Jövőbe mutató megoldások a 10. Smart Factory ConnAction konferencián
Az ipar 4.0 koncepciója több mint egy évtizede tartja izgalomban a termelővállalatokat. Ez idő alatt az ipari termelés digitalizálása és automatizálása, valamint az okos gyártás és az innovatív technológiák használata az egyik legnépszerűbb témává vált, amely még a mindennapi beszélgetésekben is megjelenik.
A gyártóvállalatok az ipar 4.0 bevezetésével kapcsolatos informatikai, automatizálási és telekommunikációs rendszereik tapasztalatait immáron 10. alkalommal oszthatják meg a júniusi Smart Factory ConnAction konferencián, ahol az előadásokon, workshopokon elhangzó jól bevált gyakorlatokból is inspirálódhatnak.
3 gyár testközelből, exkluzív látogatások keretében
A háromnapos rendezvény a hagyományokhoz híven most is exkluzív, limitált férőhelyes gyárlátogatásokkal indul. A Continental Automotive Hungary Kft. budapesti gyáregységében a legmodernebb ipar 4.0 megoldásokkal, a vállalat saját szoftverfejlesztő központjával, a kollaboratív és ipari robotok által automatizált gyártással, illetve mesterséges intelligencia alapú minőségellenőrző képfeldogozó rendszerrel ismerkedhetnek meg az érdeklődők. Az implantátumokat és protéziseket gyártó Sanatmetal az integrált vállalatirányítási rendszerével, a valós idejű adatgyűjtési megoldásaival, valamint fejlett robotizációs folyamataival érdemelte ki, hogy Magyarország 18 mintagyára közé válasszák. Ezeket az eredményeket mutatják be a konferencia látogatóinak a 100%-ban magyar tulajdonú vállalkozás falai között. Az Emerson Discrete Automation Solutions részeként működő AVENTICS egri gyáregysége is exkluzív betekintést enged a digitalizáció terén történt fejlesztéseikbe, itt a gépek, berendezések hálózatba integrálását, az adatgyűjtés folyamatát, valamint a papírmentes gyártást követhetik nyomon a résztvevők.
Mesterséges intelligencia, adatgyűjtés és adatelemzés. De hogyan?
A Smart Factory ConnAction konferencia workshop programjai között idén is a szakmát leginkább izgalomban tartó témakörök kerülnek fókuszba. Így természetesen jelentős szerepet kap a mesterséges intelligencia használata, kifejezetten az ipar területén. Gyakorlati példákon keresztül az adatelemzés hozzáadott értéke, az analitika szerepe, az ipari rendszerek teljesítményének optimalizálása is bemutatásra kerül, és azt is láthatjuk, milyen ipari hálózati kommunikációs eszközökkel, hardverekkel, szoftverekkel végezhetjük és támogathatjuk megbízhatóan ezeket a tevékenységeket.
NIS2 a gyakorlatban, avagy cybersecurity az ipar szemszögéből
Az Európai Unió NIS2 irányelvének életbelépésének időpontja egyre gyorsabban közeledik. A szabályozásnak való megfelelés megmozgatja a kiemelten kockázatos és kockázatos ágazatok egyes szereplőinek kiberbiztonsági ökoszisztémáját. A Smart Factory ConnAction konferencia sem telhet el anélkül, hogy meg ne vizsgálnánk közelről, hogy pontosan milyen jogszabályi kötelezettségeknek kell megfelelniük a vállalatoknak, hogyan segíthetik egymást az IT (informárciótechnológiai) és OT (üzemeltetési) szakemberek ezen a nehéz pályán, és mit jelent ez a direktíva az ipari hálózati eszközök és a hálózatmenedzsment perspektívájából.
Fenntartható gyártás: eredményes példák nagyvállalatoktól
A költséghatékony működés megteremtése nem csak a megnövekedett enerigiaárak és a szigorodó elvárásoknak való megfelelés miatt válik egyre fontosabbá a termelővállalatoknál. A környezeti lábnyom csökkentése - így például a karbonkibocsátás mérséklése, a vízvédelem, és az erőforráshatékonyság - olyan cél, amelyet egy modern gyárnak szem előtt kell tartania. A konferencián már megvalósult jó példákat mutatnak be környezetvédelmi szakemberek, köztük az Audi Hungaria és a GRUNDFOS képviselői.
Jelentkezz a 10. Smart Factory ConnAction konferenciára!
Az ipar 4.0 tematikájú Smart Factory ConnAction konferencia a hazánkban működő gyárak képviselői, az ipar 4.0 bevezetéséhez kapcsolódó automatizálási, informatikai és telekommunikációs rendszerek felhasználói, vagy beszerzések döntéshozói, javaslattevői számára ingyenes.
Időpont: 2024. június 11-12-13. (kedd-szerda-csütörtök)
Helyszín: Mátraháza | Hotel Ózon & Luxury Villas****
Részletes program és regisztráció: https://smartfactory.comforth.hu/
A szervező Com-Forth Ipari Informatikai Kft. csapata idén is szeretettel vár minden új és visszatérő vendéget az ipar 4.0 témakörének egyik legmeghatározóbb hazai rendezvényén.
Kapcsolódó cikkek
- Utazási konferencia az Angyalok városában
- XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY
- Jön az év legnagyobb innovációs és startup fesztiválja
- Megjelent a NEXT 3D konferencia programja
- Ezek az idei kulcstémák a webes és marketing stratégiák terén
- Cégmarketing trendek – 2024. Legyünk jelen egyszerre mindenhol!
- Mit tehet a vasút a fenntarthatóbb turizmusért?
- PwC Debrecen Business Forum 2024
- A skizofrén marketing korszaka
- Fókuszban Bajorország és Baden-Württemberg
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.