Önálló jövőkép: minden mindennel kommunikál

Kiss János, 1999. augusztus 2. 15:26
Amszterdamban, a RAI Kongresszusi Központban elkezdődött Európa legnagyobb számítástechnikai konferenciája, a Microsoft Developer Conference, mintegy 10 ezer résztvevővel. A nyitó előadást Oaul Martiz tartotta nagy sikerrel: a Microsoft jövőképét vázolta fel az érdeklődőknek.
A Microsoft a Windows 2000 mentén képzeli el az informatikai jövőt. Az is nyilvánvalóvá vált, hogy a világelső saját szabványt, világot teremtett, amely sok esetben a korábbi saját világokkal sem igen kompatíbilis. Otthagyta a javás fejlesztési vonalat, helyette a negyedik generációs webet úgy képzeli el, hogy a már megszokott COM-objektumtechnológiát kombinálja az XML leíró nyelvvel és az SQL-lel. A Microsoft jövőképében minden mindennel kommunikál. Az Outlook egy olyan kommunikációs műszerfal, amely minden alkalmazást és minden adatot egységes felületen tud integrálni.

A Microsoft erre és csak erre, valamint a kapcsolt Windows CE-technológiára építve képzeli el az ezredforduló utáni világszervert. A projektet támogatandó, a Windows CE-re is kijön az SQL-motor 2000 első negyedévében. A minden mindennel kommunikál elvét a harmadik webgeneráción kezdik. Így ebben a világban az összes Windows alapú alkalmazás és a CE is egységes egészet alkot, ahol a felhasználók számára az eddigi külön programok összemosódnak. A programok helyett képességekről beszélünk. Viszont ezek a képességek a webkapcsolatok lévén - erre szolgálnak a COM-objektumok és az XML - eljuthatnak a felhasználókhoz is. A web ebben az új világban hatással lehet a felhasználó által használt programokra és eszközökre, de azok is befolyásolhatják a web működését, amihez új drótnélküli eszközök, intelligens plug and play készülékek adják a hátteret. Martiz éreztette, hogy a Microsoft egyre erőteljesebben jelen lesz az új eszközök piacán. Azt nem mondta, hogy gyártóként is megteszi e mindezt, de a hallottak alapján a nagyvállalatok közötti együttműködésétől egészen a gyártásig minden elképzelhető.

Az új világ kedvez azoknak a gyártóknak, akik már korábban is integrált Windows-megoldásaikkal kívánták a piac meghódítását. A Compaq, a Dell, a Computer Associates és nagyon sok Windows CE-felhasználó, fejlesztő már itt bemutatta a Windows 2000-ready megoldásait. Úgy tűnik, most is beválik a Microsoft ama stratégiája, hogy amikorra kijön az új operációs rendszer, addigra készek lesznek az új megoldások. Persze a szkepticizmus most jóval nagyobb, mint a Win95 és Win98 idején, a vélemények erősen megoszlanak. A jelenlévők közül többen kételkedtek abban, hogy a Windows 2000 belátható időn belül eljut a "mezei" felhasználó otthoni gépére. Elsősorban az NT-piacot forradalmasítja, hiszen annak hibáit kiküszöbölve ad egy stabil NT-helyettesítő rendszert. Ennek viszont az az ára, hogy sok alkalmazást, sok fejlesztést újra kell írni. Új világ a régi helyen? Az ezredforduló is meghozza erre a kérdésre a választ.

Kulcsszavak: Microsoft konferencia

A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet

A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél. 

2024. november 21. 20:54

Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál

A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról. 

2024. november 21. 19:31

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

MyPhoneExplorer 2.2.0

Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.

2024. november 21. 17:11

Battery Monitor 10.4

A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.

2024. november 21. 17:09

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01