Automatizáció a Conrad-tól
Takarítson meg időt és pénzt, és szabadítson fel munkaerő-kapacitást: ügyfélközpontú megoldások kkv-k és multinacionális vállalatok számára.
Egy olyan világban, ahol a dolgok egyre gyorsabban haladnak, az automatizálás kulcsfontosságúvá vált. Fontos szempont az idő- és pénzmegtakarítás, valamint a szakmunkások leterheltségének csökkentése. A Conrad Sourcing Platform egy olyan megoldásszolgáltató, amely bármilyen méretű vállalkozást támogat minden iparágban, segítve őket automatizálási projektek végrehajtásában. A cél: a termelékenység növelése, az erőforrások hatékony felhasználása, valamint a gyártási és logisztikai eljárások biztonságosabbá tétele.
Testreszabott megoldások
Informatika, villanyvezetékek, épületgépészet, elektronika, hidraulika, pneumatika, automatizálástechnika és minden, ami a kettő között van. A Conrad beszerzési platformja kiváló minőségű termékek átfogó választékát kínálja. Siemens vezérlők, Schneider Electric frekvenciaváltók, Rittal kapcsolóberendezések, Mean Well tápegységek, Molex csatlakozási megoldások, Festo automatizálási technológia, Eaton vezérlőrelék – A Conrad vezető márkák innovatív termékeit kínálja, amelyek az iparágak kis- és középvállalkozásainak és nagyvállalatainak egyedi megoldásokat kínálnak. az automatizálási folyamat szakasza.
Repülőrajt az automatizációban (Forrás: Westend61/Getty Images)
Magasabb hatékonyság, gördülékeny működés
Még a legkifinomultabb automatizálási megoldások is karbantartást igényelnek az optimális hosszú távú teljesítmény biztosítása érdekében. Ez az oka annak, hogy a Conrad az MRO-t illetően is támogatja a vállalkozásokat, hogy biztosítsa a rendszer funkcionalitását és termelékenységét. A nagy pontosságú vizsgálóberendezések, precíziós szerszámok és hatékony tisztítószerek segítenek a gépek és berendezések megfelelő működésében. A csúcsgyártók, köztük a Phoenix Contact, a Weidmüller, a Traco Power és a Fluke minőségi termékei gondoskodnak arról, hogy minden zökkenőmentesen működjön, és segítenek a távoli karbantartás során.
Jövőbiztos megoldások: Automatizálás a szakképzésben
Hogyan készítsük fel a hallgatókat és a tanulókat a jövőre? A válasz az, hogy olyan taneszközöket válasszunk, amelyek praktikusak és izgalmasak is. A fejlesztői készletek és a STEM oktatóeszközök segítenek átadni a technikai know-how-t, és elősegítik a kreativitást a programozás, az automatizálás és a robotika terén, egyszerű és gyakorlatias módon. Például a Lernfabrik a Fischertechnik oktatási eszköze, amely kézzelfoghatóvá teszi az Ipar 4.0 alkalmazásokat a gyakornokok, az NCQ gyakornokok és az egyetemi hallgatók számára. Az eszköz szimulálja és megjeleníti az összekapcsolt digitális beszerzési, gyártási és szállítási folyamatokat. Ezenkívül az Arduino Pro lehetővé teszi IoT-funkciók hozzáadását a meglévő ipari eljárásokhoz. Ez a termékcsalád olyan megoldásokat kínál, amelyek méretezhetőek és sokféle követelménynek megfelelnek, így az ipari automatizálás mindenki számára megfizethető.
Kapcsolódó cikkek
- A mezőgazdaság intelligens jövője
- A világ legtávolabbról vezérelt robotja automatizálja Amazónia újraerdősítési projektjét
- Az ABB és partnerei felújított robotokat ajándékoztak az Óbudai Egyetemnek
- Virtuális PLC-vel teszi rugalmassá az automatizálást a Siemens
- Nagy sikerük volt az épületfenntartóknál a takarító robotoknak
- Robbanás előtt a vállalati automatizáció
- A digitalizációhoz szükséges iparágnak is digitalizálnia kell
- Az ABB előrejelzései a 2023. évben várható főbb robotikai trendekről
- Ez már nem sci-fi: megjöttek a szuperokos takarító robotok
- Nem mindenkinek való a robotizáció, de nem lehet megkerülni
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.