Felgyorsíthatja a letöltéseket az új rendszer
Az internetes forgalmat irányító TCP (Transmission Control Protocol - átvitelvezérlési protokoll) protokollt még a '70-es években fejlesztették ki amerikai kutatók. A TCP protokoll az adatokat apró, hozzávetőleg 1,5 KBájtos csomagokra tördeli, és egyenként, külön továbbítja.
"A küldő számítógép továbbítja a csomagot, majd egy visszajelzésre vár, amit a címzett küld, és amely azt jelzi, hogy a címzett megkapta a csomagot, és csak ezután küldi a következő darabot" - áll a New Scientist új technológiáról szóló írásában. Amennyiben az átvitel sikertelen volt, a feladó számítógép újból és újból megkísérli elküldeni a csomagot, de egyre kisebb sebességgel. Ez a megoldás azt eredményezi, hogy az adatátviteli sebesség viszonylag kis hibák miatt is jelentősen lecsökken.
"A Fast TCP egy olyan hardveres és szoftveres megoldást testesít meg a küldő számítógép oldalán, amely folyamatosan méri azt az időt, amely a csomag továbbításához, valamint a válasz visszaérkezéséhez szükséges" - áll a lap szerdai számában. A Fast TCP megpróbálja megbecsülni, mekkora lehet az a sebesség, amely mellett az adatátvitel problémamentesen, adatvesztés nélkül végrehajtható.
A kutatók 10 Fast TCP rendszer összeállításával hatezerszer nagyobb adatátviteli sebességet tudtak elérni, mint amit a jelenlei broadband (szélessávú) technológiák lehetővé tesznek. A lap szerint a California Institute of Technology már megkezdte a tárgyalásokat a Microsofttal és a Disneyvel a megoldás online videószolgáltatásokhoz való felhasználásáról.
Kapcsolódó cikkek
- Pendrive microSD-ből: Egyszerű másolás mobilról PC-re
- IBM csip optikai adatátvitellel
- OCZ FireWire flash meghajtók
- Dolgozói ADSL és költséghatékony adatátvitel az Inviteltől
- Új, nagy sebességű soros I/O technológia a NEC-től
- Új generációjához érkezett a hálózati adatátvitel
- Kikerültek az eszközgyártókhoz az első Intel WiMax csipek
- A Matáv kivitelezheti a VPOP távadatátviteli rendszerét
- A Sony digitális toll forradalmasíthatja az adatátvitelt
- Kórházpiacon a NextiraOne
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.