A gyártóipari folyamatok intergrációja nélkülözhetetlen a sikerhez
Versenyképességük megőrzéséhez a gyártóknak teljes körűen integrálniuk kell ellátási láncaikat a műszaki tervezési láncokkal. Ez a Fujitsu üzenete a 2021-es digitális hannoveri vásáron, amely bemutatja, hogyan juthatnak versenyelőnyhöz a gyártóvállalatok a gyorsabb termékfejlesztésen, a jobb ügyfélkiszolgáláson és a költségcsökkentésen keresztül.
A „Smart Manufacturing: gondolkodjunk a gyáron túl” címmel, április 13-án, kedden, közép-európai idő szerint 11:30-kor induló élő közvetítés azzal foglalkozik, hogyan biztosítja az ellátási láncok teljes körű digitális integrációja az anyagok zökkenőmentes ki- és beáramlását a gyártási környezetben az új termékek digitális létrehozásának, fejlesztésének és megvalósításának támogatásával.
Joern Nitschmann, a Fujitsu CE gyártószektorért és gépkocsigyártási ágazatért felelső vezetője, az élő adás előadója elmondta: „Jelenleg a digitalizáció a gyártószektor fő mozgató ereje. Segítségével gyors ütemben valósítjuk meg az intelligens gyártás, a Smart Manufacutring és az Ipar 4.0 jövőképét. A 2021-es digitális hannoveri vásáron a Fujitsu gyakorlati szempontból foglalkozik azzal, mit tehetnek jelenleg a gyártóvállalatok versenytársaik legyőzéséért. Élő adásunkban megvizsgáljuk, miként lehet a következő lépéssel összhangot teremteni a gyártás két fejlődő területe, a digitális ellátási láncok és a műszaki tervezési láncok között – ahol az eddigieknél jóval alaposabban ki kell használnunk a lehetséges szinergiákat.”
A hannoveri vásáron a Fujitsu gondolatébresztő médiatárat is elérhetővé tesz a résztvevők számára. Az új anyagok a gyártóipar több fontos témáját is körüljárják:
■ A Fujitsu Integrated Shopfloor megoldása a diszkrét gyártás napjainkban tapasztalt kihívásaira reagál. A gyártóvállalatoknak a piac eléréséhez vagy szorosan integrálódniuk kell az OEM-gyártók kiterjedtebb ellátási láncába és digitális átalakulási programjába, vagy az 1-es sorozatnagyságú (batch size one) gyártásra összpontosítva, speciális online platformokon keresztül kell digitálisan konfigurálhatóvá tenniük termékeiket. A 2021. április 8-án, közép-európai idő szerint 11:00 és 13:00 óra között szervezett hivatalos médiabejárás egyebek mellett ezzel a témával is foglalkozik.
■ Fujitsu Smart Manufacturing – a COLMINA és az SAP ajánlata – Az intelligens gyártás, a Smart Manufacturing az ellenállóképesség kiépítésének kulcstényezője a gyártási környezetben. A Fujitsu szemlélete a kiberfizikai rendszerek (Cyber Physical Systems, CPS) gyáron belüli és azon kívüli alkalmazásával teremti meg a tágabb értéklánc érintettjeivel kialakítandó, fontos digitális kapcsolatokat. Ebből az anyagból kiderül, hogyan segít a Fujitsu világszerte ügyfeleinek a COLMINA és az SAP termékeit is tartalmazó globális megoldásait bevetve kialakítani az ellenállóképes gyártási környezetet.
■ Kvantumtechnológia által inspirált optimalizálás a gyártási folyamatban – A folyamatokat megszámlálhatatlan módon lehet kombinálni a késztermék elkészítéséhez – ám ezek közül csak egy optimális. A Digital Annealer rendszerre épülő, kvantumtechnológia által inspirált optimalizációs szolgáltatásokkal a Fujitsu gondoskodik róla, hogy folyamatosan optimális legyen a gyártóvállalatok termelési folyamata.
■ Nagyvállalati 5G – Az 5G máris mélyreható hatást fejt ki a fogyasztói piacra. Az ügyfelek türelmetlenül várják az izgalmas új funkciókat, és az egyszerűbb kommunikációs és médiahozzáférést. De hogyan nyerhetnek ki a vállalatok értéket az 5G technológiából?
A Fujitsu hannoveri vásáron felállított virtuális standja sok egyéb termelési vonatkozású témába is betekintést nyújt: pl. intelligens ellenőrzés, a gyártóüzem digitalizálása, hibrid IT és a Nyílt Ipar 4.0 Szövetség (Open Industry 4.0 Alliance).
Kapcsolódó cikkek
- Megnövelt teljesítményt biztosítanak a Fujitsu új szerverei
- Az internetbiztonság most az első számú prioritás
- Az új Fujitsu szerver gyorsabb adatelemzéseket és értékteremtést biztosít
- A Fujitsu a „vezetők” szegmensében a menedzselt munkahely-szolgáltatások piacán
- A Fujitsu "Az év ServiceNow szolgáltatója"
- A Fujitsu és az UNICEF közösen küzd a gyermekek jogaiért
- A Fujitsu különleges módon támogatja az ENSZ fenntartható fejlődési céljait
- A Fujitsu 10 petaflop teljesítményű szuperszámítógépet szállít Portugáliába
- A frissített Fujitsu LIFEBOOK modellek magasabb szintre emelik a produktivitást
- Praktikus fejlesztések a LIFEBOOK modelleknél
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.