A SiS teljes vállszélességgel kiáll az Athlon 64 platform mellett
Tajvan egyik vezető chipgyártó cége, a Silicon Integrated Systems (SiS)
bejelentette, hogy megkezdte az Advanced Micro Devices (AMD) legújabb
Athlon 64 processzoraihoz szánt SiS 755 típusjelzésű alaplapi
chipkészlet sorozatgyártását, és az új chipset kapcsán már számos
vezető alaplapgyártó céggel is szerződést kötött. A vállalat
munkatársai a Computex szakkiállítás keretein belül ezzel párhuzamosan
egy másik AMD platformos chipsetet is bejelentettek, még pedig a saját
integrált grafikus maggal rendelkező SiS 760-at.
A most bejelentett új alaplapi chipkészletek kifejlesztésében a SiS számára olyan nagy és neves számítógépgyártó cégek nyújtottak segítséget, mint például az Acer, az FIC, a Quanta Computer, vagy a Wistron. A SiS képviselői a Computexen elmondták, hogy a közeljövőben Az Aopen, az Asrock, az Asustek, az ECS, a Gigabyte és a Jetway is forgalomba fog hozni olyan alaplapokat, melyeken SiS 755-ös, illetve SiS 760-as chipsetek találhatók. Ide kapcsolódó hír, hogy a SiS ugyancsak a mostani Computexen jelentette be azt a SiS 162 típusjelű mikrochipet, melynek segítségével a hardvergyártó cégek USB (Universal Serial Bus) portba dugható vezeték nélküli hálózati termékeket dobhatnak piacra.
Kapcsolódó cikkek
- Olcsó SiS lapkakészlet Intel processzorokhoz
- Az Intel G31 és P31 három régi lapkakészletet helyettesít
- Új Intel chipkészletek a Gigabyte-tól
- AMD Puma platform noteszgépekhez
- Intel: Két új mobilplatform jelölés
- Következő generációs Intel asztali lapkakészletek
- Az AMD piacra dobta ATI grafikus csippel ellátott lapkakészletét
- Következő generációs AMD mobilplatform
- Intel Socket P Core 2 Duo processzorok májusban
- Az új generációs Intel mobil platform részletei
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.