Az IBM szakmai szempontból nagyra értékeli a Kormányzati Portált
A jelen szakaszban kialakított portál főbb funkcionális elemei: szerkesztőségi rendszer, tartalom- és keresőrendszer, portálmegjelenítés, interaktív funkciók és a külső adatbázisok lekérdezése. A portál megnyitása óta egyre növekvő népszerűségnek örvend az internetezők körében: átlagosan napi 25-30 ezer lapot töltenek le, regisztrált felhasználóinak száma meghaladja a 13 ezer főt, a leállás nélkül működő rendszerbe sikeres betörés nem volt. Természetesen jelenleg is a legnépszerűbbek a szolgáltatott adatbázisok, valamint az ügyleírások, vagyis éppen azok, amelyekkel olyan információkhoz lehet hozzájutni, amit az állampolgárok csak a hivatalokban, jóval több idő alatt tudnának beszerezni.
Az éles indulás napján észlelt nagyfokú teljesítménycsökkenéssel kapcsolatban az IBM szakemberei úgy nyilatkoztak, hogy az leginkább a nem az IBM által szállított és az előzetes tesztelésbe be nem vont tűzfal túlterhelésétől keletkezett, majd egy négyszer nagyobb teljesítményű géppel való kicserélést követően megszűnt.
Az IBM szakemberei hangsúlyozták, cégük világszerte, így Magyarországon is kiemelten kezeli az elektronikus kormányzást megvalósító, illetve ehhez kapcsolódó projekteket. Meggyőződésük, hogy az e-kormányzat sokkal több, mint informatika, megvalósításához jelenlegi (vállalati és egyéni) életünk működésének eddig kialakított és megszokott módja kell hogy megváltozzon. Ez ugyanis az információs társadalom létrejöttéhez vezető út.
Kapcsolódó cikkek
- Megnyílt az e-kormányzati módszertani központ
- Cisco, IBM: E-önkormányzati kompetencia központ Egerben
- EU-csatlakozás: versenyelőny lehet az új beruházások kényszere
- Az Oracle e-kormányzati átfogó ajánlata
- Konferencia az elektronikus kormányzásról ÁSZ, APEH, PSZÁF
- Portál elektronikus ügyintézésre Egerben
- Nincs e-kormányzat hálózati azonosítás nélkül
- IBM programozói bajnokság
- Corsini: az IBM tovább kívánja erősíteni e-kormányzati vezető pozícióit
- Sun: a hálózati azonosítás az elektronikus kormányzás "alappillére"