Épületautomatizálás egyszerűen

forrás: Prím Online, 2022. január 14. 16:53

Új képességekkel bővült a Siemens Gamma épületautomatizálási termékcsalád. Az új kezelőfelületnek köszönhetően még egyszerűbben lehet kapcsolatot létesíteni kapcsolók, érzékelők, szenzorok és elektromos berendezések közt, lehetővé téve olyan automatizációs folyamatokat, mint például ablaknyitáskor a fűtés automatikus leállítása. Az egységek az ipari sztenderdnek számító KNX (Konnex) épületautomatizálási szabványt használják, így beilleszthetők már meglévő rendszerekbe is. Széles felhasználási lehetőségekkel rendelkeznek: lakóépületektől kezdve irodaépületeken át egészen ipari csarnokokig megállják a helyüket, és akár nyolc eszköz vezérlését is el tudják látni.

A termékcsalád tagjai a lámpák kapcsolásán és fényerőszabályozásán vagy a redőnyök vezérlésén kívül olyan kifinomult feladatokat egyaránt el tudnak látni, mint a színesfény-vezérlés vagy az impulzusszámlálás, melynek során az érzékelt jeleket paranccsá alakítják. Utóbbi képességük lehetővé teszi például olyan beléptető megoldás megvalósítását is, amely érzékeli a helyiségben tartózkodó személyek aktuális számát.

 

 

Az újgenerációs bemeneti modulokat kiemeli versenytársai közül az új, intuitív kezelőfelület. Ennek membrános billentyűzete és LED-es állapotjelzője lehetővé teszi a Gamma termékcsalád többi eszközén már megismert közvetlen működtetést, így az üzembe helyezés során ki lehet próbálni az automatizálási parancsokat anélkül, hogy kapcsolókat, nyomógombokat vagy érintkezőket csatlakoztatnánk a modulhoz. A gyorscsatlakozós kábelrögzítésnek köszönhetően pedig szerszámok nélkül köthetjük hozzá a rendszer többi elemét.

 

A hazánkban januártól elérhető új N 262 és N 263 bináris bemeneti modulok rendelhetők potenciálmentes (feszültségmentes kontaktusok számára) és feszültséggel terhelt változatban, 4 MU (4 bemenet) és 8 MU (8 bemenet) szélességben is.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Samsung One UI 7 bétaverziója a mobil AI jövőjébe enged betekintést

A Samsung bejelentette a One UI 7 bétaverziójának hivatalos bevezetését, amely erőteljes mesterséges intelligencia funkcióival és egyszerűsített vezérlőfelületével a jövő bővíthető AI-ökoszisztémáinak előfutárának tekinthető. A One UI 7 jelentős előrelépést hoz azzal, hogy az élvonalbeli mesterséges intelligencia-algoritmusokat és a multimodális képességeket a felhasználói felület minden egyes kapcsolódási pontjába beépíti, egy olyan AI-platformot létrehozva így, amelyen minden interakció természetesnek és intuitívnak hat. A bétaverzió felhasználói elsőként tapasztalhatnak meg egy továbbfejlesztett, személyre szabhatóbb mobilélményt.

2024. december 6. 13:20

Pörög az akkumulátor szakemberek képzése Európában

Európa egyik vezető, a fenntartható energiaágazatra specializálódott szakképzési központja, az InnoEnergy Skills Institute bejelentette, hogy a két éve indított programjuk keretében, az Európai Akkumulátor Szövetség Akadémián keresztül közvetlenül kiképzett tanulók száma idén decemberre elérte a százezer főt.

2024. december 6. 11:43

Egyszerre terjed majd az AI és az emberközpontúság a munkahelyeken

Az évtized végéig több mint 85 millió betöltetlen álláshely lesz világszerte, és ezt szinte minden cég megérzi majd. A legnagyobb kihívás tehát nem az, hogy a robotok elveszik az állásunkat, hanem hogy nincs elég elérhető és képzett munkatárs, hogy betöltse azokat – véli Dr. Tóth Ágnes, Prohuman Zrt. vezérigazgatója. Az ország vezető HR-szolgáltatójának első embere szerint az AI szerepe nőni fog, de ez pozitív hatással lesz a munka világára, sőt, gyorsíthatja a HR emberközpontúbbá válását.

2024. december 5. 14:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Változások a Magyar Telekom felsővezetésében

2024. december 4. 13:04

December 15. éjfélig lehet nevezni Az Év Honlapja pályázatra!

2024. december 2. 11:38

Megvannak az idei év legjobb webshopjai

2024. november 29. 17:16

Megjelent a legfrissebb, immár 27. Ericsson Mobility Report

2024. november 26. 20:37