Parlamenti stop az Ukrtelekom privatizációjára
A parlament gazdaságpolitikai és beruházásügyi bizottsága szerint viszont nincs szükség a távközlési cég magánosítására, hiszen az jövedelmezően működik. A korszerűsítés érdekében, külföldi tőke bevonására pedig az Ukrtelekom - hangzik a további érvelés - közös vállalatokat alapíthat.
A parlamenti bizottság állásfoglalásában hangsúlyozta: az állami vagyon értékesítéséről szóló törvény szerint a távközlési cégeket nem lehet privatizálni. Egy másik törvény értelmében pedig a telekommunikációs állami vállalatok tulajdonosváltását a parlamentnek jóvá kell hagynia. A bizottság végül azt is kifogásolta, hogy az elnöki ukáz nem pontosítja: a privatizációs bevételek mekkora hányadát fordítanák az elmaradt bérek és nyugdíjak kifizetésére, és mekkorát fejlesztésre.
Az Ukrtelekom mamutvállalat privatizációjának kérdése már két éve napirenden van, ám a parlament azóta sikerrel akadályozta meg a magánosítást. 1998 elején a miniszterelnök 3-4 milliárd dolláros hasznot remélt 25 százaléknyi részvény eladásából.
Kapcsolódó cikkek
- Egységes kommunikációs megoldás az Avaya-tól
- NHH - térkép a szándékolatlan mobil roamingról
- Egységesíteni kell az uniós távközlési szabályozást
- 11 millió mobil-előfizető
- Japán: Kísérleti műhold az internetes kapcsolat javítására
- Telekom, média és IT szektor: Trendek 2008-ban
- Távközlés-specifikus 64-szálú Sun-szerver
- Megalakult a Mobilitás és Multimédia Klaszter
- ITnT 2008: bécsi nemzetközi infokommunikációs vásár - negyedszer
- Január 28. és február 3. között nem lehet új telefonszámokat hordozni
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.