Megalakult a virtuális Kyndryl Ipari Tanszék az Óbudai Egyetemen
A Kyndryl a virtuális tanszéken keresztül saját munkatársaival tart kurzusokat a felhőtechnológia területén, és részt vesz a magas szintű matematika oktatásában. A hallgatók a Budapesten tanulók bevonásával az egyetem egész területéről, távoli helyekről is elérhetik a kurzusokat, és fejleszthetik készségeiket és ismereteiket azokon a modern informatikai területeken, ahol a Kyndryl szakértelemmel rendelkezik.
Mind a vállalat, mind az egyetem kiemelten fontosnak tartja a felhőtechnológiák oktatását, mivel egyre több vállalat és intézmény helyezi át informatikai alkalmazásait a felhőbe. A felhőbe való átállás összetett folyamat, amely széles körű ismeretekkel rendelkező szolgáltatókat igényel. A Kyndryl ezek közé tartozik, ami hatalmas lehetőséget jelent mind a vállalat, mind a munkatársak számára. A Kyndryl székesfehérvári ügyfélinnovációs központját 1997-ben alapították, és ma már több mint 3000 szakembert foglalkoztat, akik az iparágak minden szegmensében támogatják ügyfeleiket a küldetéskritikus technológiai rendszereik tervezésében, kiépítésében, kezelésében és modernizálásában.
A Kyndryl és az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara továbbfejleszti és bővíti az együttműködést további tantervek létrehozásával, új kurzusok indításával különböző kutatási témákat kínáló területeken és vizsgabizottságokban való részvétellel. A Kyndryl már most az egyetem egyik legnagyobb duális képzési partnere, amely 2016-ban lépett be a programba, ahol a diploma megszerzését követően a duális hallgatók 98%-a helyezkedett el a Kyndryl-nél.
Prof. Dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora elmondta, hogy a hazai gazdaság megerősítésében kiemelt szerepe van annak, hogy a felsőoktatásból naprakész, a gyakorlatban is jól hasznosítható tudással rendelkező, a változásokra fogékony diplomások kerüljenek ki. Az Óbudai Egyetem mindig is nagy hangsúlyt fektetett arra, hogy fejlessze ipari kapcsolatait annak érdekében, hogy a képzés során a hallgatók ne csak az elméleti, hanem a gyakorlati készségeiket is elmélyíthessék. A műszaki és a gazdasági élet szinte minden területét lefedi a duális rendszerünk, amit következetesen növelünk. A legjobb gyakorlatot a székesfehérvári Alba Régia Műszaki Kar mutatja fel, ott jelenleg is 161 hallgató tanulmányainak költségeihez járulnak hozzá helyi cégek, biztosítva azt, hogy már egyetemistaként megismerkedjenek egy-egy üzem működésével, a gyártási folyamatok összehangolásával.
Zerényi Zoltán, az EMEA Ügyfél Innovációs Központ igazgatója kiemelte, hogy a Kyndryl folyamatosan keresi és fejleszti a tehetségek következő generációját, mielőtt azok a munkaerőpiacra lépnének, szorosan együttműködve az oktatási intézményekkel a közös sikerért: a legkiválóbb hallgatók szakmai kiteljesedése, a technológiai készséghiány csökkentése és a vállalat prosperitása érdekében.
Kapcsolódó cikkek
- Repülő Iskola: rendhagyó matekóra kilencedikeseknek
- Variációk egy témára: digitális oktatás igény szerint
- Ötödször várják a középiskolás lányokat a Smartiz programra
- SAP kutatás: a magyar kkv-k használják ki leginkább a felhőt a régiónkban
- Rövid képzési programokat is kínál hallgatóinak a Széchenyi István Egyetem
- A felhőalapú rendszerek is lehetnek energiatakarékosak
- A jövő mérnökei versenyeztek a Széchenyi-egyetemen
- Inspire: Szuverenitás a felhőben, innovációk az űrből
- Közös szakirányú továbbképzést indít a Budapesti Metropolitan Egyetem és az MNB
- Sport coach és HR-stratéga képzések a Széchenyi-egyetemen
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett
Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása.