Az ELTE doktorandusza nyerte az idei Kuba Attila Díjat
Az ELTE Informatikai Karának doktorandusza az elismerést a Képfeldolgozók és Alakfelismerők Társasága gyulai konferenciáján vette át. A díjat a számítógépes képfeldolgozás, látás vagy alakfelismerés területén jelentős eredményt elért fiatal kutatók kaphatják.
A díjat a Képfeldolgozók és Alakfelismerők Társasága (KÉPAF) alapította Kuba Attila egyetemi tanár, a diszkrét tomográfia jeles kutatója emlékére. Az elismerésre kétévente lehet pályázni tudományos cikkel, a pályamunkákat öttagú bizottság szűri, majd a kiemelkedőnek ítélt munkákat a konferencián meg is hallgatja. A pályázók közül idén öten kerültek be a második körbe és tarthattak előadást a szakma legjelentősebb fórumán. Az előadásokra Gyulán, a Társaság XV. konferenciáján került sor, ahol a zsűri az ELTE doktoranduszát, Tóth Teklát ítélte a legjobbnak.
Tóth Tekla az ELTE IK Algoritmusok és Alkalmazásaik Tanszékén működő Geometriai Számítógépes Látás Kutatócsoport tagja. Témavezetője Hajder Levente, kutatási témája a multimodális (LiDAR-kamera) szenzorkalibráció. Doktori tanulmányai során számos szakmai konferencián tartott előadást, 8 hosszabb és 2 rövidebb konferenciacikket publikált, a KÉPAF felhívásra benyújtott, győztes pályamunkát (A Minimal Solution for Image-Based Sphere Estimation) elfogadta közlésre az International Journal of Computer Vision (IJCV) D1 besorolású folyóirat. Tóth Tekla 2022-ben Best Poster Award és Best Talk of the Session elismeréseket is elnyert hazai konferenciákon, emellett egy éven keresztül volt az ELTE IK Doktori Önkormányzatának elnöke.
Kapcsolódó cikkek
- Ugródeszka a csúcstechnológia világába
- Idén újabb rekordot ért el az e-Hód informatikai verseny
- Nyílt Nap az ELTE Informatikai Karán
- ELTE-s siker az ICPC programozói versenyen
- Interaktív pályaválasztó fesztivál középiskolásoknak
- Megvannak a Gács András-díj díjazottjai
- Az ELTE hallgatója nyert a Multi-Agent versenyen
- Átadták az ELTE Informatikai Karán a megújult T@T Kuckót
- Belépő a tudás közösségébe
- Közép-Európában egyedülálló kvantumprocesszor az ELTE-n
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.