XX. Simonyi Konferencia
Immáron huszadik éve kerül megrendezésre a Simonyi Konferencia. Magyarország legnagyobb, kizárólag hallgatók által rendezett informatikai rendezvényén a szakma legújabb fejleményeiről hallhatunk olyan neves cégek által, mint például a Bosch, a Nokia, a KUKA és még sokan mások.
A XX. Simonyi Konferencia március 21-én 12:00-től kerül megrendezésre a BME I épületében, amire ingyenesen várják a jövő technológiái iránt érdeklődőket.
A nagyszabású rendezvényt a cégekkel való kapcsolattartástól kezdve, a többkamerás közvetítésen és hangosításon át a helyszíni munkálatokig egyetemi hallgatók bonyolítják le a tanulmányaik mellett, a szabadidejükben.
A jubileumi alkalommal megrendezett konferencián az ipar úttörő technológiáival ismerkedhetnek meg az érdeklődők: többek között a Budapesti Innovációs Kampuszban zajló fejlesztéseinek kulisszái mögé vezet be minket a tech óriás Bosch. Borda Péter előadásában nyerhetünk betekintést a MEMS-érzékelők működési mechanizmusaiba.
A Nokiától Novák Szabolcs mutatja be nekünk az egészségügy jövőjét a 6G-vel, ezenfelül Pepó Tamás mutatja be angol előadás keretében a KUKA által fejlesztett robotikai ökoszisztémákat.
A konferencián előad Dr. Dudás Levente, a BME HVT tanszék adjunktusa, aki a Műegyetemen fejlesztett zsebműholdakról fog beszélni. Mellette Egyetemünk másik munkatársa, Dr. Békési Angéla beszél a bioinformatikában rejlő lehetőségekről, az élet molekuláival kapcsolatos adatok természetéről.
Hagyományosan a Szakkollégium jelenlegi tagjai is kipróbálhatják magukat a közönség előtt: idén Bogár György Richárd tart előadást a Deep Learning Alapú Lokalizáció és Térképgenerálásról, amely segít minél nagyobb pontossággal megadni egy eszköz térbeli helyzetét valós időben.
A Simonyi Konferencia szakmaiság és kíváncsiság: a szakkollégium tagsága olyan gyakran hiányolt lehetőséget is elhoz a villamosmérnöki és informatikai szakma iránt érdeklődők számára, mint az interaktivitás. A két teremben zajló előadások után a hallgatóságnak lehetősége nyílik kérdéseket feltenni az előadóknak a legfrissebb technológiákkal kapcsolatban. Emellett a rendezvény egyik sajátossága az előadások szüneteiben zajló expó, amellyel a Konferencia hidat teremt a munkaerőpiacra újonnan belépők és a cégek között.
A térbeli korlátok természetesen nem állnak a tudás útjába: a Konferencia két termének előadásait Full HD-minőségű, több kamerás közvetítés segítségével követhetik az érdeklődők.
A tudásvágyat is díjazzuk: a Konferencia regisztrált résztvevői között értékes nyereményt, egy vezeték nélküli Samsung Galaxy Buds2 Pro-t sorsolunk ki.
A 2003 óta szinte minden évben megrendezett Konferencia iránt évről évre nagyobb az érdeklődés, a regisztrálók száma akár az 1000 főt is meghaladja. A rendezvénylátogatás ingyenes, viszont a részvételi szándék előzetes regisztrációhoz kötött.
Magyarország legnagyobb, kizárólag hallgatók által szervezett szakmai rendezvényére a konferencia.simonyi.bme.hu oldalon van lehetőség jelentkezni, ahol minden további információ megtalálható a rendezvényről. Emellett érdemes követni Facebook és Instagram oldalunkat is, ahol naprakész információkat és érdekességeket osztunk meg az eseményről.
Kapcsolódó cikkek
- A szolgáltatásmenedzsment jövője: tanuljunk az IT-tól!
- Központi IT rendszerek cseréje: változáskezelés nélkül nem megy
- Gamerből informatikus?
- Az IT-szektor helyzete az álláshirdetéseken keresztül
- IT egyetemi diploma – a biztos jövő
- Megtorpanó IT iparág: vége a korlátlan növekedésnek?
- Magyarország első szuperszonikus kutatórakétáját bocsátották fel magyar diákok
- Elit informatikus alapképzést indít a Széchenyi István Egyetem
- Budapestre figyelt a nemzetközi IT világ
- Az Apple, a Google, a Meta és a Shopify nagyágyúi hozzák Budapestre a legfrissebb tech trendeket
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.