HTCC - 9,2 millió dolláros féléves eredmény
MTI Sajtóadatbank, 2002. augusztus 17. 12:36
A seattle-i (USA) Hungarian Telephone and Cable Co. (HTCC) távközlési szolgáltató az idei év első felében 9,2 millió dolláros nettó mérleg szerinti eredményt ért el, szemben a tavalyi hasonló időszakban elért 8,4 millió dollárral - derül ki a HTCC közleményéből.
A társasági működési eredménye 2002 második negyedévben 10,3 millió dollár volt, ez 11 százalékos növekedés a 2001 hasonló időszakához képest. A cég szolgáltatási árbevétele 24,3 millió dollárt ért el az idén az első félévben, szemben a korábbi 22,2 millió dollárral. A társaság bevételei közül főként az előfizetési díjbevétel nőtt, az idén az első félévben 9,5 millió dollárt jelentett ez a cég számára 1,6 millió dollárral többet, mint az 2001-ben az első félévben. Ugyancsak növelte egyéb bevételeit 1,9 millió dollárról 2,5 millió dollárra. A nemzetközi hírforrások a jó eredményekhez hozzáteszik, hogy ezekben nagy szerepet játszik a dollár/forint árfolyam változása, forintban a cég egyes mutatói nem vagy alig nőttek.
A HTCC távbeszélő, ISDN, internet és más távközlési szolgáltatásokat nyújt Magyarországon. Mintegy 202.000 vonalat üzemeltet, 668.000 személyt szolgál ki, 25 éves koncessziója van. Helyi társaságán, a Hungarotelen keresztül 5 körzetben van jelen. Ezek: Békéscsaba, Orosháza, Pápa, Sárvár és Salgótarján primér körzetek.
A HTCC papírjait a harmadik New York-i tőzsdén, az elektronikus AMEX-en jegyzik.
Kapcsolódó cikkek
- Újabb elismeréseket szerzett az LLP Csoport Microsoft Dynamics területen
- A Samsung megelőzte a Motorolát mobiltelefon-értékesítésben
- Szlovákia - 1700 új munkahelyet teremtenek a monitorgyárak
- Samsung: 5 százalékkal csökkent a profit
- Az SAP minőségi kiválósági díjjal jutalmazta európai ügyfeleit
- Profitnövekedés a Sony Ericssonnál profitfigyelmeztetés a Motorolánál
- Távozik az AMD-től a volt ATI-vezér
- A HP alelnöke a legjobb átszervezési vezető
- Ericsson-Samsung távközlési keresztlicenc-megállapodás
- E-mail biztonsági céget vesz a Google