Az FBI elismerte a "Magic Lantern" létezését
"A "Magic Lantern"-t eddig még nem küldtük éles bevetésre, ugyanis egyelőre még fejlesztési fázisban van. Éppen ezért jelenleg még nem kívánunk bővebbet nyilvánosságra hozni ezen projektünkről" - nyilatkozta újságírók körében Paul Bresson, az FBI szóvivője.
Az FBI szóvivője azért azt is elárulta, hogy igazak azok a korábbi feltételezések, melyek szerint az FBI trójai falova csöndben meghúzódik a felhasználók számítógépén, és minden egyes leütött billentyűzetet feljegyez magának, mely karaktersorozatot később aztán elküldi a megfelelő hatóságoknak. Ezután a hatóságok elemzik a hozzájuk beérkezett anyagokat, melyekből a várakozások szerint különböző titkos kódokat bányászhatnak majd ki, vagyis ezek után az FBI-nak már nem kell majd napokat várnia arra, hogy a bűnözők kódolt elektronikus leveleit, vagy egyéb dokumentumait feltörjék az FBI óriási teljesítményű számítógépei, hiszen a titkos kódok birtokában pofon egyszerű dolguk lesz.
Szakértők szerint kétségtelen, hogy ez ügyben nem az FBI találta fel a spanyolviaszt, ugyanis a számítógépes bűnözők már évek óta használnak hasonló elveken működő trójai falovakat, melyek először megfertőzik a gyanútlan felhasználók számítógépeit, majd különböző titkos jelszavakat, bankkártya adatokat postáznak el teljesen automatikusan az őket készítő bűnözőkhöz. Magyarul az FBI most nem tesz mást, mint lemásol egy, a számítógépes bűnözők által immár jó ideje használatos számítógépes kémkedési módszert. Mindenesetre elképzelhető, hogy a "Magic Lantern" nem lesz túl sikeres, ugyanis ahogy arról a napokban beszámoltunk, a nagyobb antivírus cégek azt nyilatkozták, hogy szó sem lehet arról, hogy ők az FBI kedvéért olyan szoftvereket készítsenek, melyek direkt nem veszik észre az FBI trójai falovát. To be continued...
Kapcsolódó cikkek
- Kémprogramok leselkednek a felnőtt tartalmak mögül
- Harry Potter halott
- Hangüzenet kíséretében pusztít a BotVoice.A trójai
- Vírust terjeszt a hamis Adobe letöltőoldal
- Az adathalászat növekedést, a botok előfordulása csökkenést mutat
- Totális háború: egymillió vírus készenlétben
- Májusi kémprogram toplista
- 10 antivírus-szoftver megbukott a júniusi VB 100 teszten
- Piacvezető itthon a NOD32
- "Virus Bulletin 100%" díjat kapott a VirusBuster Professional