A mesterséges intelligenciával tuningolt névjegykártyák piaci robbanás előtt állnak

forrás: Prím Online, 2024. július 22. 11:50

A vállalkozások közel 30 százaléka már most is a mesterséges intelligencia technológiáját használják a névjegykártyák készítéséhez, amelyben további 10 százalék növekedésre számítanak a 2032-ig – derül ki a Card in Move, hazai alapítású digitális névjegykártya gyártó cég összefoglalójából.  Az AI forradalmasítja a névjegykártyák világát, új szintre emelve a személyes és üzleti kapcsolatok ápolásának módját. Az AI-alapú tervezési megoldások a környezetkímélő szerepükön túl automatizálják a kapcsolatteremtés mögötti adminisztrációt, hiszen képesek egyből CRM rendszerbe importálni az újonnan megszerzett kontaktokat.

 

A névjegykártyák és felhasználásuk területén forradalmi változások zajlanak az AI-technológia megjelenése óta. Az innovatív megoldások új szintre emelik a személyes és üzleti kapcsolatok ápolásának módját, hiszen az AI-alapú megoldások lehetővé teszik a valós idejű szerkesztést (egy telefonszám megváltozása miatt már nem fog kelleni új névjegyeket nyomtatni), a kártyatulajdonos közösségi média profiljainak megjelenítését, chat lehetőséget, ezek integrálását és az egyéb információk automatikus optimalizálását, CRM rendszerekbe való beterelését.

 

 

Robbanás előtt az MI-vel turbózott névjegykártya-piac: statisztikák, piaci trendek

 

A globális digitális névjegykártya-piac 2024 és 2032 között várhatóan jelentős közel 10 % ütemben növekszik majd derül ki az IMARC Group globális kutatásaiból. További felmérések ezt piacot 2023-ban körülbelül 500 millió dollár értékűre becsülték, amely 2026-ra akár több, mint 1 milliárdra emelkedhet. Jelenleg, hazánkban a cégek közel 30 százaléka már digitális névjegyet használ, amivel rúgás szerű fejlődést értek el értékesítési aktivitásaikban. “A mesterséges intelligencia segítségével egy-egy kártya kicserélésén túl az információ tovább hömpölyög a CRM csatornákon keresztül, tehát megkíméli az értékesítőt az adminisztrációs feladatoktól, hogy neki már csak a kapcsolatépítésre kelljen figyelnie.” – tette hozzá Baranyai Dávid Atilla, a Card In Move vezérigazgatója.

 

 

Játékban az erő

 

Az értékesítői szakma használja talán a legnagyobb számban a névjegyeket, hiszen ők a nagyüzemi kapcsolatépítők. Motiváltságukban nagy szerep jut annak, hogy mennyire látják át saját ügyfeleik igényeit és az új kapcsolatokban rejlő lehetőségeket. “Az AI másik zsenialitása, hogy könnyedén játékszerűvé tehető az értékesítői folyamat, aminek segítségével megelőzhető a kiégés, rozsdásodás vagy lemorzsolódás.” – mondta el a vezérigazgató.

 

 

A jövő névjegyei 

 

Az AI névjegykártya-készítésben történő alkalmazása nem csupán egy múló trend, hanem a jövő technológiája. Ahogy egyre több vállalkozás és egyén ismeri fel az AI előnyeit, a modernizált névjegykártya a kapcsolatteremtés alapvető eszközévé vált. Az AI technológia segítségével a névjegykártyák nemcsak információhordozók, hanem az üzleti és személyes kapcsolatok építésének kreatív eszközei is.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Hosszú távú, stabil munkahelyekkel találkozhatunk a „Mi a pálya” műszaki pályaválasztó fesztiválon

A Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) idén már 9. alkalommal szervezi meg a „Mi a pálya?” műszaki pályaválasztó fesztiválsorozatot, amely eddig országosan már több, mint 60 ezer fiatalnak segített a pályaválasztásban. Az esemény célja változatlanul az, hogy megmutassa a fiataloknak, milyen lehetőségek várnak rájuk a műszaki területeken, ahol stabil és hosszú távú karrier építhető.

2024. október 17. 19:59

Kyndryl IT Readiness Report: a cégvezetők 90%-a bízik az informatikában, de csak 39%-uk felkészült a jövőre

A Kyndryl közzétette a 2024-es Kyndryl Readiness Reportot, amely azt az ellentmondást vizsgálja, hogy míg a vezetők 90%-a úgy gondolja, hogy IT-infrastruktúrája kiváló, csupán 39%-uk érzi magát felkészültnek a jövőbeli kockázatok kezelésére. A jelentés azt is bemutatja, miként segíti az IT-korszerűsítés a vállalatokat versenyelőnyük növelésében, annak ellenére, hogy jelenleg a vállalkozások mindössze 42%-a tapasztal pozitív megtérülést a mesterséges intelligenciába való befektetésekből.

2024. október 17. 14:50

Lengyel nagybefektető lépett be az EIT InnoEnergy-be

Új befektetővel bővült a fenntartható energetikai megoldások fejlesztésében, megvalósításában Európában élen járó EIT InnoEnergy részvényeseinek köre. Az autóipar és a fémipar globálisan jegyzett lengyel nagyvállalata, a Boryszew Group S.A csatlakozása jelentős tőkeinjekciót biztosít a szervezetnek az átfogó energiaipari célkitűzéseik megvalósításához. A partnerséget október 16-án jelentették be az EIT InnoEnergy éves rendezvényén, a The Business Booster-en Barcelonában.

2024. október 17. 13:12

Együttműködési megállapodást kötött a PwC a Debreceni Egyetemmel

A PwC Magyarország ötéves keretszerződést kötött a Debreceni Egyetemmel, melynek értelmében a PwC az elméleti és gyakorlati oktatáson túl közös kutatási projektekkel is hozzájárul a gazdálkodástudományi felsőoktatás fejlesztéséhez.

2024. október 17. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59

Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái

2024. október 2. 19:34

Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül

2024. szeptember 29. 15:24