A Seco a fenntartható jövő jegyében újrahasznosítható csomagolásra vált
A Seco újrahasznosított anyagokból készült termékcsomagolásra váltva nagy lépést tesz a fenntarthatóság felé. Az ambiciózus célkitűzés szerint a vállalat működése 2030-ra 90%-ban körforgásos, 2050-re pedig szén-dioxid-semleges lesz.
„Hiszünk abban, hogy ahhoz, hogy fenntartható vállalkozás legyünk, gazdasági, környezeti és társadalmi felelősséggel kell fellépnünk, miközben ki kell használnunk azokat a lehetőségeket, amelyek a fenntarthatóságnak az értékláncunkba történő integrálásából adódnak” – magyarázta Maria Blomqvist, a Seco fenntarthatóságért, valamint környezetvédelemért, egészségvédelemért és munkabiztonságért felelős vezetője.
Ez a lépés fontos része annak az elhatározásnak, hogy aktív és szervezett módon törekedjünk a fenntarthatóságra. A Seco célja, hogy a lehető legtöbb nyersanyagot újrahasznosítsuk, valamint növeljük a gyártási folyamatok hatékonyságát – ezeknek az erőfeszítéseknek a hatásaként pedig folyamatosan csökkentsük a hulladéktermelést és hatékonyabbá tegyük az energia- és vízfogyasztást. „Arra törekszünk, hogy felelős gyártóként ismerjenek el minket, valamint határozottan fellépjünk a fenntarthatóság mellett. Ennek részeként a termékcsomagolásainkat és csomagolóanyagainkat újrahasznosítható anyagból készült fenntartható csomagolásokra cseréljük” – jelentette ki Eva Söderberg, a Seco termékcsomagolásért felelős termékmenedzsere. „A fenntarthatóság minden stratégiai pillérünk fontos eleme és a jövőképünk része. A fenntarthatósági terveinket négy célkitűzés mentén alkottuk meg: arra törekszünk, hogy az iparág fenntarthatósági példaképeként tekintsenek ránk, a körforgásos gazdaság bevezetésének motorjaként növeljük a fenntarthatóságot, csökkentsük az éghajlatra gyakorolt hatásunkat, valamint a biztonság legyen az elsődleges szempontunk, mivel az alkalmazottak a legértékesebb erőforrásaink."
A károsanyag-kibocsátás csökkentése az új termékcsomagolással
Új, fenntartható csomagolásokra cseréljük a lapkadobozaink 2008 óta használt eredeti nyersanyagokból készült korábbi változatait. Az új csomagolások újrahasznosított alapanyagból fognak készülni, amelynek nagy részét műanyag háztartási hulladékból nyerjük. Az újrahasznosított műanyagok szélesebb körű felhasználásával járó alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátás javítani fogja a fenntarthatóságot, valamint hozzájárul ahhoz, hogy a Seco 2030-ra elérje a 90%-os körforgásos célkitűzését.
2021-ben a lapkadobozok gyártásához felhasznált szűz műanyag mennyisége körülbelül 122 tonna volt, ami megközelítőleg 173 tonna szén-dioxidot, míg a szerszámosládák gyártása 35 tonna szén-dioxidot termelt. Rövidtávú célunk 2023-ban, hogy a termékcsomagolásaink összetevőiből 17 tonnát újrahasznosítható anyagokra váltsunk, amely a teljes felhasznált mennyiség 14%-ának felel meg. 2024-re ezt a mennyiséget 99 tonnára, vagyis 81%-ra növeljük. A Seco szén-dioxid-kibocsátása 2021-hez képest körülbelül 131 tonnával fog csökkenni azáltal, hogy a szűz műanyagot újrahasznosított anyagokra cseréljük.
Az újrahasznosított anyagok bevezetésével a lapkadobozok színe tiszta fehér helyett sötétebb szürke lesz, ami a fenntarthatóság szempontjából a leghatékonyabb megoldás.
Csomagolódobozok 100%-ban újrahasznosítható alapanyagokból
A Seco egészen mostanáig kartonpapírból készült fehér DC-csomagolódobozokat használt, amelyeket fehér vászonpapír borított – egy olyan anyag, amely a további szükséges fehérítési folyamat során hulladékot termel és káros a környezetre. A Seco által használt fehér dobozok átlagosan 77,2%-ban készültek újrahasznosított nyersanyagokból, míg az új barna csomagolódobozok teljesen újrahasznosítható anyagokból állnak.
Az ázsiai és csendes-óceáni elosztóközpontban (ADC) a Seco a 77,2%-ban újrahasznosítható dobozokat új tervezésű, teljesen újrahasznosítható anyagokból készült csomagolásra cseréli le. Az amerikai elosztóközpontban (UDC) az újrahasznosítható anyagok aránya 20%-ról 100%-ra növekszik, míg a kínai elosztóközpontban (SDC) a fehér újrahasznosított papírról áttérünk a barna újrahasznosított papírra, és a fehérítési folyamatot teljesen megszüntetjük.
2020 óta a dobozokban műanyag légpárnás fólia helyett papírt használunk töltőanyagként, és a megújult barna dobozokra fekete Seco-logót fogunk nyomtatni, ami sokkal környezetbarátabb, mint kék logót fehér dobozokra nyomtatni. „Minden évben rengeteg hulladék képződik csomagolóanyagokból, és az a célunk, hogy véget vessünk ennek. Azt szeretnénk, hogy a csomagolásaink egy körforgásos, fenntartható gazdaság részei legyenek. Folyamatosan új módszerek, alapanyagok és folyamatok után kutatunk, hogy a vállalatunk elérje fenntarthatósági célkitűzéseit” – tette hozzá Maria Blomqvist.
Kapcsolódó cikkek
- A világ legnagyobb vertikális farmja a Siemens technológiájával kezd szárnyalni
- Még zöldebb csomagolással óvja bolygónkat a Schneider Electric
- Ebbe fektetnek a nehézipari vállalatokat: felértékelődött a hidrogén
- A Seco az intelligens szoftverekkel elhozza a gyártóipar jövőjét
- A Samsung 2023-as Neo QLED tévéi elnyerték a Carbon Trust tanúsítványát
- Útmutató egy fenntartható adatközpont megvalósításához
- Magán kezdi a K&H a karbonlábnyom csökkentését
- Új tőkealap létrehozását jelentette be a Schneider Electric
- Az ABB közzétette első integrált jelentését
- Klímabarát kismegszakítókat dob piacra a Schneider Electric
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.