Az ABB több mint 1300 robotot szállít a Volvo Carsnak
Az ABB bejelentette, hogy megerősíti a Volvo Cars-zal régóta fennálló partnerségét, amelynek keretében több mint 1300 robotot és funkcionális csomagot szállít az elektromos járművek következő generációjának gyártásához. Ezzel támogatja a svéd autógyártót ambiciózus fenntarthatósági céljainak elérésében.
• Az ABB több mint 1300 robotot, köztük funkcionális csomagokat szállít a Volvo Carsnak az elektromos járművek következő generációjához
• Az ABB új, energiahatékony nagyméretű robotjai és OmniCoreTM vezérlőcsaládja segít a Volvo Carsnak, hogy akár 20 százalékos energiamegtakarítást érjen el, és teljesítse ambiciózus fenntarthatósági céljait
• A telepítés és üzembe helyezés 2024-ben kezdődik a Volvo Cars svédországi Torslandában, illetve a kínai Daqingban található üzemeiben
„Az autóipar történelmi léptékű átalakulása, amelyet az elektromos járművek iránti növekvő fogyasztói kereslet és a fenntarthatóbb működés iránti igény hajt, új lehetőségeket és kihívásokat is teremt a globális gyártók számára” – mondta Marc Segura, az ABB Robotika vezetője. „Partnerünk, a Volvo Cars legújabb kötelezettségvállalása jól mutatja, hogy közös célunk a fenntarthatóbb gyártás megvalósítása. Új, energiatakarékos, nagyméretű robotcsaládunk, valamint az OmniCore vezérlőink segítségével akár 20 százalékos energiamegtakarítás is elérhető a világszerte működő telephelyeken."
Ez a megállapodás különböző gyártási feladatokat lefedő funkcionális csomagokat tartalmaz, a ponthegesztéstől, a szegecseléstől és adagolástól kezdve a folyatófúrásig és az ultrahangos hegesztési ellenőrzésig. Mindegyik csomag használatra kész, az ügyfél által kipróbált hardver, szoftver és szolgáltatások kombinációja, és a Volvo Cars svédországi Torslandában, valamint a kínai Daqingban található létesítményeiben telepítik őket. A hardver- és működési csomagok mellett az ABB legújabb OmniCore robotvezérlői is hozzájárulnak ahhoz, hogy a létesítményekben akár 20 százalékos energiamegtakarítás legyen elérhető a rendkívül hatékony teljesítményelektronikának és a roboton belüli rekuperációs fékezésnek köszönhetően.
Az ABB a RobotStudio tervező és programozó szoftverplatform segítségével garantálja a zökkenőmentes termelést a robotok telepítésekor, melynek köszönhetően a telepítés előtt lehetőség van a robotok megjelenítésére és optimalizálására is. A szükséges automatizálási rendszerek virtuális térben történő fejlesztésével és validálásával a Volvo Cars és az ABB olyan megoldásokat hoz létre, amelyeket csak egyszer kell megtervezni, de többször lehet alkalmazni.
A Volvo Cars és az ABB együttműködésében hosszú múltra tekintenek vissza azok a közös fejlesztések, amelyek célja, hogy hatékonyabbá tegyék az autógyártást, és folyamatosan fejlesszék az autóiparban alkalmazott ipari robotok képességeit. A legújabb projekt keretében a két vállalat a következő néhány évben tovább folytatja a közös munkát, és az első telepítések várhatóan 2024 elején kezdődnek meg. Ez a legújabb az ABB azon megoldásainak sorában, amelyek célja, hogy segítsék a globális autóipart a nagyra törő fenntarthatósági célok elérésében és az elektromos járműgyártásra való átállásban.
Kapcsolódó cikkek
- Karácsonyi sütit készít a GoFa, az ABB együttműködő robotja
- Magyar fejlesztésű robotok hódíthatnak Európában
- Az AGV és az AMR egyre összetettebbé válik
- A robotok pontos és alkalmazkodóképes elektronikai gyártást biztosítanak
- A világ legtávolabbról vezérelt robotja automatizálja Amazónia újraerdősítési projektjét
- Az ABB és partnerei felújított robotokat ajándékoztak az Óbudai Egyetemnek
- Az ABB robotjai is beszállnak a COVID ellen folytatott küzdelembe
- Az ABB ipari robotja segíti a Pécsi Tudományegyetem kutatási projektjeit
- Kis méretű, de nagy teherbírású ABB robot
- Átalakulóban az autóipar
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.