November 10-én jön az MVM Future Talks
Az időgépet ugyan még nem találták fel, de egyre többet hallani például űrturizmusról, emberi szervek újranövesztéséről, robotok elterjedéséről. Merre tart a technológia fejlődése? Kik a ma innovátorai? Jó kezekben a jövőnk? Erről szól idén az MVM Future Talks, Magyarország legnagyobb energetikai vállalatának nagyszabású online, élő talk show-ja. Az egyedülálló tudományos-ismeretterjesztő-szórakoztató vitát november 10-én, 18 órától bárki ingyen követheti az interneten. A tudományos élet nagyágyúi: Neil deGrasse Tyson, Kevin Kelly, Porkoláb Imre, ifj. Duda Ernő és Zábori Balázs ütköztetik véleményüket. Az est házigazdái Ördög Nóra és Szirmai Gergely lesznek, de Magyarósi Csaba és a Pamkutya egyik tagja, Osbáth Norbert is feltűnik majd a stúdióban.
A globális tudományos világ elismert képviselőivel, illetve hazai sztárokkal kerül sor a harmadik MVM Future Talks élő műsorára. A jövő és a technológiai fejlődés mindenkit érintő, legizgalmasabb kérdései kerülnek terítékre az interaktív, bárki által ingyen követhető talk show-ban. Az Egyesült Államokból jelentkezik be – a show harmadszor is visszatérő vendégeként – a világhírű amerikai asztrofizikus, elismert tudománykommunikátor, számos hollywoodi film, sorozat és rajzfilm vendégszereplője, Neil deGrasse Tyson, aki többek közt az Agymenőkből vagy a Simpson családból is ismerős lehet. Nemrégiben megjelent, legújabb könyvében, a Starry Messengerben a szakértő civilizációnk lehetséges jövőjéről ír, új megvilágításba helyezve korunk kulcsfontosságú törésvonalait.
Szintén az óceán túlpartjáról kapcsolódik a beszélgetéshez Kevin Kelly, a Wired magazin alapítója, szerkesztője, techguru és jövőkutató. Kelly rendszeresen tart előadásokat a technológiai jövőjéről, számos könyve jelent már meg a témában. A hazai sztárszakértők sorát erősíti Zábori Balázs űrkutatási mérnök, fizikus, aki az Európai Űrügynökségnél szerzett űrkutatási rendszermérnöki képesítést, illetve Magyarország egyik vezető űripari magánvállalata, a REMRED Kft. műszaki igazgatója. A stúdióba érkezik Ifj. Duda Ernő üzletember, medtech-innovátor, aki hazai biotechnológiáért kifejtett kiemelkedő szakmai elismeréséül megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét, valamint Dr. Porkoláb Imre katonai stratéga, a NATO korábbi képviselője a Pentagonban. Az est műsorvezetőpárosa idén is Ördög Nóra televíziós személyiség és Szirmai Gergely youtuber, a Hollywood News Agency alapítója lesznek.
A tudományos-szórakoztató show első részében Osbáth Norbert, a Pamkutya duó egyik tagja, valamint Magyarósi Csaba és Kovács Gergely a virtuális (VR) és kiterjesztett valóság (AR) szakértője, kutató osztják meg izgalmas élményeiket, illetve egy meglepetésvendég is érkezik a műsorba.
A sztárok és sztárszakértők olyan kérdésekre keresik a választ az est folyamán, mint, hogy miként demokratizálódik az innováció azzal, hogy a nagy állami szervezetek, az űrkutatás vagy éppen a hadiipar mellett magáncégek is a jövő eszközeit fejlesztik. Interaktívvá válik-e a technológiai tér azáltal, hogy kétirányúvá alakul a találmányok áramlása. Azzal, hogy az önvezető autók, az emberi genom megváltoztatása, a szervek „újranövesztése”, vagy éppen az űrturizmus lassan mindennapjaink részévé lesznek, válhat-e az emberiség a technológia használójából annak alakítójává.
Az MVM Csoport számára kiemelten fontos az innováció, a technológiai jövőt alakító trendek aktív követése, ezért hívta életre idén már harmadik alkalommal az MVM Future Talks -ot, az év egyik legfontosabb online eseményét. Az MVM célja, hogy az ingyenes, mindenki számára elérhető műsorral a tudomány és a közélet elismert szereplőinek segítségével járuljon hozzá a jövő, mindenkit érintő kérdéseinek megválaszolásához.
A harmadik MVM Future Talks ingyenes, interaktív, online talk show november 10-án, 18 órától követhető a www.mvmfuturetalks.hu oldalon, miközben a nézők kérdéseiket is feltehetik a szakértőknek. A műsor első része magyarul, a második angol nyelven, magyar nyelvű szinkrontolmácsolással követhető.
Kapcsolódó cikkek
- A jövőbiztos energiaellátást kutatja a BME és az MVM
- Az adatvezérelt jövőben etikai kérdésekkel is szembe kell néznie az emberiségnek
- Sztárszakértőkkel rendez interaktív talk show-t az adatvezérelt jövőről az MVM
- Hibrid hajtásmodell, naperőmű tesztelés, nanoszálas gyógyszertechnológia
- Jövőre Budapesten találkoznak a legnagyobb sztártudósok?
- Sztárok vallanak élőben a mesterséges intelligenciáról ma 18 órától
- A mesterséges intelligenciáról rendez nemzetközi talk show-t az MVM
- A legkreatívabb gyerekeket díjazta az MVM
- Kibővült kategóriákkal várja az innovációkat az MVM EDISON startup verseny
- Ötvenmilliós befektetésért versengenek az MVM Edison döntős startupjai
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.