Bővítette az IKEA okosotthon hubjának elérhetőségét
Az IKEA összekapcsolhatóvá teszi a DIRIGERA hubot a Matter-szabvánnyal, hogy még jobb és egyszerűbb okosotthon-élményt biztosítson. A fejlesztésnek köszönhetően az IKEA hubhoz csatlakoztatott okostermékei szeptember 11-től kompatibilisek az összes Matter-szabványt használó okosotthon-platformmal.
A Matter az okosotthon-iparág új szabványa, amely lehetővé teszi a különböző márkájú okostermékek zökkenőmentes összekapcsolását és együttműködését. A szabvány bevezetésének első lépéseként az IKEA a DIRIGERA hubot frissítette, hogy bármilyen Matter-kompatibilis rendszert támogasson. Ez a frissítés lehetővé teszi, hogy az IKEA összes Zigbee alapú okosterméke kommunikálhasson más Matter-kompatibilis eszközökkel és platformokkal, tovább növelve az okosotthon-élmény kényelmét és hozzáférhetőségét.
„Az IKEA-nál elhivatottak vagyunk az egyszerű és mindenki számára elérhető okosotthonok kialakítása iránt. Szem előtt tartva vásárlóink igényét a könnyeden összeegyeztethető okostermékekre, a DIRIGERA Matter-kompatibilitásának bevezetésével jelentős lépést teszünk a zökkenőmentesebb és átjárhatóbb okosotthon-élmény megteremtése felé. Ennek köszönhetően minden eszköz képes lesz egyszerűen és hatékonyan együttműködni” – mondta el Damir Smrkovic, az IKEA of Sweden platform- és technológiai vezetője.
Az IKEA eltökélten dolgozik azért, hogy bármely Matter-kompatibilis ökoszisztéma zökkenőmentesen kapcsolódhasson az IKEA okostermékeihez, elősegítve az okosotthon-iparágon belüli nyitottságot és átjárhatóságot. A Connectivity Standards Alliance (CSA) egyik első vezetőségi tagjaként az IKEA aktívan hozzájárult a Matter-szabvány fejlesztéséhez, amellyel világszerte bővítette az okoseszközök nyújtotta lehetőségeket.
„Ugyan az okoseszközöket sokan bonyolultnak találják elsőre, az IKEA termékeivel egyszerűen integrálható a technológia a mindennapokba” – jegyezte meg David Granath, az IKEA of Sweden termékválasztékért felelős vezetője, majd hozzátette: „Az otthoni életben szerzett több évtizedes tapasztalatunk és az innovatív technológia segítségével csökkentettük az akadályokat és növeltük az okoseszközök nyújtotta kedvezőbb mindennapi élet elérhetőségét.”
A Matter-kompatibilis DIRIGERA hub minden olyan IKEA áruházban elérhető lesz, ahol kapható az okoseszköz, és a világítás, a hang, a légtisztítás, a távvezérlők és az érzékelők kategóriájába tartozó IKEA-termékeket támogatja majd, biztosítva, hogy a felhasználók egyedi igényeiknek és preferenciáiknak megfelelő, hálózatba kapcsolt otthont hozhassanak létre.
Az IKEA elkötelezett amellett, hogy a meglévő termékek frissítésével és újak bevezetésével folyamatosan bővítse és javítsa okosotthon-kínálatát, és a jövőben további frissítésre és bejelentésre lehet számítani.
Kapcsolódó cikkek
- Az IKEA visszahív bizonyos VARMFRONT hordozható töltőket (power bank) tűzveszély miatt
- Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra
- Két évtizede az okosotthonok szolgálatában
- 10 százalék fölött lehet már a magyar okosotthonok száma
- A Samsung megkönnyíti az okosotthonok vezérlését és még jobb SmartThings élményeket kínál
- A magyar fejlesztésű Chameleon Smart Home segít a hotelek okosításában is
- Okosotthonok és adatbiztonság
- 3 tévhit és 3 tény az okosotthonról!
- Okosotthonok trendek, amelyek meghatározzák 2024-et
- Okosérzékelők az otthon távoli felügyeletéhez és vezérléséhez
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.