Megnövelt biztonságot kínál a Softing megoldása
Az OPC UA Reverse Connect a dataFEED OPC Suite Extended V5.22-be történő integrálásával a Softing biztonságos kommunikációt tesz lehetővé az OPC UA alkotóelemei, valamint az OT és az IT között, amelyeket tűzfalak vagy DMZ-k választanak el.
A dataFEED OPC Suite Extended egy átfogó, mindent tartalmazó megoldás az OPC kommunikációhoz és felhőkapcsolatokhoz, hozzáférést biztosítva a vezető gyártók vezérlőihez és IoT eszközeihez. Az új OPC UA Reverse Connect funkcióval a csomag biztonságos kommunikációt biztosít az OPC UA tűzfalakkal vagy DMZ-kkel elválasztott alkotóelemei között.
Az OPC UA Reverse Connect biztonságos kommunikációt tesz lehetővé a tűzfallal elválasztott OPC UA összetevők között. (Forrás: Softing Industrial)
Biztonságos kapcsolat
Az OPC UA Reverse Connect nem a hagyományos kliens-szerver kapcsolatokat használja, ahol az ügyfél hozza létre a kapcsolatot a szerverrel. Ehelyett a szerver aktívan csatlakozik a klienshez. Ez olyan hálózatok esetében fontos, ahol a szerver védett környezetben, például egy gyár termelési hálózatában van. Nincs szükség tűzfal portok megnyitására az IT hálózatról az OT hálózatra. Mivel a tűzfal zárva marad, ezáltal megszűnik a termelési hálózat elleni támadás veszélye.
Átfogó, mindent tartalmazó adatintegrációs megoldás
A dataFEED OPC Suite vezető gyártók – mint például a Siemens SIMATIC S7, Rockwell ControlLogix, B&R, Mitsubishi – vezérlőihez, valamint a Modbus vezérlőkhöz (például a Wago-tól) biztosít hozzáférést. Átjáróként működik a két OPC szabvány között, így a meglévő OPC Classic komponensek és alkalmazások is integrálhatók a modern OPC UA megoldásokba az Ipar 4.0 alkalmazásokhoz. A termelési adatok az IoT Cloud vagy Big Data alkalmazásokba kerülnek az MQTT és a REST protokollok révén. A programcsomag támogatja a termelési adatok fájlban, SQL-adatbázisban vagy MongoDB-ben és CouchDB-ben való tárolását is. A kiterjedt adat-előfeldolgozási funkcionalitásnak köszönhetően az adatok könnyen és rugalmasan testreszabhatók.
Kapcsolódó cikkek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.