Gyártsunk okosan! – Smart Factory ConnAction ipar 4.0 konferencia
4 gyárlátogatással, moderált networking beszélgetésekkel és fenntarthatósági szakértőkkel kapcsol a korábbinál is magasabb fokozatba az okos gyártást fókuszba helyező 3 napos, interaktív szakmai rendezvény.
Exkluzív gyárlátogatások a leggyorsabb jelentkezőknek
A Smart Factory ConnAction konferencia szervezői immáron 9. alkalommal rendezik meg az elsősorban gyártóvállalatok döntéshozói számára megálmodott eseményt. Az első napon olyan vezetett gyárlátogatásokon vehetnek részt a jelentkezők, amely során világszerte ismert márkák falai közé nyerhetnek betekintést. Így például elkalauzolják őket az IBM Data Storage Systems Kft. váci gyáregységébe, ahol a Supply Chain Engineering témakörében szerezhetnek új ismereteket kézzelfogható és kipróbálható demóeszközökkel. A Continental Automotive Hungary Kft. Budapesten mutatja be az automatizált gyártásaikhoz és a mesterséges intelligenciához kapcsolódó érdekességeiket, a BorgWarner oroszlányi kapuját pedig a konferencia MES (Manufacturing Execution System) rendszerek iránt érdeklődő vendégei előtt nyitják meg. Mindeközben a Foxconn cégcsoporthoz tartozó Cloud Network Technology komáromi egységében azt nézhetik meg, hogyan készülnek a felhőszolgáltatás hátterét biztosító szerverek és rack-ek, és milyen alternatívákat részesítenek előnyben a klasszikus automatizálás helyett.
Ezekre a korlátozott férőhelyes gyárlátogatásokra a jelentkezés feltételeit csak a rendezvény regisztrált vendégei ismerhetik meg hamarosan.
Idén még könnyebb lesz a kapcsolatépítés is
A konferenciák egyik legnagyobb lehetősége, hogy a résztvevők megismerkedhetnek a szakterületük kiváló képviselőivel és sok értékes üzleti kapcsolattal gazdagodhatnak. Nincs ez másképp a Smart Factory ConnAction esetében sem. De megtenni az első lépést, kezdeményezni egy bemutatkozást talán nem is olyan egyszerű feladat. Ebben közreműködik idén a Magyar Vállalatvezetők Üzleti Közössége (MVÜK), akik a kapcsolatépítés igazi mesterei. Tapasztalt moderátoraikkal gondoskodnak arról, hogy minél több gyümölcsözőnek ígérkező együttműködés vehesse kezdetét a zárónapon külön erre dedikált programponton, ahol többkörös, vezetett kerekasztal-beszélgetésekkel segítik elő, hogy a potenciális üzleti partnerek összekapcsolódhassanak.
Hogyan kell jól csinálni? Fókuszban a fenntarthatóság
A fenntarthatóság ma már a hazai iparvállalatoknál is központi kérdéskörré vált, így idén a Smart Factory ConnAction konferencia programjában is erős fókuszt kapott. Széleskörű tapasztalattal rendelkező fenntarthatósági szakemberek világítják meg a gyártáshoz és a termékek életciklusához kapcsolódó környezeti és energia-felhasználási kérdéseket, a fenntarthatósággal összefüggő, egyre szigorodó előírásokat, és az összegyűjtött adatokban rejlő lehetőségeket, amelyek a környezeti teljesítmény javítását szolgálhatják.
Ingyenes részvételi lehetőség
A hazánkban működő gyárak képviselői, az ipar 4.0 bevezetéséhez kapcsolódó automatizálási, informatikai és telekommunikációs rendszerek felhasználói, vagy beszerzések döntéshozói, javaslattevői számára a Smart Factory ConnAction konferencián való részvétel továbbra is díjmentes.
Kapcsolódó cikkek
- Balogh Petya elárulja, miként adhat szárnyakat a cégeknek a mesterséges intelligencia
- CES 2023,2024 és a többi: innováció egész évben
- Az életünk stresszfaktorszintje nagyon megemelkedett. Ne engedjük, hogy kifogjon rajtunk!
- Ipar 4.0 szakmai éremmel díjazták a Delta Systems Kft.-t
- Szívén viseli a magyar ipar digitális átállását a Bosch Rexroth
- Ipar 4.0: az energiaválságra is enyhülést hozhat a rohamosan fejlődő ipari digitalizáció
- Nagyon kell a kkv-szektornak a segítség
- Most van igazán esélyünk a változásra!
- Az AI a fejlesztői szakmába is betört, kínzó kérdés, hogy hol lesz helye az embernek?
- Stronger together! RSAC2023
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Folytatódik a középiskolás lányoknak szóló ingyenes tehetségprogram
A CETIN Hungary és a Nők a Tudományban Egyesület (NaTE) tehetségprogramja, a STEMpowered idén 10-12. évfolyamos lányokat vár. Az érdeklődő jelentkezők november 25-én egy hackathonon vehetnek részt, itt dől majd el, hogy kik kerülhetnek a programba. A tíz alkalom során a résztvevők csapatépítő események, workshopok, intézménylátogatások, karrierbeszélgetések és interaktív előadások keretében dolgozhatnak együtt.
Magyar siker a látássegítő eszközöket fejlesztők nemzetközi versenyén
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karának EyeRider csapata elnyerte az első helyet a 2024-es Cybathlon Vision Assistance kategóriájában.
Robotkutyákat tesztel a Boxy fulfillment logisztikai központ
A Boxy fulfillment szolgáltató hosszútávú technológiai fejlesztési projektjének keretében pilot programot indított a négylábú robotok e-kereskedelemben történő alkalmazási lehetőségeinek felmérése érdekében. A kísérlet célja, hogy feltérképezze a robotikában rejlő rugalmasság és autonómia olyan aspektusait, amelyek hozzájárulhatnak az e-kereskedelmi logisztika hatékonyságának növeléséhez, valamint a vásárlói és munkavállalói élmény javításához.
Együttműködik az ABB és a Zumtobel Csoport
A globális technológiai piacvezető ABB és az ausztriai székhelyű, a professzionális világítási megoldások terén világelső Zumtobel Csoport bejelentette, hogy stratégiai partnerségre lép. Céljuk az intelligens épületmegoldások és az egyenáramú (DC) ipari termékalkalmazások fejlesztése. Az együttműködő felek azt tervezik, hogy a fenntartható épületek számára integrált, intelligens megoldásokat kínálva jelentős hozzáadott értéket teremtsenek a kereskedelmi, ipari és intézményi szektorban tevékenykedő ügyfelek számára.
A Telekom ügyfelei számára már minden budapesti metróvonalon elérhető az 5g szolgáltatás
A Telekom november 11-étől az összes budapesti metróvonalon elérhetővé tette az 5G hálózatot ügyfelei számára, amelyet 5G-képes készülékkel és mobilinternet-szolgáltatással tudnak igénybe venni.