IBM: Intel alapú szerverkonszolidációs megoldások
Bányai Gábor, az IBM Magyarország Intel alapú szerver értékesítési vezetője hangsúlyozta, hogy a szakmai napon azt bizonyítják, hogy a szerverkonszolidációt a cég kétféleképpen képes biztosítani: a hagyományos scale-up (pl. az x440 fizikai partícionálásával), illetve a scale out megközelítéssel (lásd Blade szerverek). A scale up vertikális skálázást jelent, míg a scale out horizontálisat (nagyobb számú költségtakarékos szerver összekapcsolását, párhuzamos működését).
Már sok szervezet hozzálátott a szerverek központosított adatközpontokba való összevonásához; a fizikai eszközök, az alkalmazások és az adatok összevonásával céljuk, hogy a vállalatban szétszórt kis szerverek kezelésével együtt járó terheket és költségeket csökkentsék.
Ez idáig a fizikai konszolidáció általában azt jelentette, hogy a torony kivitelű szervereket néhány több processzoros rendszerre cserélték. Ezek kevesebb helyet igényelnek, emellett a rendszergazda a szervereket és az infrastrukturális eszközöket könnyebben elérheti, mert azok nem különböző épületekben találhatók. Az efféle szerver konszolidációra manapság a fiziai particionálási képességekkel is felruházott IBM xSeries 440-es szerver a legalkalmasabb. Ebből az IBM május 22-én egy 16 Xeon MP 1,9GHz processzoros szervert mutatott be.
A horizontális vagy scale out bővíthetőségi eljárásnak a támogatói azt vallják, hogy bár a scale up megoldással a szervezetek valóban sok előnyt húzhatnak a konszolidációból, mindamellett mindegyik szervernek biztosítani kell a saját infrastruktúráját – többek között a tápkábeleket, az Ethernet összeköttetést, a rendszerfelügyeletet, az áramelosztó rendszert, a billentyűzetet, képernyőt és egeret kezelő (KVM) kapcsolókat és az üvegszálas kapcsolókat, ami mind nagy próbatétel elé állíthatja a rendszergazdákat. Az áramelosztó rendszerek és a kapcsolók is sok helyet igényelnek a rack mellett. Az IBM a szerver konszolidáció scale out megoldását is bemutatta a szakmai napon, mégpedig az Intel processzor alapú IBM Blade szerverek segítségével.
A szakmai napon az előadásokban az is elhangzott, hogy az IDC szerint az IBM xSeries szerverek vezetik a magyar Intel-szerverpiacot. 2003 első negyedévében Az IBM 41%-os piaci részesedést tudhat magáénak, ugyanebben az időszakban az eladott szerver darabszámot tekintve 21,7%-ot növekvő magyar piacon az IBM 133%-os növekedést mutatott fel 2002 hasonló időszakához képest.
Kapcsolódó cikkek
- Az Nvidia Tesla szuperszámítógép-család néhány új részlete
- Supermicro SuperBlade pengék két- és négymagos CPU-kal
- Az energiaköltség növeli az informatikai kiadásokat
- Sun pengekiszolgáló a "nehézsúlyú" versenyzőknek
- „PatchMeter” –szerverbiztonsági adatok mérése
- Sun pengeszerverek Intel processzorokkal
- IBM: SOA témájú nemzetközi konferencia Budapesten
- IBM pengeszerverek kisvállalkozásoknak
- Az IBM és a HP uralja a szerverpiacot
- Következő generációs Unisys szerverek többmagos Intel processzorokkal
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.