Épületautomatizálás egyszerűen
Új képességekkel bővült a Siemens Gamma épületautomatizálási termékcsalád. Az új kezelőfelületnek köszönhetően még egyszerűbben lehet kapcsolatot létesíteni kapcsolók, érzékelők, szenzorok és elektromos berendezések közt, lehetővé téve olyan automatizációs folyamatokat, mint például ablaknyitáskor a fűtés automatikus leállítása. Az egységek az ipari sztenderdnek számító KNX (Konnex) épületautomatizálási szabványt használják, így beilleszthetők már meglévő rendszerekbe is. Széles felhasználási lehetőségekkel rendelkeznek: lakóépületektől kezdve irodaépületeken át egészen ipari csarnokokig megállják a helyüket, és akár nyolc eszköz vezérlését is el tudják látni.
A termékcsalád tagjai a lámpák kapcsolásán és fényerőszabályozásán vagy a redőnyök vezérlésén kívül olyan kifinomult feladatokat egyaránt el tudnak látni, mint a színesfény-vezérlés vagy az impulzusszámlálás, melynek során az érzékelt jeleket paranccsá alakítják. Utóbbi képességük lehetővé teszi például olyan beléptető megoldás megvalósítását is, amely érzékeli a helyiségben tartózkodó személyek aktuális számát.
Az újgenerációs bemeneti modulokat kiemeli versenytársai közül az új, intuitív kezelőfelület. Ennek membrános billentyűzete és LED-es állapotjelzője lehetővé teszi a Gamma termékcsalád többi eszközén már megismert közvetlen működtetést, így az üzembe helyezés során ki lehet próbálni az automatizálási parancsokat anélkül, hogy kapcsolókat, nyomógombokat vagy érintkezőket csatlakoztatnánk a modulhoz. A gyorscsatlakozós kábelrögzítésnek köszönhetően pedig szerszámok nélkül köthetjük hozzá a rendszer többi elemét.
A hazánkban januártól elérhető új N 262 és N 263 bináris bemeneti modulok rendelhetők potenciálmentes (feszültségmentes kontaktusok számára) és feszültséggel terhelt változatban, 4 MU (4 bemenet) és 8 MU (8 bemenet) szélességben is.
Kapcsolódó cikkek
- Digitális vonatvezérlő rendszer a frankfurti metrónak
- A Siemens új alkalmazása gördülékennyé teszi az üzemek helyszíni karbantartását
- Mekkora a karácsonyi ajándékok szénlábnyoma?
- Megújul az Észak-Dunántúl villamos hálózata
- Biztonság mindenekelőtt – Siemens vezetéstámogató rendszert tesztel a BKV
- A Siemens szoftverével vezet be okosmérést Litvánia
- Autonóm töltőállomást mutatott be a Siemens
- Siemens infrastruktúrán tölti kibocsátásmentes elektromos buszait Ausztrália
- A Siemens kapcsolja össze digitálisan az Expo 2020 épületeit
- A világ legokosabb kampuszát hozzák létre
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.