A Diákhitel Központ is a családbarát munkahelyek táborát erősíti
Családbarát Hely védjegy tanúsítványt kapott a Diákhitel Központ. A több mint száz munkavállalóval működő pénzintézet a munka és a családi élet hatékony összehangolásával érdemelte ki a Családbarát Magyarország Központ által alapított védjegyet. Az átadásán részt vett Hornung Ágnes, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára, dr. Szuromi-Kovács Ágnes, a Családbarát Magyarország Központ ügyvezetője és Rákossy Balázs, a Diákhitel Központ vezérigazgatója.
A Diákhitel Központ 21 éve dolgozik azon, hogy a Kárpát-medencében ne legyen olyan fiatal, aki anyagi okokból nem tud az álmainak vagy tehetségének megfelelő diplomát szerezni. Ez alatt az idő alatt több mint félmillió ügyfele volt, és 250 ezer diploma megszerzéséhez járult hozzá a 106 főt foglalkoztató pénzintézet.
Hornung Ágnes, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára köszöntőjében hangsúlyozta: Magyarország vezetése a családbarát kormányzás mellett kötelezte el magát, és az elmúlt több mint egy évtizedben komoly eredményeket ért el. A magyar családtámogatási rendszer ma már a világ élvonalába tartozik, GDP-arányosan hazánk az elsők között van azon nemzetek sorában, amelyek a legtöbbet fordítják családtámogatásra.
Az államtitkár kiemelte: a családbarát szemlélet nem csupán a családtámogatások komplex rendszerében érhető tetten, hanem a családi élet értékét felismerő munkáltatói szemléletmód tudatos erősítésében is. Hozzátette: a védjegy által tanúsított fejlesztések, valamint az elért eredmények a munka és a családi élet közötti minőségi kapcsolat megteremtését szolgálják, amely továbbra is az egyik kiemelt cél. Ha egy munkahely családbarát módon működik, az megkönnyíti a családalapítást, a gyermeknevelést, emellett a támogató háttér hatékonyabbá teszi a munkavégzést is. Ezért fontos, hogy a családbarát gondolkodásmódot a munkáltatók úgyszintén kiemelt célnak tartsák – hangsúlyozta az államtitkár.
Dr. Szuromi-Kovács Ágnes, a Családbarát Hely tanúsító védjegy minősítési rendszerét kialakító és működtető Családbarát Magyarország Központ ügyvezetője elmondta: egy olyan munkahely, amely támogatja a munka és a családi élet harmonikus összhangjának megteremtését, a tanúsítvány birtokában komoly versenyelőnyre is szert tehet. Hozzátette: fontos, hogy minél több szervezet mutasson példát ezzel a szemléletmóddal és a munkavállalókat segítő intézkedéseivel. Örömét fejezte ki, hogy a védjeggyel rendelkező munkahelyek körébe újabb cég került, amelynek fontos, hogy munkatársaik – fiatalok, családosok és idősebbek is – megtalálják a helyüket, közösségüket, illetve a hosszabb ideje ott dolgozók és az újonnan csatlakozók is jó légkörben tudják ellátni feladataikat.
Az ügyvezető igazi sikertörténetnek nevezte a Családbarát Hely tanúsító védjegyet, hiszen 2019 óta a Családbarát Munkahely kategóriában eddig több mint 800 munkahelyet, a Családbarát Szolgáltatóhely kategóriában pedig több mint 1 000 szolgáltatóhelyet, összesen közel 2 000 szervezetet auditáltak sikerrel, köztük kis-, közép-, és nagyvállalatokat, költségvetési szerveket. A minősített munkahelyek családbarát intézkedéseinek előnyeit e szervezeteknél már több mint 300 000 munkavállaló élvezheti.
Rákossy Balázs, a Diákhitel Központ vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy társaságuk hosszú évek óta konkrét lépéseket tesz annak érdekében, hogy a munkavállalókat különböző – családdal, gyermekekkel, hozzátartozókkal, betegséggel kapcsolatos – élethelyzeteikben segítsék. Emiatt is döntöttek amellett, hogy törekvésük megerősítése, továbbfejlesztése érdekében vállalják a Családbarát Munkahely auditban való részvételt. Ahogyan fogalmazott: „A teljesség igénye nélkül fontos megemlíteni néhány olyan kedvezményt, melyet munkatársainknak nyújtunk: a foglalkoztatásban például a betegség, műtét, rehabilitáció miatt megváltozott élethelyzetekhez rugalmasan és támogatóan viszonyulunk, a gyermekekhez kapcsolódóan gyermekszületési támogatást és apákat megillető pótszabadságot, iskolakezdési és táboroztatási támogatást, bölcsődei/óvodai díjhoz hozzájárulást, nyugdíjpénztári hozzájárulást, munkavállalóinknak céges egészségbiztosítás keretében szűrővizsgálatokat, élet- és/vagy balesetbiztosítást nyújtunk, valamint támogatjuk kollégáink továbbtanulását és képzéseit.”
A vezérigazgató hozzátette: „Több, mint húsz éves fennállásunk óta munkatársaink sokéves tapasztalata és magas szintű szaktudása, hatékonyságra törekvő és ügyfélorientált megoldásai biztosítják a stabil és társadalmilag hasznos működést. Büszkék vagyunk arra, hogy a magyar diák-, szak- és felnőttképzés hitelezése európai összevetésben is kiemelkedőnek és példaértékűnek tartott megoldással szolgálja a magyar társadalmat.” – fejezte be.
A védjegy program keretében a feltételrendszer teljesítéséhez ingyenes tanácsadói szolgáltatást is kínál a Családbarát Magyarország Központ, mely jelentős segítséget nyújt a tanúsításra történő jelentkezéshez és a sikeres auditáláshoz. A szervezet a Védjegyhez kapcsolódó képzéseket, tréningeket is szervez az arra jelentkező vállalatok, vállalkozások számára.
Kapcsolódó cikkek
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.