Elstartolt a Startup Safari Budapest 2024

forrás: Prím Online, 2024. június 10. 11:40

Június 10-én délután 3-kor kezdetét veszi a 2024. évi Startup Safari Budapest. A másfél napos rendezvény június 11-én is izgalmas programokkal várja az érdeklődőket. Az esemény célja, hogy összekapcsolja a startup közösség tagjait, inspirálja az új innovációkat és elősegítse a tudásmegosztást. A rendezvény különleges lehetőséget kínál a résztvevők számára, hogy betekintést nyerjenek a legújabb technológiai fejlesztésekbe és üzleti trendekbe.

A mai napon kezdetét veszi Magyarország legnagyobb startup-dzsemborija, a Startup Safari Budapest. A konferencia nulladik napján a Tőkeportál és az Impact Hub Budapest szervezésében a startup ökoszisztéma fenntartható fejlődésének motorjai kerülnek fókuszba: az inkubáció és a crowdfunding. Az eseményen előadásokkal, panelbeszélgetésekkel és pitch versennyel nyitják meg a június 11-ei konferenciát.

 

A programok holnaptól 13 tematikus útvonalon zajlanak majd, többek között a Create 26, a NIÜ, az STRT, a Loffice, az ELTE GTK, a Budapesti Corvinus Egyetem, a KUBIK, a Start it @K&H, az Adaptér és a Kliq Coffice épületeiben. A helyszíneken változatos előadások, workshopok és networking események várják a látogatókat. A résztvevők lehetőséget kapnak arra, hogy találkozzanak a startup világ fontos szereplőivel. Legyen szó technológiai újításokról, üzleti stratégiákról vagy befektetési lehetőségekről, a Startup Safarin mindenki talál magának való programot.

 

A konferencián idén együttműködve a NIÜ, HSUP, OUVC, Digitaltech EDIH szervezetekkel nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy körüljárják, hogyan fest a magyar startup világ, és milyen helyzetben van nemzetközi mércével mérve, de természetesen sok inspiráló történetet is meghallgathatunk, amelyek segítenek megérteni az erősségeket és a lehetőségeket a startup alapítás előtt állók és a szcénában már otthonosan mozgók számára is. 

 

 

A kockázati tőkebefektetéseken túl tárgyalni fogják az egyéb alternatív finanszírozási forrásokat is, előadókat várnak az MFOI, Kreatív Európa program és az EIT különböző iparági programvezetőitől, mint például az EIT Culture and Creativity, EIT Health, EIT KIC Digital és a GreenBrother (az EIT InnoEnergy és Urban Mobility magyarországi partnerei). Továbbá a hazai inkubátorszcéna legtöbb képviselőjétől és néhány nemzetközi szereplőtől, illetve a crowdfunding piac meghatározó képviselőitől, akik tájékoztató előadást tartanak az aktuális pályázati lehetőségekről is.

 

A rendezvénysorozat egyik kiemelt eseménye az élő OXO Coffee Break podcast, amely élőben lesz hallgatható a Create 26-ben: Balogh Petyával, Györkő Zoltánnal, Hradszki Lászlóval, Szabó Balázzsal és Csillag Péterrel Oszkó Péter fog beszélgetni. Így nemcsak az ökoszisztéma fontos szereplőitől hallhatnak érdekes gondolatokat a résztvevők, de a podcast epizód felvételének a kulisszái mögé is bepillantást nyerhetnek. 

 

Az élő podcastfelvétel mellett számos más érdekes program is várja az érdeklődőket. Az OXO Thechnologies Holding egy nyilvános igazgatósági ülés megtekintésére is enged bebocsájtást, továbbá olyan elismert szakemberek tartanak előadásokat, mint Eszter Elemér (HVCA), Hild Imre (OUVC), Markovits Alíz (Veszprém-Balaton 2023 Zrt.) és Langmár Péter (STRT). Idén is izgalmas pontja a konferenciának a Reverse Pitch, ahol ezúttal a befektetők állnak a startupperek elé, hogy az általuk nyújtott lehetőségeket, erősségeiket és előnyeiket bemutassák. 

 

Mindemellett a Safarin a vállalkozni vágyóknak és a startuppereknek lehetőség nyílik befektetőkkel és pénzügyi szakemberekkel személyesen is beszélni az MBH Fintechlab és STRT által szervezett speed mentoring során. A workshopok esetében is igencsak interaktív tudásmegosztásra lehet számítani, ugyanis saját üzleti folyamataik megértéséhez kapnak segítséget, gyakorlati tippeket a termékfejlesztéstől a marketingig sok hasznos témában, de nagy hangsúlyt kap az önismeret és a személyes skillek fejlesztése is, valamint a mentális egészség is.

 

A Startup Safari Budapest 2024 kiváló alkalom arra, hogy a résztvevők új kapcsolatokat építsenek, inspirációt gyűjtsenek és bővítsék tudásukat a startup világ legújabb trendjeiről és innovációiról. Mindenkit szeretettel várnak még június 11-én, aki érdeklődik a technológiai és üzleti újítások iránt, és szeretne részese lenni egy pezsgő, dinamikus közösségnek! 

 

Jegyet vásárolni az alábbi linken lehetséges: https://tixa.hu/startup-safari-2024 a részletes program pedig a konferencia honlapján (https://startupsafaribudapest.eu/) érhető el.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Hosszú távú, stabil munkahelyekkel találkozhatunk a „Mi a pálya” műszaki pályaválasztó fesztiválon

A Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) idén már 9. alkalommal szervezi meg a „Mi a pálya?” műszaki pályaválasztó fesztiválsorozatot, amely eddig országosan már több, mint 60 ezer fiatalnak segített a pályaválasztásban. Az esemény célja változatlanul az, hogy megmutassa a fiataloknak, milyen lehetőségek várnak rájuk a műszaki területeken, ahol stabil és hosszú távú karrier építhető.

2024. október 17. 19:59

Kyndryl IT Readiness Report: a cégvezetők 90%-a bízik az informatikában, de csak 39%-uk felkészült a jövőre

A Kyndryl közzétette a 2024-es Kyndryl Readiness Reportot, amely azt az ellentmondást vizsgálja, hogy míg a vezetők 90%-a úgy gondolja, hogy IT-infrastruktúrája kiváló, csupán 39%-uk érzi magát felkészültnek a jövőbeli kockázatok kezelésére. A jelentés azt is bemutatja, miként segíti az IT-korszerűsítés a vállalatokat versenyelőnyük növelésében, annak ellenére, hogy jelenleg a vállalkozások mindössze 42%-a tapasztal pozitív megtérülést a mesterséges intelligenciába való befektetésekből.

2024. október 17. 14:50

Lengyel nagybefektető lépett be az EIT InnoEnergy-be

Új befektetővel bővült a fenntartható energetikai megoldások fejlesztésében, megvalósításában Európában élen járó EIT InnoEnergy részvényeseinek köre. Az autóipar és a fémipar globálisan jegyzett lengyel nagyvállalata, a Boryszew Group S.A csatlakozása jelentős tőkeinjekciót biztosít a szervezetnek az átfogó energiaipari célkitűzéseik megvalósításához. A partnerséget október 16-án jelentették be az EIT InnoEnergy éves rendezvényén, a The Business Booster-en Barcelonában.

2024. október 17. 13:12

Együttműködési megállapodást kötött a PwC a Debreceni Egyetemmel

A PwC Magyarország ötéves keretszerződést kötött a Debreceni Egyetemmel, melynek értelmében a PwC az elméleti és gyakorlati oktatáson túl közös kutatási projektekkel is hozzájárul a gazdálkodástudományi felsőoktatás fejlesztéséhez.

2024. október 17. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59

Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái

2024. október 2. 19:34

Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül

2024. szeptember 29. 15:24