A Skanska székhelye rangos minősítést kapott
A Skanska magyarországi székhelye, mely a Nordic Light irodakomplexumban található, WELL Health & Safety minősítést kapott. Ezt a rangos tanúsítást a legmagasabb szintű biztonsági paraméterekkel rendelkező, fertőzések kockázatát csökkentő és egészséges, biztonságos munkakörnyezetet kialakítását lehetővé tevő irodaterek kapják.
A WELL Health & Safety besorolás egy olyan, bizonyíték alapú és harmadik fél által ellenőrzött minősítés valamennyi épület- és tértípus számára, melynek célja, hogy támogassa a tulajdonosokat és üzemeltetőket abban, hogy biztonságosabb tereket hozzanak létre, készítsenek elő az irodákba visszatérő bérlőik, látogatóik és éríntettek számára a pandémia utáni környezetben. A Skanska volt az első fejlesztő Európában, amely megkapta a WELL Health-Safety minősítést nyolc épületre Lengyelországban, Romániában és Csehországban, és minden új fejlesztéséhez kapcsolódóan is folytatni szeretné ezt a gyakorlatot. Egy lépéssel tovább haladva a vállalat most megszerezte a WELL Health & Safety tanúsítást a létesítményüzemeltetésére és kezelésre vonatkozóan a saját irodái számára a közép-kelet-európai országokban, ideértve a Skanska Nordic Light irodaházban található székhelyét is.
A Skanska 480 négyzetméteres budapesti irodája belsőépítészeti terveit a LAB5 magyar építészeti stúdió készítette, együttműködve a fejlesztővel. Különös hangsúlyt helyeztek az irodai felhasználók jóllétére, a funkcionalitásra és a zöld környezetre a Skanska fenntartható és jövőbiztos irodai környezet iránti elképzelései mentén. A fejlesztő svéd gyökerei által ihletett irodatér természetes és pihentető légkört nyújt, a növények és fák térelválasztóként való integrálásával és minőségi, fenntartható anyagok használatával.
“A székhelyünk minősítési folyamata során különböző kategóriákat értékeltek, mint például a takarítás és higiénia, a vészhelyzeti készültségi programok, az egészségügyi szolgáltatások, a levegő- és vízminőség figyelése és kezelése, az érintettek bevonása és a kommunikáció, valamint az innováció. A budapesti irodánk figyelemreméltó eredményt, 18 jellemzőt ért el az összes fent említett kategóriában, továbbfejlesztett tisztítási gyakorlatokat és eljárásokat dolgoztunk ki a felületi érintkezés csökkentésére, monitorozzuk és kezeljük a levegő és víz minőségét, valamint tervet készítettünk az irodaterületre való egészséges visszatéréshez. Az irodai munkavégzés elengedhetetlen része az üzletmenet folytonosságának biztosításához, a csapatmunka és a kollaboráció lendíti előre az innovációt – és ez inkább személyesen történik meg. Viszont elengedhetetlen, hogy biztonságosan használható irodaterekkel rendelkezzünk, és ez az új minősítés minden nap igazolja az embereink biztonságát.” – mondta Schmidt András, a Skanska magyarországi kereskedelmi fejlesztési üzleti egységének fenntarthatósági vezetője.
A WELL Health & Safety minősítés célja, hogy prioritásként kezelje a munkavállalók, a látogatók és az éríntettek egészségét és biztonságát hosszú távon, igazolja, hogy a tanúsított terek teljesen biztonságosak a használók számára. Ezt a minősítést, melyek a legmagasabb biztonsági előírásoknak megfelelő irodaterek kaphatják meg.
Fotók: Batár Zsolt, Skanska
Kapcsolódó cikkek
- Rövidesen visszaköltözhetnek az alkalmazottak a céges asztalukhoz
- Irodai munka ülve vagy állva? Melyik jobb nekünk?
- Roland Berger: A fenntartható intelligens irodáké a jövő
- Az agyamra mész! – legidegesítőbb szokások az irodában
- TabLog érkeztetés és beléptetés a Hungária Office Parkban
- Hibrid munkarendre állt át az SAP
- Változtak a munkakörülményekkel kapcsolatos elvárások a járvány hatására
- A dokumentumok kezelése mindennapos frusztráció az irodában
- A Skanska újabb egészséges épületet hoz létre Budapesten
- Így gondozd az irodád COVID idején
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.