Szárnyal a vállalati aukciók világa, jövőre újabb robbanás jöhet
A törlesztési moratórium lejártával sok cég kényszerülhet megválni a hitelre vásárolt korszerű gépeitől, eszközeitől, amelyek így a másodpiacra kerülhetnek. A jó állapotú, használt berendezések újabb lökést adhatnak a felfutóban lévő online árveréseknek. A legnagyobb magyar vállalati aukciósház, a régióban is piacvezetőnek számító Intergavel Kft. épp most bonyolította le 1000. aukcióját, és akad szektor, ahol már több vagyontárgyat adnak el, mint mindenki más együttvéve.
A Magyar Nemzeti Bank legutóbbi becslése 10% környékére tette a sérülékeny hitelek arányát, és mivel a 2022 júniusáig meghosszabbított törlesztési moratórium csak egy szűk rétegre vonatkozik, rövidesen számos cég válhat fizetésképtelenné. „Egyeztetéseink alapján a lízingcégek is úgy kalkulálnak, hogy a hitelek 10%-a bedőlhet, így számításaik szerint 2022 közepétől rengeteg, közelmúltbeli beruházásokon vett eszközt kell majd visszaadniuk a vállalkozásoknak” – fejtette ki Kocsis Csaba, az Intergavel Kft. tulajdonos-ügyvezetője.
Ezeknek a cégeknek könnyebbséget jelenthet, ha a lehető legmagasabb áron, tervezhető idő alatt tudják értékesíteni vagyontárgyaikat az online aukciókon. Ennek a színtérnek egyre nagyobb a részesedése a használt berendezések piacán, ami a gazdaság egészének is előnyös, hiszen bárki számára elérhető, teljesen átlátható, precízen dokumentált folyamatról van szó. A térnyerést jól szemlélteti, hogy a 2005-ben alapított Intergavel az első 10 évében összesen 173 árverést szervezett, míg 2019-ben már egyetlen esztendő alatt 180-at, az eddigiek alapján pedig idén is ekörül teljesít majd.
Kocsis Csaba elmondta, felkészültek a fenti helyzetre, ezzel együtt nem ezek a „tipikus” megbízásaik. „A legtöbb feladatot a multinacionális cégek adják, akad hipermarketlánc, amelynek épp a 68. aukcióját intézzük. A nagyvállalatok költözés, korszerűsítés vagy technológiaváltás miatt feleslegessé vált eszközeit mindig nagy örömmel fogadják a kis- és középvállalatok, és használják is további hosszú évekig, ami a környezet szempontjából is kedvező” – fogalmaz a tulajdonos-ügyvezető.
A legkelendőbb tételeknek az irodabútorok számítanak, az Intergavel nem ritkán 1500-2000 fős óriáscégek komplett berendezését értékesíti. Ezen a területen 50% feletti a részesedésük, míg az élelmiszer-feldolgozó iparban 20-30%-os, de az egyre élénkebb használt mezőgazdasági géppiacon is átlépték tavaly a félmilliárd forintos értékesítési küszöböt. A vállalati aukciósház nemzetközi jelenlétét is dinamikusan fokozza, honlapján a több mint 10 ezer regisztrált felhasználó 20%-a külföldi.
Kapcsolódó cikkek
- Már több mint egymilliárd hirdetést adtak fel a Vaterán
- Szárnyal az ipari aukciók világa
- Nyilvános aukció lebonyolításáról döntött az OTT-ONE
- „FODISZ 10” Jótékonysági Aukció
- Online is beindult a strandszezon
- Már külföldre is adhatunk el online, akár százezrekért
- A szülőknek is megterhelő a tanévkezdés
- Online is pörögnek a nyári slágertermékek
- Már villamost is vehetünk a Vaterán
- Egyszerre két árveréssel nyit az áruházlánc
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.