, és hozzájárul az iskola nyugodtabb, fenntarthatóbb légköréhez.
Mit tapasztalnak, a jelenlegi helyzetet hogyan élik a pedagógusok, gyerekek?
- Talán előzőleg sose volt még ekkora szükség arra, hogy ebben a szorongató, félelmekkel teli helyzetben újra és újra visszaszerezzük a nyugalmunkat. Másfajta stressz ez, mint amit békeidőkben megélnek az iskola szereplői. A pandémiás fáradtság mindannyiunkra hat: nyűgösebbek, irritáltabbak vagyunk, már csak azért is, mert olyan sokat kellett alkalmazkodjunk. A túlfeszítettség és időhiány azzal együtt nagy teher, hogy bár elvileg egy csomó időt nyerünk az utazás hiánya miatt, vagy mert kevesebb programunk van, mégis elnyúlhatnak a gép előtt töltött napjaink. Az online oktatásban résztvevőknek a családtagokkal való összezártság, beszűkültség, a struktúra hiánya is nagyon megnehezíti a mindennapokat. Arra is ki szoktunk térni éppen ezért a foglalkozásokon, hogy mik azok a dolgok, amik akár még most is segíthetnek nekünk, hogy levezessük ezeket a túlzó feszültségeket. Abban segítünk, hogy megláthassuk, vannak lehetőségeink arra, hogy a saját hangulatunkat, állapotunkat kezünkbe tudjuk venni, még ha sok külső tényezőt most nem is tudunk kontrollálni.
A Sulinyugi Facebook oldalán most az adventi időszakban is ilyen nyugi ötleteket, hasznos tényeket osztunk meg, amik szülőként, tanárként is alkalmazhatóak a mindennapokban. Várjuk a követőinket, és azokat, akik össze tudnak minket kötni cégekkel, vagy saját maguk adományoznának, hogy minél több osztálynál kerülhessen Nyugicsomag a karácsonyfa alá.
Kapcsolódó cikkek
- Online ünnepségen díjazták a kiemelkedő tanáregyéniségeket
- Szinte minden második diák jelentkezne hazai mesterképzésre
- Kódolás: esély a felemelkedésre
- Egy Waldorf-iskola nyerte a VISZ digitalizációs pályázatát
- Online alapszakos nyílt napok a Corvinuson
- A tizenévesek több mint háromnegyede diplomára vágyik
- A továbbképzés most mindennél fontosabb lehet
- Kitárja kapuit az ELTE Informatikai Kar
- Mától elérhető az ingyenes hozzáférés a főbb oktatási weboldalakhoz a Telenornál
- Piacképes online tanfolyamok 2020-ban
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.