Csődvédelmet kér a Napster
Mint ismeretes, az öt vezető lemezkiadó még 2000-ben indított jogsértési pert a társaság ellen, mivel a Napster fájlcsere-szolgáltatás az illegális internetes zeneterjesztés melegágya volt. 2001 tavaszán a bíróság először a Napster hálózatán továbbítható fájlok szigorú ellenőrzését és szűrését rendelte el, majd ennek eredménytelenségét követően júliusban az egész szolgáltatás leállítására kötelezte a társaságot.
A Napster Inc. azóta egy új, előfizetés-alapú online zeneszolgáltatás kifejlesztésén dolgozott, mivel azonban a társaság nem tudott kiegyezni a lemezkiadókkal, a szolgáltatás beindítása elmaradt. Az új Napster-szolgáltatás esélyei ezzel egyidőben folyamatosan csökkentek.
A német médiaóriás Bertelsmann AG néhány hónappal ezelőtt pártfogásába vette a Napstert, de minden erőfeszítése ellenére sem tudta megszabadítani a társaságot a szerzői jogi perek terhe alól. A Bertelsmann május 17-én előállt egy szerződéssel, amelynek értelmében a társaság 8 millió dollárért megvásárolja a Napstert.
A szerződésben foglaltaknak megfelelően a Napsternek csődvédelmet kellett kérnie. Az internetes P2P (Peer-to-Peer - Egyenrangú Hálózat) forradalmat elindító társaság így hamarosan Európa második legnagyobb médiacsoportjának részlegeként tűnhet fel ismét.
Kapcsolódó cikkek
- A Bertelsmann megvásárolja az US-Music- and DVD-Club Columbia House-t
- Egyesítené lemezkiadóját a Sony és a Bertelsmann
- Az Apple megvásárolná a Napstert
- A Microsoft új üzletága testreszabott üzleti megoldásokat kínál
- Csődbe ment a Grundig
- Peren kívüli egyezségre jutott az Intel és a VIA
- A Graphisoftot kivezetik a frankfurti értéktőzsdéről
- A Grundig az összeomlás előtt áll
- Pannonplast-Philips megállapodás
- Az osztrák piacon Cesky Telekom