2023 sorsfordító év lesz az üzletembereknek is
A jövőre való felkészülés kerül a középpontjába a Business Flow által szervezett Floow Day konferenciának, amelyet január 6-án rendeznek meg a Lurdy Konferencia- és Rendezvényközpontban. Az egésznapos előadássorozat folyamán 15 szakértő vállalkozott arra, hogy a jelenlévőkkel együtt gondolkodva kidolgozzák 2023 legjobb stratégiáját.
A bátraké a világ, azoké, akik akkor cselekszenek, amikor másokon eluralkodik a pánik. A konferencia programja, amellett, hogy a jelenlegi helyzetre konkrét megoldási javaslatokat is kínál, arra is lehetőséget teremt, hogy a különböző gazdasági szegmensből érkező vezetők stratégiai partnerekre lelhessenek egymás személyében.
Varga István, a Floow Day házigazdája az vallja, 2023 sorsfordító év lesz. Éppen ezért, 250 vállalkozóval arra szövetkeztek, hogy átírják a negatív forgatókönyveket sikersztorikká.
„Alapvetően két dolog kell ahhoz, hogy egy vállalkozás holnap sikeresebb legyen, mint amilyen ma volt: tanulás és kapcsolatok. A Business Flow tulajdonosi köre elismert hazai trénerekből és üzleti oktatókból áll, akik az edukációs részt biztosítják. A kapcsolat pedig olyasmi, ami tudatosan építhető. Az oktatás mellett szervezett kapcsolatépítéssel, üzleti networkinggel segítjük a vállalkozásokat. A Floow Dayen mindenki részt vehet egy körasztalos ismerkedésen, tehát a nap végére nem csupán az előadók üzeneteivel, hanem sok névjegykártyával mehetnek haza a résztvevők. Ezáltal a Business Floow vállalkozásfejlesztő közössége egyszerre tud új ismereteket és kapcsolatokat is biztosítani” – avatott be Varga István, a Floow Dayt szervező Business Flow vezérigazgatója.
Jövőkutató is segíti a cégvezetőket
A nap folyamán színes programkínálat várja az érdeklődőket. Az előadók között találhatunk többek között jövőkutatót, pszichológust, értékesítési és marketing szakembereket, akik mind-mind szakterületük legfrissebb tendenciáira alapozva mutatnak irányt, hozzásegítve a vezetőket, hogy cégük a válságból ne vesztesként, hanem abszolút nyertesként kerüljön ki.
„Ha megértjük a jelen trendjeit, és azokra megfelelő válaszokat adunk, azzal megalapozhatjuk, hogy a jövőnk az igényeinknek és az elvárásainknak megfelelően alakuljon. Én alapvetően trendkutatással és jövőkutatással foglalkozom, ami hasznos az üzleti szektor számára, ugyanis segít felkészülni arra, milyen trendek várhatóak 5, 10 vagy akár 15 év múlva. Az előadásomban arról fogok beszélni, hogy miért ilyen a világ, amilyen, hogyan működik az emberiség, milyen fontos változások történnek a technológia és a társadalom területen, és előrejelzéseket adok arról, hogy mire kell figyelnie és készülnie a gazdasági élet szereplőinek. Az a célom, hogy megismerje a hallgatóság azt, hogy milyen világ vár ránk az egyéni, a társadalmi és az üzleti életben. Beszélek a mély trendekről, amelyek nem láthatóak, de nagyon fontosak, az innovatív technológiákról, az új üzleti modellekről, valamint az emberiség előtt álló kihívásokról, mint például a klímaváltozás, a munka értékének megváltozása, vagy a digitális kultúra okozta értékváltozás” – tájékoztatott Rab Árpád, jövőkutató.
Kapcsolódó cikkek
- Egy napra beköltözött az e-sport a Magyar Sport Házába
- A káoszmenedzsment az új normális
- Nagy sikerrel zárult a rangos nemzetközi közlekedésbiztonsági konferencia a Széchenyi-egyetemen
- Hogyan tudjuk felkészíteni gyermekeinket a holnapra?
- Egyetemi csapatok és szakmai előadók adtak választ a járműipari kihívásokra a Techtogether 2022-n
- Konferencia az egykori keleti és nyugati blokk tudósait fél évszázada összekötő intézet munkájáról
- Budapestre figyelt a nemzetközi IT világ
- Azt vizsgálják az IVSZ MENTA konferencián, hogyan hat a válság a digitális gazdaságra
- Miniszter, comedy hacker, topmenedzser és MI-szakértő az idei IVSZ MENTA színpadán
- Az Apple, a Google, a Meta és a Shopify nagyágyúi hozzák Budapestre a legfrissebb tech trendeket
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Zsákutcába kerülhet az AI a Corvinus kutatása szerint
A nagy nyelvi modellek, mint például a ChatGPT elterjedése valójában egyre csökkenti a nyilvános tudásmegosztást az online kérdezz-felelek platformokon, s ezzel megnehezítheti a jövőbeli modellek képzését – erre jutott a Budapesti Corvinus Egyetem frissen publikált tanulmánya.
Összefogtak a jövőért az ipar, a tudomány és a művészetek képviselői
Járműveink, városaink és közlekedési rendszereink fenntarthatósága olyan integrált megközelítést kíván, amelyben az ipar, a természet- és társadalomtudományok, valamint a művészetek képviselői egymással összefogva keresik a válaszokat a jövő kihívásaira. Ez a gondolat hívta életre a Kognitív Mobilitás 2024 konferenciát, amelyet október 7–8-án tartották a Bosch Budapest Innovációs Kampuszon, a magyarországi Bosch csoport szakmai védnöksége mellett.
A HMS Networks felvásárolja a PEAK-System Technik vállalkozást
A HMS Networks AB (publ) („HMS”), az ipari információs és kommunikációs technológia globális szolgáltatója a mai napon kötelező erejű megállapodást kötött a DOGAWIST-Investment GmbH-val a PEAK-System Technik GmbH („PEAK”) részvények 100%-ának megvásárlásáról. A stabil alapokon álló német ipari kommunikációs szolgáltató PEAK-System cég olyan autóipari kommunikációs technológiák szakértőjének is számít, mint a CAN és a LIN.