Napelemeket telepített az OMV 100 hazai töltőállomásán
Augusztustól az OMV Hungária töltőállomásainak már közel 50 százalékában napelemek termelnek áramot. A beruházás eredményeként a kutak 1800 magyar háztartás éves átlagos energiafogyasztásának megfelelő energiát állítanak majd elő, ami hozzávetőlegesen 273 magyarországi lakos éves átlagos karbonlábnyomának felel meg. A projekt az OMV Csoport átfogó fenntarthatósági stratégiájának része, melynek célja a 2050-es karbonsemlegesség elérése.
Az OMV Hungária nagyszabású zöldberuházás keretében napelemekkel szerelte fel 100 magyarországi töltőállomását. A kutak tetején elhelyezett fotovoltaikus panelek évente összesen több mint 4.500.000 kWh energiát termelnek majd, ami 1800 magyar háztartás éves átlagos energiafogyasztásának felel meg. A napelemrendszerek a töltőállomások energiaigényének majdnem felét lesznek képesek kiváltani megújuló forrásból. A megtermelt energiának köszönhetően a töltőállomások szén-dioxid kibocsátása együttesen évente 1200 tonnával csökken – ez összesen mintegy 273 magyarországi lakos éves átlagos karbonlábnyomával egyenlő.*
„Ez a fejlesztés fontos mérföldkő az OMV Hungária fenntarthatósági terveiben. A napelemek telepítésével nem csak a környezeti terhelésünket csökkentjük, de példát is mutatunk az energiahatékony működésre. Célunk, hogy az elkövetkező években, a nemzetközi vállalati stratégiát követve tovább növeljük a megújuló energiaforrások arányát működésünkben, ezzel is hozzájárulva egy fenntarthatóbb jövő megteremtéséhez” – mondta Ján Hrivňák, az OMV Hungária ügyvezető igazgatója.
Az OMV Hungária napelemes projektje szervesen illeszkedik az OMV Csoport átfogó fenntarthatósági stratégiájába. Az anyavállalat 2030-ig szóló tervében kulcsfontosságú szerepet játszik a karbonlábnyom csökkentése és a megújuló energiaforrások arányának növelése. A társaság célkitűzése, hogy 2050-re elérje a nettó nulla szén-dioxid-kibocsátást, mind saját működésében, mind az általa értékesített termékek tekintetében. Ennek részeként a vállalat fokozatosan növeli a fenntartható üzemanyagok és vegyipari alapanyagok arányát, fejleszti az e-mobilitási szolgáltatásait, és jelentős beruházásokat hajt végre az energiahatékonyság javítása érdekében.
A magyarországi töltőállomások napelemes rendszerekkel való felszerelése fontos lépés ebben a folyamatban, ami nem csak lokálisan, de a teljes vállalatcsoport szintjén hozzájárul a kitűzött fenntarthatósági célok eléréséhez.
___________________________
*A magyarországi átlagos egyéni karbonlábnyom 4.4 tonna szén-dioxid egyenérték/fő (legfrissebb, 2022-es világbanki adat)
Kapcsolódó cikkek
- Már 600 millió tonna CO2-kibocsátást sikerült elkerülni a Schneider Electric megoldásaival
- Az ABB brazíliai üzeme az okosépületekhez szükséges berendezések energiahatékony gyártására áll át
- Fontos lépéseket tett a VGP a fenntartható jövő felé
- 140 millió eurós befektetés: az OMV is csatlakozik az EIT InnoEnergy-hez
- Idén is meghirdette fenntarthatósági versenyét a Schneider Electric
- A GoldenPeaks Capital Magyarország egyik legnagyobb HTM-ügyletét köti a Faerch Grouppal
- A Toshiba légkondícionálója az európai otthonokba is fenntarthatóságot és természetes szépséget hoz
- Energiatakarékos megoldások: Az üveg szerepe a zöld otthonokban
- A Schneider Electric a világ legfenntarthatóbb vállalata a TIME szerint
- Indul az Európai Napenergia Akadémia, ahol két év alatt 65 ezer szakembert képeznek ki
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá az SAP Hungary és a Gábor Dénes Egyetem
Hosszú távra szóló stratégiai együttműködési megállapodást kötött a hazai üzleti informatikai szektor vezető szereplője, az SAP Hungary, és a sokrétű IT és gazdasági képzési portfólióval rendelkező, innovációban élen járó Gábor Dénes Egyetem. Az együttműködési szerződést az egyetem tanévnyitó ünnepségén írta alá Pintér Szabolcs, az SAP Hungary ügyvezető igazgatója és Dr. Dietz Ferenc, a Gábor Dénes Egyetem elnöke.