Narancsbőr elleni küzdelem helyett...
, 2002. szeptember 28. 10:15
A MINők célja hosszú távon az, hogy sajátos eszközeikkel hozzájáruljanak az információs társadalom építéséhez, az internethasználat nagyfokú elterjedéséhez. Eközben segíteni kívánják a nők öntudatosodását, képességeik mind szélesebb körű kibontakoztatását is. Mindezt a nők saját megelégedettségén túl azért is, hogy a társadalom értékeit növelni tudják, valamint gazdagabbá tegyék a nethasználó nők ismereteivel, tudásával, tapasztalataival.
"Hosszú távon bízunk a valódi esélyegyenlőség kialakulásában az internetes világban, az információtechnológiai és az infokommunikációs iparban, valamint az egész társadalomban egyaránt" - olvasható a Behálózva című könyvben. Közép- és rövid távon virtuálisan, valamint a való világban is olyan közösségeket szeretnének létrehozni, amelyek tagjai támogatják egymást, szolidárisak, s képesek egyenrangúságon alapuló partnerkapcsolatok kialakítására közös munkájuk, közös szabadidős tevékenységeik során. Tenni kívánnak a nők számítógép- és internethasználatának elmélyítéséért, és olyan tartalmakkal kívánnak megjelenni az interneten, amelyek túlmutatnak a hagyományos női lapok tartalmán, és az előbb említett céljaikat szolgálják. "Jobban foglalkoztat bennünket adott esetben az, hogy hány nő jutott be a magyar parlamentbe, vált miniszterré, tölt be közjogi méltóságot, milyen a nők közéleti részvétele, vagy az, hogyan tudnának együttműködni a magyar női civil szervezetek. És inkább foglalkoztat bennünket az afgán feministák véleménye, az új informatikai minisztérium felállítása és majdani tényleges működése, mint a narancsbőr elleni küzdelem."
A magyar civil nőszervezetek között a MINők sajátosságát az egyesület nevében szereplő "internetező" szó adja, ugyanakkor az internetet valójában eszköznek tartják. Úgy vélik, a net helyes és hatékony használata információkkal és kapcsolatokkal gazdagíthat minden internautát. A MINők szerint a civil társadalom szerveződésének egyik kiváló színtere a világháló.
Tagjaik valamennyien rendszeres internethasználók, többségükben nők, de néhány férfi is megtalálható közöttük. Szeretnék, ha az általuk kialakított virtuális és valós közösségekben egyensúly lenne a világ női és férfiszemléletmódja, feminin és maszkulin oldala között, de ahol elsősorban mégis a nők mutathatják meg magukat, többek között szaktudásuk és élettapasztalatuk alapján.
Kapcsolódó cikkek
- Levelezőszolgáltatást indított a Lánglovagok.hu
- Közösségi oldal Corel-használóknak
- Új generációs webtechnológiát integrál az Arcus
- Elindult a T-Mobile Kapcsolat koncert honlapja
- Handabandázik a T-Online
- A Lausanne-i Könyvtár a Google-on
- MEK: webtér-archiválás és képadatbázis az elektronikus könyvtár tervei között
- Google: a weboldalak tizede veszélyes kódot tartalmaz
- Magyar a legjobb európai webkettes oldalak között
- Magyar portál az EU web 2-es versenyében