15 perc tudomány naponta
Tudományos portállá bővült a hazai National Geographic honlapja
[fsimage 1 left]Szeptember elejétől kibővült a National Geographic internetes
tartalomszolgáltatása (www.geographic.hu). A site-on amellett, hogy
megtalálható a havi magazin anyaga is, mindennap friss tudományos
információk, visszatekintések, érdekességek várják az olvasót. Az
online szerkesztőség célkitűzése: naponta, minden látogatónak legalább
15 perc igényes szórakozást nyújtani.
A Geographic.hu négy alapvető pillérre támaszkodik. Az online szerkesztőség folyamatosan figyelemmel kíséri a természetről, a civilizációkról, a világegyetemről és a Földről megjelenő friss nemzetközi és hazai híreket, amelyekből a legfontosabbakat az „Aktuális" rovatban teszi közzé.
A nagyobb, önálló írások beszámolnak a hazai kutatási eredményekről, a tudományos műhelyek sikereiről, és amennyire csak lehet, a szerkesztőség megkeresi a kapcsolatot a nemzetközi tudományos hírek és a hazai műhelyekben elért eredmények között.
A harmadik pillér a „Kérdezz! Felelek!" rovat, amely maximálisan kihasználva a világháló interaktivitását, lehetőséget nyújt az olvasóknak is, hogy bekapcsolódjanak a szerkesztésbe. A látogatók által feltett kérdésekre a szerkesztők megkeresik a választ, és közzéteszik a honlapon. A Geographic.hu készítői remélik, hogy látogatóik hamar megkedvelik a rovatot, és a site-on pezsgő, érdekes témákat feldolgozó párbeszéd alakul ki.
A sok aktualitás mellett az „Anno" rovat a múlt említésre méltó tudománytörténeti pillanatait idézi föl, és megemlékezik a tudományos világ legjelentősebb alakjairól is.
Mindemellett a Geographic.hu napról napra bővülő adatbázis is, amelyben megtalálhatóak a magazinban megjelent cikkek összefoglalói, a tévécsatorna műsora és a National Geographic Társaságról publikált hírek is. A tudományos naprakészséget segíti az ingyenesen igényelhető hírlevél. Végül, de nem utolsósorban gazdag fotógaléria és háttérképek teszik teljessé a kínálatot.
Kapcsolódó cikkek
- Vibrációval elem helyett - új megközelítés az áramellátásban
- Levelezőszolgáltatást indított a Lánglovagok.hu
- Szupergyors lézeres merevlemezek
- ProCurve infrastruktúrán készül a jövő internetének koncepciója
- Kockacukor-méretű üzemanyagcella
- Közösségi oldal Corel-használóknak
- Új generációs webtechnológiát integrál az Arcus
- Innováció - És lőn világosság, vezeték nélkül
- Elindult a T-Mobile Kapcsolat koncert honlapja
- Elektromos árammá alakítja a processzor-hőt egy új találmány
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Az LG OLED tévéinek legfontosabb AI és személyreszabhatósági innovációi mutatkoznak be az új QNED TV-modellekben
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
A Huawei vezeti a globális okosórapiacot az IDC adatai szerint
A Huawei szállította a legtöbb okosórát világszerte az idei első három negyedévben az IDC friss jelentése szerint. A Huawei az egy évvel korábbi eladásaihoz képest 44,3 százalékkal több okosórát adott el, és 16,9 százalékos részesedéssel tartja piacvezető pozícióját az okosórák piacán. A gyártó idén több újdonsággal is megragadta a vásárlók figyelmét, köztük a HUAWEI WATCH FIT 3, a HUAWEI WATCH GT 5 és a HUAWEI WATCH D2 modellekkel.