Mennyibe kerül egy programozó képzés Budapesten?
Milyen árakért cserébe érhető el manapság egy programozó képzés Budapesten? Mi jellemzi az egyes szolgáltatók és intézmények árszabását, illetve mi mindenre érdemes figyelni akkor, amikor a leginkább optimális lehetőség kiválasztása a feladat?
Ezekkel a kérdésekkel foglalkozunk kiemelten is a bejegyzésben, remélhetőleg praktikus segédletet biztosítva ezáltal a minél könnyebb és hatékonyabb választáshoz.
Mennyibe kerül manapság egy programozó képzés Budapesten?
Nyilván a kérdés megválaszolásához szükséges felmérni azt, hogy mennyire mély és összetett programozó tudás elsajátítása a cél. Ehhez pluszban az is lényeges tényezőnek számíthat, hogy van-e bármiféle előzetes tudás vagy végzettség a területen.
Mindezen felül a programozást oktató intézmények árazási modellje is eltérő lehet. Ugyanakkor azzal mindenképp érdemes számolni, hogy a 4-600 ezer forintos szint alatt nehéz felnőttképzés keretei között programozást tanító helyet találni.
Persze egy komolyabb, összetettebb tudást átadó programozó képzésért adott esetben az 1 millió forintot is érdemes lehet kifizetni. Mondhatni adja magát a kérdés, hogy mikor?
Megéri-e beruházni a programozó képzés anyagi részébe?
Kétféle eshetőség meglétekor egyértelműen. Egyrészt akkor, ha hosszabb távon gondolkodunk a programozói karrier kialakításában. Másrészt akkor, hogyha a főváros mint lokáció ideális lehet a számunkra.
Amennyiben mindkét tényező fennáll, akkor kedvező lépésnek számíthat a programozó képzés Budapesten történő keresése. Már csak abból a megfontolásból is, hogy a tanulás, a tapasztalás és a tudásbővítés ősidők óta az egyik legjobb befektetésnek számít. Ebben segít a Codeberry programozó képzésekről szóló cikke.
Már csak az merülhet fel persze kérdésként, hogy az ár mellett mi mindent lehet még indokolt megfontolni a keresésnél.
Az ár mellett mi alapján érdemes választani a programozó képzések között?
Mindenképp az lehet a célravezető, ha több oktatási szervezet és intézmény kínálatát is sikerül alaposan tanulmányozni. Az ár tényezője mellett szintén lényeges tényezőnek bizonyulhat többek között az oktatás tematikája, az oktatók felkészültsége, no és persze a képzés időtartama.
Mindezen felül érdemes lehet kalkulálni a választott intézmény szellemiségével és attitűdjével is. Mindig jobb érzés olyan helyen tanulni és fejlődni, ahol a többiek mentalitása, gondolkodása és attitűdje szinkronban van velünk.
A felsoroltakon túl indokolt lehet még arra is gondolni, hogy egy alapszintű programozói tudás elsajátítását követően adottak lehetnek-e a feltételek a tudás bővítésére. Vagyis ha egy-egy oktatási intézmény lehetőséget biztosít a későbbi specializációra, az mindenképp extra hozzáadott értéket jelenthet.
Ezek mind-mind mérlegelendő szempontok akkor, amikor a szóba jöhető programozó képzések között kellene kiválasztani a leginkább testhezálló opciót.
Kapcsolódó cikkek
- A 2021-22-es tanévben is folytatódik a Siemens Mobility Kft. ösztöndíjprogramja
- Az Oracle ingyenes Oracle Cloud Infrastructure képzést és vizsgalehetőséget kínál
- Egyetemről a világpiacra
- Nem vettek fel egyetemre? – Ne keseredj el, inkább tanulj szakmát!
- Ingyenes informatikai képzések várják az álláskeresőket
- Új szintre léphet a hazai digitális marketingtudás
- Stratégiai megállapodást kötött a Corvinus és a PMI Budapest
- Közös képzéseket indít a Széchenyi István Egyetem és a Huawei
- A Microsoft, a LinkedIn és a GitHub közös digitális továbbképzéséhez már több mint 10 millióan csatlakoztak világszerte
- Különleges pálinka-alapanyagokat kutattak a Szent István Egyetem végzősei
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.