A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett
Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása.
A három évre szóló partnerségről szóló dokumentumot a Budapesti Corvinus Egyetem részéről Bruno van Pottelsberghe, az egyetem elnök-rektora, az KPMG képviseletében Rózsai Rezső, a vállalat vezérigazgatója írta alá a Corvinus Gellért campusán november 11-én.
A technológiai fejlődés tempójának növekedésével elengedhetetlen a folyamatos tanulás és alkalmazkodás mindkét szervezet számára. A Corvinus és a KPMG közötti partnerség segíthet abban is, hogy a legújabb technológiák és módszerek gyorsan beépüljenek az oktatásba és a gyakorlati alkalmazásba.
Az együttműködési megállapodás részeként a tanácsadócég szakemberei a gazdálkodás- és adattudománnyal kapcsolatos tantárgyak oktatásában vesznek részt vendégelőadóként, tudásuk és szakértelmük megosztásával. Mindez hozzájárulhat ahhoz, hogy az egyetem a hallgatók elhelyezkedési hatékonyságra vonatkozóigényei alapján célzottan képezze a jövő szakembereit, ami nem csak az oktatás minőségét javítja, hanem jobban illeszkedik a munkaerőpiac sajátosságaihoz.
A kölcsönös tudásátadás során a Corvinus kutatói előadásokat, tréningeket, workshopokat tartanak a KPMG munkatársainak, valamint közös kutatási, innovációs programokat is kifejlesztenek. A KPMG különösen nagy hangsúlyt fektet a hallgatók szakmai támogatására. Azon túl, hogy a KPMG célzott állásajánlatokat kínál a corvinusos hallgatóknak, a vállalat megjelenik az egyetem karriernapjain, gyakornoki és pályakezdő állásokat kínál, illetve mentorálást (karriertanácsadás, soft skillek fejlesztése) is biztosít a Corvinus hallgatói számára. A hallgatók számára az együttműködés remek lehetőséget biztosít arra, hogy kapcsolatokat építsenek ki a szakmában, gyakorlati tapasztalatokat szerezzenek, és felkészüljenek a jövőbeli karrierjükre.
“A Corvinus alapvető feladatának tartja, hogy hallgatói számára az üzleti szektorban létrejövő tudást és szakértelmet integrálja a képzéseibe, így a gazdasági fejlődésben kulcsszerepet játszó tanácsadó iparágis. Büszkék vagyunk rá, hogy ebből a fontos iparági szegmensből immár a harmadik meghatározó céggel építettünk ki stratégiai együttműködést. Ez a kétoldalú, mindkét fél javát szolgáló partnerség biztosítja majd a tudás és szakértelem áramlását mindkét irányba, így mindegyik szervezet gyarapodik a másik révén” – mondta a megállapodás kapcsán Bruno van Pottelsberghe, a Corvinus rektora.
„A most aláírt megállapodás nem pusztán két szervezet partnerségét jelképezi, hanem egy közös utazást is, amely a kölcsönös tudásátadás, tehetséggondozás és karrierépítés terén páratlan lehetőségeket kínál. Örömmel látjuk, ez a stratégiai megállapodás megpecsételi az évek óta tartó sikeres együttműködésünket az egyetemmel. Ez a partnerség szimbolizálja a két ökoszisztéma találkozását, ahol a tudás és az innováció találkozik a gyakorlati tapasztalattal és a piaci igényekkel. Közös utunk nemcsak az egyetem és a vállalat kapcsolatának megerősítését jelenti, hanem egy új korszak kezdetét is, amely tele van lehetőségekkel és közös sikerekkel” – emelte ki Rózsai Rezső, a KPMG vezérigazgatója.
A Corvinus az elmúlt években tíznél is több meghatározó hazai és multinacionális vállalattal lépett stratégiai partnerségre. Az egyetem célja, hogy gazdasági-társadalmi kapcsolatrendszerét folyamatosan bővítse, és a legfrissebb piaci tudást becsatornázza az oktatásba.
Kapcsolódó cikkek
- Okleveles logisztikai technikusképzés indul Sopronban
- Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
- Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
- Szintet lép a Schneider Electric és a Dunaújvárosi Egyetem együttműködése
- Karrier- és tudásépítés az Informatikai Szakmai Napokon
- Fenntartható járműipar és közlekedés: nemzetközi mérnöki konferenciát rendezett a Széchenyi-egyetem
- Közel 20 milliárdos piac lesz néhány éven belül a magyar mérnöki kutatások élvonalát jelentő bionika
- Floridán keresztül a világpiacra: USA Accelerator Iroda nyílt a Széchenyi-egyetemen
- Lehet tökéletes jövőnk, de csak tudatos tervezéssel érhetjük el
- Zsákutcába kerülhet az AI a Corvinus kutatása szerint
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tovább bővül az Euronics – két új áruházzal és több mint 5 ezer átvevőponttal készültek
Jelentős fejlesztésekkel és új forgatókönyvvel fordul rá az ünnepi szezonra az Euronics. November közepéig két új áruház nyílt Dunaharasztiban és Kecskeméten, de jelentősen bővül az átvevőpontok száma is. A műszaki cikkeket, szórakoztatóelektronikai termékeket forgalmazó vállalatnak így összesen 67 üzlete és 5400 átvevő helye van, utóbbiak száma ráadásul jövőre már 8500-ra rúghat a Foxpost és a Packeta egyesülésének eredményeként.
Hogyan formálja át az AI az életünket, a munkánkat és a globális társadalmunkat?
Az AI fejlődése nemcsak technológiai szempontból hoz forradalmi változásokat, hanem társadalmi és gazdasági hatásai révén is alapjaiban formálja át mindennapi életünket, az emberi döntéshozataltól kezdve, az iparágak hatékonyságán át egészen a közvélemény (át)formálásáig. A Neuron Solutions által szervezett AI Night rendezvény célja az volt, hogy elismert szakértőkkel és a különböző iparágak képviselőivel egy kötetlen beszélgetés keretében tárja fel azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel az AI használata során a vállalatok, a munkavállalók és a társadalom egésze szembesül.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett
Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása.
A Xiaomi bemutatta az alapvető kulcstechnológiákon alapuló fenntartható fejlődési stratégiáját
Az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményében résztvevő államok konferenciáján (COP29), mint az év legjelentősebb klímacsúcsán a Xiaomi Corporation (továbbiakban „Xiaomi” vagy a „Csoport”) – a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök globális, vezető gyártója, amely az Internet of Things („IoT”) platform által összekapcsolt okostelefonokra és okoshardverekre épül – bemutatta a fenntartható fejlődést célzó stratégiáját, amely alapvető kulcstechnológiáin alapul. A vállalat emellett ismertette legújabb szén-dioxid-menedzsmenttel kapcsolatos fejlesztéseit a „Human x Car x Home” okos ökoszisztémájában, ami egy újabb stratégiai lépés a Xiaomi számára a klímakormányzás területén.