Új ipari automatizálási megoldásokat mutatott be a Schneider Electric
A Nürnbergben rendezett SPS kiállításon mutatta be legújabb ipari automatizálási megoldásait a Schneider Electric. Többek között új generációs mozgásvezérlőt és frekvenciaváltót is elvitt az eseményre a vállalat, illetve az EcoStruxure Edge ökoszisztémát, valamint a CONNECT platform fejlesztéseit is megismerhették az érdeklődők.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, a Nürnbergben november 12–14. között megrendezett SPS kiállításon mutatta be a 2025-re tervezett újdonságait, melyek hamarosan a hazai piacon is elérhetőek lesznek. Ez az esemény kiváló lehetőség arra, hogy a gyártók megmutassák úttörő fejlesztéseiket az automatizálási technológiák területén.
A Schneider Electric a rendezvényen a komplexitás csökkentését, a rendszerek teljesítményének növelését, valamint az új szoftverfejlesztések zökkenőmentes integrációjához szükséges interfészek létrehozását támogató automatizálási és digitális megoldásokra fókuszált. A vállalat megerősítve a szoftveresen definiált, nyílt automatizálás iránti elkötelezettségét, továbbra is egy egységes, skálázható ipari automatizálási környezeten keresztül támogatja ügyfelei digitális átalakulását és innovációs képességét.
A Schneider Electric új innovációi közé tartozik a Modicon M660 fejlett ipari PC (IPC) mozgásvezérlő, amely egyetlen eszközben egyesíti a precíziós mozgásvezérlést, a biztonsági és edge computing funkciókat. Ez az integrált megközelítés lehetővé teszi a vezérlés, az adatfeldolgozás és a kommunikáció zökkenőmentes integrációját minden olyan alkalmazásban, ahol a valós idejű vezérlés, az alacsony késleltetés és az azonnali döntéshozatal kulcsfontosságú.
Az SPS-en bemutatott újdonságok között van a Modicon Edge I/O NTS, egy adataggregációra létrehozott, a jövőbeli igényekre szabott, egységesített I/O megoldás. A Modicon Edge I/O NTS zökkenőmentesen integrálódik a Schneider Electric meglévő platformjaiba, egységes, átfogó megoldást kínál, amely páratlan átjárhatóságot és hatékonyságot biztosít.
Az Altivar Process ATV6100 bevezetésével a vállalat bővíti az Altivar középfeszültségű frekvenciaváltó kínálatát. A bányászat, az ásványfeldolgozás és fémipar, az energia- és vegyipar, valamint a víz- és szennyvízipar igényei alapján tervezett újdonság kompaktabb mérettel és optimalizált kialakítással rendelkezik. Akár 20 százalékkal alacsonyabb teljes üzemeltetési költséget, 10 százalékkal nagyobb működési hatékonyságot és 40 százalékos helymegtakarítást is el lehet érni az új fejlesztéssel.
A Nürnbergben szintén bemutatott Lexium 38i egy kompakt megoldás a decentralizált mozgásvezérlő rendszerekhez, amely egyetlen egységbe integrálja a meghajtást és a motort a szervo- és léptető technológiával. Az energiahatékonyság és költséghatékonyság jegyében tervezett Lexium 38i a piacon megtalálható referenciákhoz képest skálázhatóbb teljesítmény-tartományban elérhető kis méretben is, emellett integrált biztonságot és rugalmasságot biztosít az alacsony feszültségű eszközök számára, akár 1,2 kW kimeneti teljesítményig.
A Lexium Scara nagysebességű ipari robot számos ágazatban, többek között az akkumulátorgyártásban, az elektronikai iparban, a raktározásban és a csomagolt fogyasztói termékek előállításában egyaránt bevethető. A berendezés mozgása gyors és pontos, ennek köszönhetően ideális a gyártási és összeszerelési folyamatokban történő alkalmazásra, beleértve a gyártógépek be- és kirakodását, a pick-and-place műveleteket, illetve a csomagolási és anyagmozgatási feladatokat.
A Schneider Electric Nürnbergben bemutatta a CONNECT platform további fejlesztéseit, amelyek új felhasználási területek széles skáláját nyitják meg, mint például az adatmegosztás, a digitális iker vizualizáció, valamint a mesterséges intelligencia és az analitika.
„A 2025-ös kínálatunk megmutatja elkötelezettségünket az iránt, hogy olyan automatizálási megoldásokkal lássuk el a vállalkozásokat, amelyek nemcsak élvonalbeliek, de segítenek nekik abban is, hogy a gyorsan fejlődő digitális környezetben boldoguljanak” – mondta el Ali Haj Fraj, a Schneider Electric „Digital Factory” részlegért felelős alelnöke.
A magyarországi piaci bevezetésekkel kapcsolatban 2025-ben hoz döntést a Schneider Electric.
Kapcsolódó cikkek
- Elnyerte a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjat a Schneider Electric új okosgyára
- A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
- A Schneider Electric és a Saint-Gobain együttműködése új korszakot nyit az üveggyártásban
- Nagyot lépett előre fenntarthatósági programja megvalósításában a Schneider Electric
- Díjazták a Schneider Electric új okosgyárát a HuGBC Zéró Karbon pályázatán
- Új vezető a Schneider Electric MG Zala gyárának élén
- Átformálják a villamos hálózatokat a Schneider Electric Enlit Europe-on bemutatott újdonságai
- Szintet lép a Schneider Electric és a Dunaújvárosi Egyetem együttműködése
- Még szorosabb együttműködés a Schneider Electric és az Alstom között
- Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így hat a mesterséges intelligencia az energiafelhasználásunkra
A mesterséges intelligencia (MI) egyre szélesebb körű alkalmazása jelentősen megnöveli a villamosenergia-fogyasztást, ugyanakkor a technológia segíthet is abban, hogy hatékonyabban használjuk fel az energiát. A Schneider Electric Fenntarthatósági Kutatóintézetének (SRI) két új tanulmánya lehetséges forgatókönyveket és már bevált jó gyakorlatot mutat be.