Motorola: NED kijelzők szén nanocsövekkel
A Motorola NED akár 50 colos, és nem mellékes szempontból könnyű kijelzők készítését teszi lehetővé 1 colnál (2,54 cm) kisebb teljes vastagság, és meglepően alacsony ár mellett. A technológia azonban a nagyméretű (kültéri) kijelzők, például kivetítők készítéséhez is felhasználható, amelyek a jövőben így szintén jóval olcsóbbak lehetnének, mint a jelenlegi változatok.
A technológia alapját képező szén nanocsövek olyan parányi molekuláris alakzatok, amelyek egyedülálló tulajdonságaiknak köszönhetően számos különféle alkalmazási lehetőséget rejtenek. A kutatók ennek megfelelően az elektronika legkülönfélébb területein, többek között a chipgyártásban próbálják alkalmazni a szén nanocsöveket.
A Motorola szén nanocsövekkel kapcsolatos kutatásaiban áttörést jelentett az az eljárás, amellyel a társaság kutatói alacsony hőmérsékleten is létre tudják hozni ezen molekuláris alakzatokat. Ez a képesség elsősorban azért kiemelt fontosságú, mert azok az anyagok, amelyekhez a szén nanocsöveknek kapcsolódniuk kell, mint az üveg, vagy a tranzisztorok, általában rendkívül érzékenyek a hőre.
A Motorola új eljárása lehetővé teszi a szén nanocsövek átmérőjének, hosszának és elhelyezkedésének rendkívül pontos szabályozását, utat nyitva a molekuláris szintű tervezés előtt.
A Motorola Labs. jelenleg olyan lehetőségek után kutat, ahol a technológiát a kijelzőgyártáshoz hasonló sikerrel alkalmazni lehetne. Jelenleg ígéretesnek tűnik az üzemanyagcellákban, napelemekben, miniatűr tranzisztorokban, és különböző biológiai szenzorokban való alkalmazás lehetősége.
Kapcsolódó cikkek
- A Dell cáfolja a kivonulást az LCD TV piacról
- Kilép a Dell az LCD TV üzletágból?
- DCR: új mérési módszer a monitorok kontrasztarányára
- 22"-es, szélesvásznú Hyundai LCD-k kedvező áron
- 24"-es, 16:10-es Samsung LCD igényes felhasználóknak
- LCD panelbe épített napelem
- Két új Dell LCD
- 22"-es, szélesvásznú Acer LCD játékkedvelőknek
- Öt új TFT monitorral bővült a Dell portfóliója
- Sharp 65 hüvelykes monitor
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.