A holnap mérnökeit keresik az Engineering Newcomer versennyel
A nyolcadik éve megrendezésre kerülő Engineering Newcomer verseny a kezdő mérnököknek nyújt lehetőséget arra, hogy rangos díjat nyerjenek, bemutassák terveiket és pénzdíjat vigyenek haza.
Az Engineering Newcomer verseny alapítója, a szabványos gépelemek globális szakértőjének számító norelem megerősítette, hogy idén a zsűri a tervezési innováció; a technológiai előny és a piaci lehetőségek; a gépelemek használhatósága és a költségszempontok; a funkcionalitás és a kezelhetőség; nyerő kombinációjára, valamint a műszaki megvalósításra helyezik majd a hangsúlyt.
A CADENAS-szal, valamint a Fachschule für Technik, az MDESIGN, valamint két új résztvevő vállalat, a TENADO és a ZUKEN E3 által alkotott szövetségi együttműködési körrel karöltve megvalósított Engineering Newcomer díjra a világ minden részéről pályázhatnak mérnökök. Korábban olyan tervek vitték el a pálmát, mint az innovatív, könnyű és tartós Ina´lite termosztatikus generátor, amely hőt alakít tiszta villamos energiává; egy innovatív palacktöltő rendszer hobbi- és kézműves sörfőzdék számára; valamint egy kompakt elektromos hajtóműterv és prototípusgyártás, ami megnöveli a járókeretek biztonságát.
A fiatal tehetségek felkarolása, a képzés támogatása és a mérnöki ismeretek átadása vállalati filozófiánk szerves részét képezi - jelentette ki Marcus Schneck, a norelem ügyvezető igazgatója. - A verseny immár nyolcadik éve zajlik és évről évre bővül. Kiemelkedő és inspiráló pályaművek érkeznek a világ minden táján élő hallgatóktól. A készséghiányokat központba állítva befektetünk iparágunk jövőjébe, arra ösztönözve a fiatal tehetségeket, hogy mutassák be alkotásaikat, és mutassák meg a világnak, milyen izgalmas is tud lenni a mérnöki munka.
A Engineering Newcomer 2021 elismerés mellett az 1. hellyel 2000, a 2. hellyel 1000, a 3. hellyel pedig 500 euró pénzjutalom is jár. norelem emellett ingyenes szabványos gépelemekkel és kezelőelemekkel is támogatja a fiatal tehetségeket, amelyeket a jelenlegi és a jövőbeli projektekhez használhatnak fel.
A tavalyi versenyre számos hihetetlen pályamű érkezett. Mindazonáltal az első helyet a német, mönchengladbachi Berufskolleg für Technik und Medien hallgatói szerezték meg, akik egy emelő- és forgatóeszközt fejlesztettek ki, amely lehetővé teszi a kezelő számára, hogy fizikai erőfeszítés nélkül érje el a dobozokban tárolt árukat. Ez megkönnyíti az üzemeltető számára a bent tárolt alkatrészek elérését, különösen fogyatékossággal élő emberek számára - a komissiózást a munkaállomások váltása nélkül lehet lebonyolítani.
A versenyre egyetemek vagy műszaki főiskolák műszaki tudományágainak hallgatói pályázhatnak. A pályaműveket, beleértve a fényképeket, videókat vagy riportokat 2021. július 31-ig kell beadni. A nyertesek megnevezésére és a díjátadó ünnepségre az októberi stuttgarti Motek szakkiállításon kerül sor.
A jelentkezők online jelezhetik érdeklődésüket a https://norelem-academy.com/engineering-newcomer internetes oldalon.
Kapcsolódó cikkek
- Hasznos és gondoskodó robotokat fejlesztenének a lányok
- A világ legnagyobb középiskolai tehetségkutató versenyén magyar tizenévesek a legjobbak között
- Élőben követhető Magyarország legnagyobb informatikai versenyének díjkiosztó ünnepsége
- Sikeres tehetséggondozó verseny a műszaki középiskolákban
- Minden, amire egy egyszerű, automatizált pick-and-place géphez szükség lehet
- Az EIT Health Wild Card programja idén is várja a startupok jelentkezését
- Gépgyártás: A fényes jövő - a jövő szabványos gépelemei
- Keresik Magyarország hallgatói vállalkozóit
- Rekordmennyiségű szavazat érkezett az Ország Játéka versenyen
- Otthonról is bekapcsolódhatnak a diákok az ország legnagyobb informatikai versenyébe
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Digitális csend és szent hagyomány: búcsú, majd konklávé
Ma, 2025. április 20-én elhunyt Ferenc pápa. Az elcsendesedés, a búcsú után jön egy másfajta - immár digitális - csend: a pápaválasztás évszázados rituáléja a 21. században is megőrzi titokzatosságát, miközben a modern technológia új lehetőségeket teremt a titkok megőrzésére, a teljes információs zárlatra. A Vatikán szigorú informatikai intézkedésekkel védi a konklávé titkait, miközben a hívek világszerte digitális eszközökön keresztül követik az eseményeket.
Innováció és élmény a pénzügyek világában – a K&H digitális megoldásai
Az Innováció és Kreativitás Világnapján érdemes elgondolkodni azon, hogyan alakítják át a legújabb technológiai fejlesztések a hazai pénzügyi szektort. A K&H Bank digitális újításai nemcsak rangos szakmai díjakat hoznak, hanem valódi, mindennapi segítséget is nyújtanak az ügyfeleknek – legyen szó online vásárlásról, koncertélményről vagy pénzügyi tudatosság fejlesztéséről.
Modern tanulási környezet a jövő pedagógusainak
Megújult a Széchenyi István Egyetem győri campusán található Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar 253-as tanterme, amely mostantól korszerű STEAM-tanteremként szolgálja az oktatást.
ABB: Erős kezdés 2025-ben és folyamatos növekedési kilátások
Morten wierod vezérigazgató: „Az ABB erőteljesen indította a 2025-ös évet. Eredményeink szinte minden soron javulást mutatnak, pénzáramlásunk stabil, és megerősítjük korábban megfogalmazott kilátásainkat az évre vonatkozóan. Ugyanakkor nem hunyhatunk szemet a növekvő geopolitikai és gazdasági bizonytalanságok felett. Bízunk benne, hogy a portfóliónk aktív menedzselésével és a Robotika üzletág tőzsdére vitelével tovább tudunk értéket teremteni.”
Hogyan csökkentheti az adatközpontok energiafogyasztását egy magyar megoldás?
A digitális gazdaság alapját jelentő adatközpontok számára kínál energiahatékony megoldást a HeatVentors, az InnoEnergy portfóliójába tartozó magyar scale-up. Az általuk fejlesztett, saját szabadalmon alapuló intelligens hőakkumulátor alternatívát nyújt az adatközpontok növekvő energiaigényének kielégítésére. A rendszer -30 és +120 Celsius-fok között képes hosszú távon energiát tárolni, így akár évi 25%-ot meghaladó energiamegtakarítást is lehetővé tesz.