Történelmet írtak a magyar informatikusok a szakmák Európa-bajnokságán
Egészen elképesztő sikert értek el webfejlesztő és informatikai rendszerüzemeltető versenyzőink Gdanskban, a vasárnap véget ért EuroSkills 2023 versenyen. A szakmák Európa-bajnokságaként számontartott versenyen Hidvégi János webfejlesztő, valamint a Bandúr Tamás – Koncsik Zsolt összeállítású rendszerüzemeltető csapat is aranyérmet szerzett. Utóbbi két fiatal a legeredményesebb versenyzőnek járó „Jos de Goey Best of Europe” díjat is kiérdemelte.
Hidvégi János webfejlesztő versenyző verseny közben.
A EuroSkills Gdansk 2023 versenyen kiemelkedően szerepelt a teljes magyar csapat. 22 szakmában indulva 5 arany-, 1 ezüst és 4 bronzéremet szereztek, az átlagteljesítményt tekintve az országok rangsorában csak Svájc előzött meg minket. A sikerből oroszlánrészt vállaltak a Skills IT szervezet által felkészített webfejlesztő és informatikai rendszerüzemeltető versenyzőink, akik elképesztően magas pontszámmal nem csak az aranyérmet szerezték meg kategóriájukban, hanem az összes szakma több mint 500 versenyző eredményének összehasonlításában az abszolút első, illetve a harmadik helyet érték el.
Hidvégi János webfejlesztő versenyző és Sisák Zoltán webfejlesztő szakértő a verseny helyszínén.
A webfejlesztő Hidvégi János a váci Boronkay György Műszaki Technikumban végzett néhány évvel ezelőtt, utána rögtön belevetette magát a munka világába, alig 21 évesen már szenior fejlesztőként alkalmazták. A versenyre közel másfél éven keresztül készült Sisák Zoltán szakértő irányításával. Kiemelkedő tehetsége, kreativitása és rendkívül pozitív hozzáállása alapján már a tréning alatt lehetett sejteni, hogy esélyes a dobogóra. A verseny három napja alatt aztán bizonyította klasszisát, hiszen fantasztikus teljesítményével kétséget sem hagyott afelől, hogy ő most Európa legjobb fiatal webfejlesztője.
Hidvégi János webfejlesztő versenyző a dobogó tetején.
A rendszerüzemeltetők két fős csapatban versenyeztek. Hazánkat Bandúr Tamás és Koncsik Zsolt képviselte, akik a budapesti Pataky István Híradásipari és Informatikai Technikum diákjai voltak, de jelenleg már a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának hallgatói. A két fiatal szintén hosszú és nagyon intenzív felkészítésen vett részt Csőke János szakértő vezetésével, aki maga is egykori EuroSkills aranyérmes versenyző. Tamás és Zsolt történelmet írt, mert a szinte hibátlan, 97%-os teljesítményük példa nélküli a verseny történetében.
Koncsik Zsolt informatikai rendszerüzemeltető versenyző verseny közben.
„Mindig is hittem abban, hogy ha a tehetséges magyar fiataloknak magas színvonalú oktatást és a képességeik kibontakoztatásához szükséges kiváló körülményeket, illetve szakmai támogatást biztosítunk, akkor bárkit képesek maguk mögé utasítani. János, Tamás és Zsolt ezzel a teljesítményükkel igazi példaképpé váltak társaik számára.” – kommentálta a sikert Charaf Hassan, a BME VIK dékánja.
Bandúr Tamás informatikai rendszerüzemeltető versenyző verseny közben.
„A három versenyző nem csak szakmai kiválóságát, hanem emberi nagyságát is bizonyította a verseny során. Elmondhatatlanul boldog és hálás vagyok, hogy mindezt a helyszínen személyesen is átélhettem. Szívből köszönöm a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, valamint minden szakmai együttműködőnk támogatását, akik nélkül nem érhettük volna el ezt az elképesztő sikert.” – tette hozzá Sisák Zoltán, a HTTP Alapítvány elnöke.
Koncsik Zsolt és Bandúr Tamás informatikai rendszerüzemeltető versenyzők verseny közben.
„A hazai IT-ágazat, és ezzel együtt természetesen a mi cégcsoportunk számára is létfontosságú, hogy minél több világklasszis szakemberünk legyen. Meggyőződésünk, hogy az utánpótlás nevelés lehet a siker kulcsa ezen a területen. A három magyar IT-s fiatal fantasztikus sikere bizonyítja, hogy a Skills IT szervezet többi tagjával együtt jó úton járunk.” – nyilatkozta Kiss Tibor, a Gloster Infokommunikációs Nyrt. rendszerintegrációs üzletágvezetője.
Koncsik Zsolt és Bandúr Tamás informatikai rendszerüzemeltető versenyzők a dobogó tetején.
„Évek óta aktív résztvevői vagyunk EuroSkills és WorldSkills versenyeken induló magyar informatikusok felkészítésének, ennek is köszönhető, hogy két korábbi versenyző már évek óta cégünk legkiválóbb szakemberei közé tartozik. Nagyon örülünk, hogy ismét van három olyan versenyzőnk, akik a teljes európai mezőnyt maguk mögé utasították.” – értékelte az eredményt Eperjesi Tamás, a GetCon Hungary Zrt. vezérigazgatója.
Koncsik Zsolt és Bandúr Tamás informatikai rendszerüzemeltető versenyzők a „Jos de Goey Best of Europe” díj átadását követően.
Kapcsolódó cikkek
- Szűrd ki a fehér zajt a fehér Nova fejhallgatóval!
- Rekordszámú diákot vettek fel az informatikai szakokra
- Sötét jövő várhat az orosz IT-szektorra a Corvinus kutatása szerint
- A SteelSeries bővíti a díjnyertes Arctis Nova headset termékcsaládot
- A Logitech új vezetékes fejhallgatói elsősorban a tanulók igényeit célozzák
- Kényelmes, stabil illeszkedés és magával ragadó hangzás
- Nők az informatikában
- Íme a Sony két legújabb fejhallgató modellje
- A Philips Sound új, széleskörű felhasználó élményt kínáló fejhallgatókat dob piacra
- Az IT-szektor helyzete az álláshirdetéseken keresztül
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új raktárnyitásával a Prologis átlépte az 5 millió m²-t a közép-európai piacon
A Prologis, a logisztikai ingatlanok globális piacvezetője, közép-európai portfóliójában meghaladta az 5 millió m²-nyi modern raktárterületet. A lengyelországi Prologis Park Ruda Śląskában található új, 37 000 m²-es raktár megnyitásával a vállalat sikeresen átlépte ezt a határt a régiós portfóliójában.
Mit nézünk ma? Így választ mozit a magyar néző
A hazai közönség leginkább vígjátékot vagy akciófilmet választ a moziban, és bár az elnyert díjak nem befolyásolják a film kiválasztását, a rendező személye fontos tényező – derül ki az Etele Plaza és az ETELE Cinema közös online kutatásából. A magyar mozirajongók döntő többsége a film műfaja, a főszereplők és a mozielőzetesek alapján választja ki, hogy melyik alkotásra vált jegyet, miközben a kérdés, hogy hazai vagy külföldi filmre essen a választás, megosztja őket.
Pécsett folytatódott a HR Fest: A régió munkaerőpiaci kihívásai és lehetőségei
Március 20-án Pécsett folytatódott a HR Fest, az ország egyik legnépszerűbb HR rendezvénysorozata, amely ezúttal a dél-dunántúli régió munkaerőpiaci kihívásaira összpontosított. Az egész napos eseményen neves szakértők osztották meg tudásukat, miközben a helyi gazdasági szereplők a fiatal munkaerő megtartása és a beruházások ösztönzése érdekében folytattak eszmecserét. A rendezvényen szó esett a British American Tobacco pécsi beruházásáról, valamint a helyi kis- és középvállalkozások növekedési lehetőségeiről is.
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.
Humanoid robotok, Nobel-díj és MI-orvosok: Mi vár ránk a következő évtizedekben?
Ha valakinek rendelkezésére áll 12–14 millió forint, januártól Magyarországon is megvásárolhat egy humanoid robotot. De mit gondolnak a magyarok a technológiai újítások, különösen a mesterséges intelligencia (MI) kapcsán? Elképzelhető-e, hogy a jövőben egy robot nyeri az aranyérmet valamelyik olimpiai sportágban? Vagy akár egy MI nyeri el a Nobel-díjat? Hajlandóak lennének-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel konzultálni? A legfrissebb nemzetközi kutatás eredményeit most megosztjuk.